Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Sohbetlaf

Sohbetlaf

Sohbetlaf Sitesi

Sohbetlaf, sohbetlafta kalmasın, gel laflayalım, iki lafın belini kıralım, laf ile peynir gemisi yürümez, ben lafa bakmam söyleyene bakarım adammı diyenlerin mekanına safalar getirdiniz. Elbette bizim mekan olan matraksohbet.net sitemizden bahsediyorum. Laf olsun torba dolsun diyorsanız mutlaka doğru yere geldiğinizden emin olun. Matraksohbet.net sitemiz son derece düzgün, kültürlü, bilgili, hanımefendi, beyefendi kimliğine sahip insanları ağırlasa da, bazen iki lafı bir araya getiremeyen embesilleri de ağırlamaktadır. Çünkü sitemize kimlerin girip, kimlerin giremeyeceğini belirleyecek bir süzgecimiz yok. Son zamanlarda siteye giriş-çıkışlar hayli artmış vaziyette. Fakat bu girenlerin bir çoğunun maksadının mevcut olan asayiş ortamını baltalamak olduğu aşikar. “Yahu KaRa ağabey sen de herşeyi çok biliyorsun, ekabirlik yapma” dediğinizi duyar gibiyim.

Sohbetlafta Chat Odaları

Sohbetlafta chat odalarının yönetim kurulunda olmak, sizlerle aynı meclisi paylaşmak elbette benim için onur verici bir durum. Özellikle Ircstar rumuzu ile bilinen site sahibimiz Baha beyi de buradan sevgi ile selamlıyorum. Sevgili arkadaşlar;  bildiğiniz gibi ben bir yazarım. Sitede gördüğüm aksaklıkları, eksiklikleri gözlemler ve makale şeklinde sizlere sunmaya çalışırım. Birkaç gündür takip ediyorum, özellikle rakip sitelerden maksatlı olarak gönderilen bazı kafadan bacaklı amip görünümlü kişiler, kadın rumuzlu kullanıcılara yönelik sözlü sataşmalar, tehditler savurarak onları sindirmeye çalışmaktadır.

Üstüne üstlük bir de bunları görebilecek, olaylara anında müdahale edebilecek yöneticilerde feraset yoksa durumun vehameti apaçık ortadadır. Yöneticiler derken haşa kimseyi hedef alıp isim vermek istemiyorum. Sohbetlafta kalmasın bunları açıkla ağabey diyorsanız, yapılacak ilk toplantıda ben de fikirlerimi nacizane iletirim. Yok efendim sitenin şu kuralı, İrc sohbet odalarının bu kaidesi diye kimse bana lafı güzah yapmasın. Biz böyle küp gibi oturuyor görünüyoruz ama kimin ne yaptığını görüp fark edecek kadar da hamdolsun aklımız başımızda.

Sohbet laf Kelimesi Nereden Türemiştir?

Çok fazla kıvırtmaya, sanki büyük bir olayı anlatmaya, yeni bir keşif yapmış gibi heyecanlanmaya hiç gerek yok. Laflamak demek açıkça gevezelik yapmak, boş langırtı yapmak demek. Yani hepimizin yaptığı gibi dertlerimizi ve sıkıntılarımızı bir nebze unutmak için gün içerisinde bir kaç defa matraksohbet.net sitemize geliriz. Burada gelişigüzel yaptığımız konuşmalara laflamak denilir. Gerçek hayatta da bunun adı “Dereden Depeden Konuşmak” olarak adlandırılır. Bu dereden tepeden konuşma olayı, ayaküstü yapılan sohbetlere pek benzemez.

Çünkü ayak üstü yapılan sohbetlerde zaman kısıtlıdır, taraflar bir an önce evine, işyerine, otobüse, metroya yetişmek zorundadır. Fakat gevezelik yapanlar için durum farklıdır. Tarafların bir yere yetişme gibi bir kaygısı olmamakla birlikte zaman konusunda da endişeleri yoktur. Belli bir konu üzerinde de yoğunlaşılmaz. Ahmet ak dağdan konuşurken, Ayşe ise çocukluğunu anlatır. Daldan dala atlanılır, konudan konuya geçilir. Buna serbest konuşma stili de diyebiliriz. Makalemiz bu günlük te bu kadar, başka bir gün görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalınız.

Aşağıdaki Konu Başlıklarını Okumaya Ne Dersiniz?

KaRa 388
3 Yorumlar
EzeL

valla son günlerde yapılan sohbetleri bende şaşkınlıkla izliyorum bazı sözde insan görünümlü kişilerin güya sohbet ettiğini görünce sohbete dahil olmayı istemiyorum beyin diye taşıdıkları şeyin aslında balon olduğunu görmek hoş değil sitemiz de bu tür sohbetlerin oluşu bazıları için hoş görünsede bana hoş gelmiyor matraksohbet seviyeli ve kişilere saygılı bir yerdir lütfen sohbetimizi baltalayan insanlara prim yaptırmayalım insanca seviyesini bilene kapımız açıktır saygılar...

Nisa

Fark istiyor san samimi sohbet istiyor san ne deym matraksohbet.Net e gelin farki görün

Gökçe

Seviyeli ve edepli sohbet sitesi mi arıyorsunuz? O zaman tam yerindesiniz. Siz de Matraksohbet.net e gelin farkı görün

Cevap bırakın