Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Genç Kızlarla Sohbet

Genç Kızlarla Sohbet

Genç Kızlarla Sohbet Odaları

Genç kızlarla sohbet etmek ayrı bir beceri gerektirir. Çünkü ergenlik çağının getirdiği bir takım sıkıntılar nedeniyle kızlar bazı soruları ve muhabbetleri sinir bozucu olarak görebilirler. Özellikle anne ve babalarının onları bunalttığından dem vururlar. Chat odaları içerisinde de evdeki sorunlara benzer sorunlar ortaya çıkabilir. Bu yüzden her yazışmayı bir savaş haline getirmek kızların sinirini tavan yaptıracak sanal ortamlarda dikkatli olmak lazımdır. 

Genç Kızlarla Sohbet Ederken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Genç kızlar direkt olarak doğru verilen cevaplardan ve yetişkinleri ilgilendiren gündem meselelerinin sohbet konusu edilmesinden nefret ederler. Böyle muhabbetler yerine, onların hayatına ve düşüncelerine ait sorular sorulmasını ve ilgilenilmesini isterler. Onların sevdiği konuları konuşmaya gayret edin. 

Genç Kızlarla Sohbet Ederken, Bazen Duygularınızı Gizleyin

Genç kızlar, kendilerine ait rahatsız edici duygu ve şikayetlerini anne babalarına yüklemeyi bir taktik olarak görürler. Böylece bu olumsuz duygu ve düşünceleri tek başlarına yüklenmek zorunda kalmazlar. Bu yüzden gerek genç kızlar olsun, gerekse yetişkinler olsun, hepimizin sınırlı bir iradeye sahip olduğunu kabul etmemiz gerekir. Bu nedenle onlara yardımcı olunmalı, yargılayıcı ve aşağılayıcı bir dilden kesinlikle uzak durulmalıdır. 

Genç Kızlarla Sohbetin, Erkeklerle Olan Sohbetten Farklı Yönleri

Genç kızlar ve genç erkekler arasında tipik bazı farklılıklar vardır. Erkekler genel olarak duygusal sıkıntılarla boğuşurken, kızlar ise sohbet etmek isterler. Bazı zamanlarda bir soruna aşırı yoğunlaşmak, anksiyete ve depresyona yol açabilir. Tecrübeli bir ebeveyn olarak yapmamız gereken, yoğun duygularla başa çıkmasını öğretmektir. Genç kızlarla sohbet ederken, onun içinde bulunduğu sıkıntıları da dikkate alarak saçma ve alakasız sohbetlere çekmek, onun dikkatini dağıtmak veya bulunduğu sohbet ortamını değiştirmek önemlidir. 

Genç Kızlarla Sohbet Ederken İtaat Kriterini Dikkate Almak

Genç kızlar bazen bir yetişkinin konuştuğu her şeyi bloke etmeyi seçerler, başlarını sallar ve gülümserler fakat içlerinden “Canın Cehenneme” duygusuyla hareket ederler. Kendi duygu ve düşüncelerini içsel olarak yaşarlarken, bize istediğimizi verme ve itaat konusunda mahir bir insan olurlar. Bu nedenle ebeveynlere büyük işler düşmekte, kızların bizimle aynı fikirde olmadıklarında, bizimle iletişime geçmelerine yardımcı olmalıdır. Bir genç kız sizin söyledikleriniz karşısında sürekli emme basma tulumba gibi başını sallayıp gülümsüyorsa, kesinlikle size katılmıyor, kendi dünyasında yaşıyordur. Bu nedenle sormaktan çekinmeyin “Kızım Az Önce Başını Salladığını Gördüm, Gerçekten Bu Konu Hakkında Ne Düşünüyorsun?” gibi sormaktan çekinmeyin. 

Yukarıda verdiğimiz stratejiler genç kızlarla sohbet konusunda sadece bir başlangıç noktasıdır. Umarım yakında genç bir kadın olacak kızlarla sohbetinizde sizi bir kaç adım daha ileriye götürebilir. Bir başka makalede görüşmek ümidiyle sağlıcakla kalınız. 

KaRa 1638
Cevap bırakın