Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Kadın Erkek Sohbet Konuları

Kadın Erkek Sohbet Konuları

Kadın Erkek Sohbet Konuları ve Chat Sitelerinin Katkıları

Kadın Erkek Sohbet Konuları konusunda internette boy gösteren chat siteleri, kadın-erkek ilişkilerine ve evlilik konularına eşi görülmemiş bazı dinamikler kazandırmıştır. Geçmiş zamanlarda hiç bir zaman sağlıklı bir evlilik, hem de partnerlerin tanışma anlarının heyecanını ve hazzını yaşamak kolay olmamıştı. Sohbet siteleri hakkında uzun süredir yaptığım araştırmalar neticesinde, uzun soluklu bir ilişki içinde olan fertlerin karşı cinsle bilgisayar, laptop ve akıllı telefonlarla senkronize, tesirli bir temas aradığı bir süreç olan sohbet odaları içerisinde online sadakatsizlik olayını inceledim. İncelediğim konu başlıklarını aşağıda şıklar halinde sizlere arz edeceğim.
 

Kadın Erkek Sohbet Konuları Hakkında Yaptığım Nacizane Araştırmalar

1. Çevrim içi dediğimiz online sohbetler esnasında sadakatsizliğin, ihanetin nasıl gerçekleştiği, 
2. Bir ilişki peşinde koşan ve arayış içerisinde olan kişileri sohbet sitelerine yönlendiren tetikleyici unsurlar,
3. Bu bireylerin chat siteleri ve akabinde yaşadığı ilişkileri bir ihanet ya da sadakatsizlik olarak kabul edip etmedikleri,
4. Chat odaları kullanıcılarının evliliklerinde yaşadığı temel dinamikler.
 
Bu dört başlığı iyice irdeledikten sonra sohbet sitelerine girip çıkan bireyler hakkında kendimce bir takım kanaatler edindim. Evli insanların sohbet odası tecrübelerini temsil eden bazı teorik yapıları tespit ettim.
 
Birinci Teorik Yapı: Anonim Etkileşimcilik, bu sınıfa giren kişiler sohbet odalarında karşı cinsle kendi tercihlerinden sohbet etmeye başlarlar. Bu anonimlik cazibesi, yani bilinmemezlik ve görünmemezlik, kendisini açığa çıkarmadan içindeki hayvani hisleri ve fantezileri ifade etmek, evli fertler için önem kazanmaktadır. 
 
İkinci Teorik Yapı: Sohbet odalarına giren kişilerin, davranışlarını ve söyleşilerini masum ve zararsız olarak algıladıkları gerçeğidir. Bu tür kullanıcı grubu karşı cinsle mesajlaşmak yoluyla psikolojik olarak rahatlar. İstisna olarak mutlu bir şekilde evlenen çiftlerin de sohbet sitelerine girdikleri görülmektedir, bu da tartışılan ve akıllarda soru işareti bırakan bir konudur. 
 

Kadın Erkek Sohbet Konularına İslami Bakış

Kadın erkek sohbet konularına islami açıdan baktığımızda ve bu konuda islam alimlerinin görüşlerini aldığımızda bazı keskin ve net yasaklamalarla konunun önemi ön plana çıkmaktadır. Bu konudaki görüşler şunlardır; 

 İslam Dini; evli olmayan erkek ve kadınlar arasında aşk söylemlerine ve yakın sohbete kesinlikle izin vermez.

2- Erkekler ve kadınlar salt sosyalleşme ya da zaman geçirmek için birbirleriyle sohbet etmemelidir.

3- Eğer bekar bir erkek veya kız, sohbet siteleri vasıtasıyla birisiyle tanışır ve evlenmek isterse, o zaman ailenin büyükleri de bu konuya müdahil olmalıdır.

Kadın Erkek Sohbet Konuları

Kadın Erkek Sohbet Konuları

 
 
KaRa 2754
1 Yorumlar
bünyamin5443139173

merhaba bayanlar tanışalım bekarım istanbul 05443139173

Cevap bırakın