Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Sohbet Şahane Kahve Bahane

Sohbet Şahane Kahve Bahane

Sohbet Şahane Kahve Bahane

Sohbet şahane, kahve bahane diyenlerin yeni merkezi olan matraksohbet.net sitemize hoşluklar getirdiniz. Sanal yani İnternet dünyasının sayılı kahvehanelerinden biri olan matraksohbet.net sitemiz bu günlerde en görkemli zamanlarını yaşamaktadır. Çünkü en güzel muhabbetler ve dostlukların yaşandığı, insanların birbirine itimat ettiği bir mekandan bahsediyoruz. Site yöneticisinden en küçük görevlisine ve hatta kullanıcısına kadar herkes birbirine saygı, sevgi ve hoşgörü ölçüleri içerisinde yaklaşmaktadır. Sitemizin müdavimleri, işlerine gitmeden önce mutlaka sitemize uğrayarak içeride ne olup bittiğine göz gezdirip muhabbetin en hasını yakalamaya çalışır. Ev hanımları ise bir yandan bulaşık yıkarken veya yemek yaparken, bir gözleri ile matraksohbet.net sitemizi gözetlemektedir.

Kahvehane Sohbetleri ve Yapılan Muhabbetler

Toplumumuzda kahvehane kültürü çok eskilere dayanmaktadır. Eskiden bu mekanlarda hal hatır sorulur, bulunulan beldenin sorunları hakkında konuşulur, gündeme dair konular istişare edilirdi. Hatta camiye gidecek insanlar buralara uğrar, bir iki çay içer, ezan saati yaklaştığında camideki yerini alırdı. Yine cami çıkışlarında mutlaka kahvehaneye uğranır, “Sohbet Şahane, Kahve Bahane” sözü yerde bırakılmazdı. Ben çocukluğumdan iyi hatırlarım, köyümüz ile alakalı kararlar kahvehane meclisinde alınırdı. Muhtar, azalar ve köylüler en ateşli tartışmalarını kahvehanede yapar, tavşan kanı kıvamındaki çaylar höpürdetilirken kızgınlıklar ve küskünlükler unutulup giderdi. Bu nedenle sohbet şahane kahve bahane sözünün en iyi tezahür ettiği yerler genelde kırsal kesimlerdir. Çünkü kahvehaneler köy gençlerinin sosyalleşmek adına tercih ettiği mekanların başında gelir. Burada büyüklerinin nasıl konuştuğunu, oturup kalktığını gözlemlerler.

Günümüzde Kahvehane Sohbetleri Hala Yapılıyor mu?

Günümüzde insani değerlerden gittikçe uzaklaştığımız için eskisi gibi kahvehane sohbetleri yapılmamaktadır. Şimdiki kahvehaneler okey ve kağıt oyunu oynayanların uğradığı salaş mekanlar halini almıştır. Çevremdeki kahvehanelerden bilirim, kahvehaneye gittiğiniz anda mekan sahibi gözünüze bakmakta ve size şöyle bir soru sormaktadır. “Abi Oyuncumusun, Ne Oynarsın?” yani sizi kumar oynamaya teşvik etmektedir. Bu nedenle ailelerin parçalanmasına neden olan bu tür mekanlardan lütfen uzak durunuz.

Kadınlar Arasında Kahve Sohbetleri

Evin erkekleri kahvehaneye gider de, kadınlar boş durur mu? Elbette durmaz. Evin gündelik işlerini, temizlik, yemek v.s. bitiren kadınlar, birbirlerini kahve içmeye davet ederler. Sohbet şahane bir hal almaya başlar. Bu kahve sohbetlerinde dedikodunun dibine vurulur. “Kız Duydunmu, Kamberlerin Kızı Gülümser, Davutların Hüsnüye Kaçmış” gibi günün en çarpıcı olayları konuşulmaya başlar. Bazen bu kahve sohbetleri o kadar derine inerki, ocakta pişen yemek unutulur ve tencere yanmaya başlar.

Bir sonraki makalemizde buluşmak ümidiyle, sağlık ve esenlik üzere kalın sevgili dostlar.

KaRa 398
9 Yorumlar
SaDee

Bir kahvenin 40 yıl hatırı varmış kahve bahane aslın da sohbetin dostlugun hatrı olur gercek dostluk sohbet www.matraksohbet. Net te yaşanır cıkın cıkın gelin

Buse

Matraksohbet e 3 gün oldu gireli insanlar çok sıcak sohbet akışı çok keyifli yönetim çok ilgili ben çok sevdim her sabah ordayım artık sohbetin tadına vardım başka yerlerden çok farklı sanki radyosunu açıyorum temizliğimi yapıyorum dışarı soğuk yagmurlu süper şarkılar djler keyifli ortam keyifli daha ne olsunnn herkes gelsin hiç pişman olmazlar.. KaRa bey dj ligin kadar makale yazında muhteşem emeğine sağlık..

    KaRa

    Güzel düşüncelerin için çok teşekkür ederim Buse. İyi ki varsın, iyi ki seni tanımışım.

Gökçe

Samimi ve gerçek dostluk arıyorsanız Matraksohbet.net e bekleriz. Gırgır şamata ve en güzel sohbetler burda. Hepinizi bekleriz. Haydi ne duruyorsun sen de gel :)

Angel

Eski yeni ayırmayan hos mekan matraksohbet.net iyiki de gelmişim sohbeti neşeli keyifli bir o kadar da şahane ortam bi kere gel zaten kendin gelmek istersn kahveni al gel biz buradayız sende bizimle olmak istermisin))

Nisa

Geçen yıl dan sonra biraz ara verdim gene matraksohbet.Net deym iyiki de tekrar gelmisim sohbeti olsun kişilerin saygıları olsun muhteşem ortam kara abi emeklerie sağlık olsun iyiki tekrar gelmism matraksohbet.Net

Ahu

KaRa :Napıyoruz matraksohbete.net kahve ve çay eğlence müzik eşliğinde seviyeli sohbete davet ediyoruz aile olmak zordur ama komşu olmak kolaydır buyrun gelin komşumuz olunnn sohbeti inceleyin ve ailemizden biri olun mutlu olun hep hep mutluuuuu (KaRa teşekürler ailemizin minak üyesi:)))

EzeL

ben matraksohbet e geldiğimde biraz tutuk olduğum doğru ama tanıdıkça tüm kişiliklerin birer harika olduğunu kabul ettim aralarında olmaktan çok mutluyum kahve pek sevmem ama sohbetleri muhteşem sizde katılın bu güzelliğe huzurlu saatler geçirelim ...

G3V3Z3

aradığınız ne varsa sohbet dostluk arkadaşlık sevgi saygı huzur herşey matraxsohbet de mevcut niye bekliyorsun sende tıkla sende en güzel ortama ortak ol

Cevap bırakın