Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Chat Odaları Bizim Mekan

Chat Odaları Bizim Mekan

Chat Odaları Bizim Mekan

Chat odaları bizim mekan oldu artık. Çünkü benim bütün işim gücüm sohbet sitelerinin iç ve dış işleriyle ilgilenmek, makaleler yazmak v.s. Takipçilerimden sürekli “Bizim Mekan Nerede”, “Yeni mekanımız Neresi”, “Bizim Mekan Neden Kapalı”, “Bizim Mekan Chat Odalarına Neden Giremiyorum” gibi sorular ardı ardına gelmeye başlayınca kolları sıvadık. Artık sorularınızın cevabı burada, yani chat odaları bizim mekan bundan böyle matraksohbet.net bünyesine dahil edildi. Bütün chat tutkunlarına, chat ile yatıp, sohbet ile uyananlara, chat yapmaktan rengi solanlara, aklını yitirenlere, deli divane olup Bakırköy’ün yolunu tutanlara hayırlı olsun.

Chat Odaları Bizim Mekan Ne Zaman Açıldı?

Bu soruyu soran şaşkın kardeşim, uyan da balığa gidelim, Alsancak kordona gidip denize olta sallayalım. Belki şansımıza aynalı sazan denk gelir. Chat odaları  bizim mekan yıllar önce açıldı ve kullanıcıların beğenisine sunuldu. Başta büyük şehirler olmak üzere Türkiye’nin her vilayetinden insanlar sitemize giriş yapmaya başladı. Genelde google arama motoruna “Bizim Mekan Ankara“, “Bizim Mekan İzmir” gibi kelimeler yazıldı. Daha sonra bu arayışların varyasyonları gittikçe artmaya, matraksohbet sitemize toplumun her kesiminden insanlar gelmeye başladı. Büyük bir arama hacmi yakalayınca, sohbet severlerin gözünde Top 10 zirvesinin en tepesine oturduk.

Chat Odaları Bizim Mekana Giremiyorum!

Sitenin tüm alt yapısını gözden geçirip, aksayan ve eksik hususları tamamladık. Bundan böyle Chat odaları bizim mekana giremiyorum gibi şikayet ve serzenişlerinizi duymak istemiyorum. Pek ala rahatlıkla girilebiliyor. Bütün bunlara rağmen sen hala giremiyorum diye feveran ediyorsan hatayı kendinde aramalısın. Ya internet bağlantında bir problem vardır, ya modem ile bilgisayar arasındaki kablo şişmiştir, telefonla giriyorsan, telefonun “Mobil Veri” ya da “Wifi” özelliği kapalı durumdadır. Ya da telefonun “Uçak” modunda kalmıştır.

Bizim Mekan Nasıl ? İçeride Kimler Var?

Bizim Türk insanın tipik özelliklerinden biridir, emek vermeden işim hallolsun isterler. Sürekli şikayet ederler, “Giremiyorum, Çıkamıyorum, Yapamıyorum, Edemiyorum, Bilemiyorum”. Kardeşim onu yapamıyorum bunu tutamıyorum demekten artık vazgeç. Şurada boş mezar var git oraya yat. Neyse okuyucuya fazla yüklenmeyelim, sonra yahu KaRa dede sen de sürekli bizi gömüyorsun diye serzenişte bulunuyorlar.

Bazı arkadaşlar mekana girmeden kapıda soru yağmuruna başlıyor, mekan nasıl, mekanda kimler var? Kardeşim kimler yok ki, matraksohbet.net sitemiz şampiyonlar ligi gibi, içeride galericiler, pırlantacılar, armatörler v.s. neyse bu işin şakasıydı, Aydemir AKBAŞ beyefendinin Kolpaçino filminden bir replik. Efendime söyleyim Chat Odaları Bizim Mekan Türkiye’nin en güzel kızları ve en yakışıklı erkeklerini ağırlamaya devam ediyor. Bakın sevgili arkadaşlar, mekan bizim diye övmüyorum. Gerçekten içeriye girip bakın, ortamdaki ferahlığı ve konforu fark edin, bir daha mekanı terk etmezsiniz.

Mekan Nedir?

Türk Dil Kurumuna göre “Mekan” senin bulunduğun yere verilen genel bir isimdir. Yani sen nerede bulunuyorsan, nerede yaşıyorsan, nerede konaklıyorsan mekanın orasıdır. Bu mekanlar kalıcı ve geçici mekan olarak kısımlara ayrılır. Örneğin hayvanlara yem vermek için ahıra girdiysen, ahır senin mekanındır. Mağaraya girdiysen mekanın mağaradır, evdeysen mekanın evdir. Bu örnekleri çoğaltabiliriz. İslami sohbet ve tasavvufi açıdan olaya bakarsak, dünya esasen geçici bir mekandır. Biz sadece bu dünyaya konaklamak ve imtihan edilmek üzere geldik. Dersine iyi çalışanlar imtihanı kolayca atlatıp ebedi yurdu olan ahiret mekanına intikal ettikten sonra cennete girecek. Sınıfta kalanlar, kendisine verilen nasihatleri tutmayıp, geçici dünya mekanının ışıltısına kapılanlar ise cehenneme gidecek. Bunları ben kafamdan uydurmuyorum haşa. Yüce dinimiz İslam ve Kur’an-ı Kerim bildiriyor.

Mekanın tarifini yaptık sevgili okurlarım, chat odaları bizim mekan aslında hepimizin mekanı. Mekanın sahipleri (emanetçileri) bizler görünebiliriz ama, asıl sahipleri sizlersiniz. Sizler olmasanız bizim burada ne işimiz var, boş masalara mı şarkı söyleyeceğiz? Cycle botlarla mı uğraşacağız? Sohbet ortamı mekana giren insanlarla ve onların sohbetleriyle kıymete biner. Siz olmasanız zaten biz dükkanın kapısına kiliti çoktan vurup gitmiştik. Sevgili matrak sohbet sakinleri; çingenenin eşeğini methetmesi gibi mekanı sürekli övmeyi de istemiyorum. Buyrun çıkın gelin mekanın farkını hep beraber görün. Bir başka makalede görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalınız.

KaRa 287
1 Yorumlar
AysuN

Bir mekana girersin sohbeti izlersin izlerken ya keyif alirsin ya sacma bulursun yada seviyesiz edebsiz gorursun bizim mekan demeniz icin girdiginiz mekanin icine sinmesi lazim sohbet ederkende izlerkende keyif almaniz lazim rahat oldunuzu hissetmeniz lazim ki mekani kendi mekaniniz gibi benimsemis olursunuz girdiginizde sohbet akisina dalarsiniz ciktinizda ise akliniz kalir acaba neler oluyor diye merak edersiniz bunlari yaptiginiz zaman bilin ki sohbet sitesi demeyeceksiniz benim mekanim diyeceksiniz.. hos sohbetler dilerim herkeze..

Cevap bırakın