Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN
Benzer Yazılar

Chat Sitesi Kurmak

Chat Sitesi Kurmak

Chat Sitesi Kurmak ve İşletmek

Chat sitesi kurmak yahut bir sohbet sitesi açmak isteyen yüzlerce meraklı insana rastlamak mümkündür. Chat sitesi açmak için bu konuda bilgili olmak, böyle bir sitenin nasıl işlediği hakkında fikir sahibi olmak, bu konuda biraz deneyimli olmak gereklidir. Her aklına gelen herhangi bir dalda site açıp, bunu sağlıklı bir şekilde yürütemez. Çünkü google sayfaları bir sürü açılıp kapanan yahut atıl vaziyette duran sitelerle dolup taşmaktadır.

Chat Sitesi Kurmak İsteyenlerin İlk Adresi Forum Siteleridir

Bir çok forum sitesinin tanıtım bölümünde chat sitesi açan insanların tanıtım yazılarını okuruz. “Falanca İsimli Chat Sitesi Açtık, Yönetim Ekibimiz Şu” gibi ibarelere rastlarız. Sevgili okuyucular yukarıda da belirttiğim gibi site açmak kolaydır, zor olan ise bu siteye kullanıcıları çekmek ve site bünyesinde tutabilmektir. Yoksa şu an ben de bir site açarım, benim için on dakikalık iş. Site açtığını belirten ve tanıtım yapanların sitelerine gittiğimde karşılaştığım manzara şu; bir kaç tane admin var, bir kaç kullanıcı var, site ağzına kadar bot doldurulmuş.

Chat Sitesi Kurmak Kolay Lakin Kullanıcı Çekmek Zordur

Site açan kardeşlerimiz zannediyor ki; hemen sitesine bir çok yerden kullanıcı gelecek, ağzına kadar dolacak, chat odaları şıkır şıkır işleyecek! Fakat kazın ayağı öyle değil, chat odalarında yıllarını geçirip hatırı sayılır bir çevre edindiysen, bu insanlarla diğer sosyal iletişim platformlarından sürekli temas halindeysen, bu sektörde bir ağırlığın varsa, hadi gelin siteyi açtık diye bildirince onlarca insan sitene geliyorsa amenna.

Chat Sitesi Kurmak İçin Gerekli Materyaller

  1. Alan adı (örneğin: matraksohbet.net) : Boşta olan bir alan adını satın almak için domain barındırma sitelerine girip üye oluyorsunuz. (Benim tercihim isimtescil.net sitesidir.) Alan adı boşta ise kredi kartı veya başka ödeme şekilleri ile domaini satın alıp hesabınıza geçiriyorsunuz.
  2. Bir hosting firması buluyorsunuz (Benim tercihim sekershell.com sitesidir, çünkü öğleden sonra gece yarılarına kadar canlı destek veriyorlar, site sahibi Alper hakikaten işini layıkıyla yapan müstesna bir kişilik) Hosting firmasının yetkilisiyle konuşuyorsunuz; “Efendim Benim Bir Alan Adım Var, Hem Web Kurulumu Yaptırmak, Hemde İrc Sohbet Bölümü Açtırmak İstiyorum, Bunun Bize Aylık Ya da Yıllık Külfeti Ne Olur” şeklinde bir fikir alıyorsunuz, fiyatta anlaşırsanız hosting sahibi size domaini yönlendirmeniz için bir DNS adresi veriyor, siz de İsimtescil.Net sitesindeki hesabınızdan belirtilen DNS adreslerini girip domaininizi yönlendiriyorsunuz.
  3. Chat alanında faaliyet gösterek bir site kuracağınızı varsayarak devam ediyorum; Sekershell.com yetkililerinden hoşunuza giden, bütçenize uygun bir sohbet teması satın alıyorsunuz.

Chat Sitesi Kurmak İsteyenler Benimle İrtibata Geçebilir

Kaba taslak kafanızda bir fikir oluştu zannedersem. Eğer site kurulumundan, tema giydirilmesinden anlamıyorsanız benimle irtibata geçebilirsiniz. El emeğimi kurtaracak şekilde, size de fazla kıymadan uygun bir fiyata WordPress tabanlı sitenizi kusursuz şekilde kurarım, satın aldığınız temayı siteye giydiririm, sitenin girişlerini v.s. sorunsuzca bağlarım, appletinizi tanıtırım. İletişim Adresim: (Skype: asill_mehmet | TEL: 05056416359 | Mail: asill_mehmet@hotmail.com)

Özgün Makale Hizmetleri ve Seo

Elbette sadece site açmayla işiniz bitmiyor, google sayfalarında anahtar kelimede yükselmek için sitenize sektörünüzle alakalı, fazla anahtar kelimelere abanmadan makaleler yazılması, ilk önce iç seo dediğimiz site içi çalışmalar ve bağlantılar, sonra 3 ay düzenli içerik girdikten sonra dış seo dediğimiz çalışmaların gerekiyor. Ben aylık 200 TL’ye son derece özgün, konu başlıklarına bağlı, “H” başlıklarına uygun makaleler yazarım. Referans olarak bir çok sitede makalelerim olsa da, sadece matraksohbet.net sitesini göstermek istiyorum. Birisi çıkıp desin ki; abi senin makalelerin özgün değil, falanca yerde  de yayımlanmış, bu işi bırakır giderim.

KaRa 922
1 Yorumlar
Luz

Nasil acabilirim? Biraz yardimci olur musunuz?

Cevap bırakın