Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Sohbet Sitesi Kurmak

Sohbet Sitesi Kurmak

Sohbet Sitesi Kurmak

Sohbet sitesi kurmak, chat sitesi kurmak, sohbet sitesi nasıl kurulur gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağım. Fakat mutlaka bu site işlerinden anlaman, ufak da olsa kodlara, site alt yapısına biraz aşina olman lazım.  Öncelikle sohbet sitesi kurmak için sahibi olmayan yani boşta olan bir alan adının parasını ödeyip hesabınıza geçirmeniz lazım. Boşta olan bir alan adını güvenilir firmalardan sorgulayabilirsiniz. Ben domain sorgulama sitesi olarak isimtescil.net firmasını tercih ediyorum. Alan adını da buldun, hesabına geçirdin.

İkinci aşama sitenin alt yapısı ne olacak? (HTML, wordpress, Jomla, Php v.s.) sohbet sitelerinin büyük çoğunluğu wordpress veya HTML kullanıyor. Alt yapısı wordpress olsun diyorsan, matraksohbet.net sitemizde bulunan seosu yüksek, temiz kodlanmış temadan bir adet satın alman gerekiyor. Temayı satın aldıysan kurulum işi bana ait, merak etme fazla para istemiyorum, bana 50 TL ateşlersen wordpress kurulumunu yaparım, satın aldığın temayı aktif eder ve sohbet girişini sağlarım.

Üçüncü aşama siteyi ayakta tutmak, google’de yerini alması için yine güvenilir bir hosting firması ile anlaşman lazım. Bu konuda da tavsiyem sekershell.com firmasıdır. Alper ve Ömer kardeşler yıllardır bu sektörde kendilerini ispatlamış kişilerdir. 7/24 teknik destek sunarlar, hizmetlerinde son sistem teknolojiyi kullanırlar.

Sohbet Sitesi Kurdum Para Kazanabilir miyim?

Sohbet sitesi kuranların en büyük heves ve isteklerinden birisi de hemen para kazanmak istemeleridir. Bu işlerden para kazanmak için daha çok çalışman, tabiri caizse 40 fırın ekmek yemen lazımdır. Elinde yüklü miktarda paran varsa bir banka ile anlaşırsın, siteye gelen kullanıcılara premium üyelik aldırırsın. Çünkü bu piyasada sohbet sektöründe google’de ilk sayfayı kaplayan büyük sitelerle başa çıkman neredeyse olanaksızdır. Bu camiada para kazanmak en son düşüncedir. İlk önce site içi ve dışı çalışmalara yönelmek, eksiklikleri gidermek, gerekirse bir webmasterle ücreti mukabilinde çalışmak lazımdır.

Sadece Kadınlara Yönelik Bir Sohbet Sitesi Kurmak İstiyorum!

Sık sorulan sorulardan birisi, sadece kadınlara yönelik bir sohbet sitesi kurmak nasıl bir fikir? Güzel kardeşim sanal ortamda bu söylediğin mümkün olabilir mi? Sitenin kapısına bodyguard mı koyacaksın ? İnternet ortamı dipsiz bir kuyuya benzer, kimin kadın, kimin erkek, kimin trans olduğunu anlayacak bir teknoloji hala icat edilmedi. Bu nedenle sadece bir cinse kadına veya erkeğe yönelik bir site açamazsın. Bu siteye gelen insanın fikrini ve zikrini bilemezsin, çöl geçen hanı gibi kadını da erkeği de gelebilir.

Sohbet Sitesi Kurdum Ama Kimse Gelmiyor!

Bunu sohbet sitesini kurarken düşünmüş olman lazımdı. Kurduğun siteye birilerinin gelmesi için öncelikle siteni Google search console eklemen lazım. Daha sonra sohbet kelimesinin varyasyonları ile alakalı sitene düzenli makaleler girmelisin. Eğer ben makale girmeyi beceremiyorum diyorsan, benim gibi bir makaleci ile bedeli mukabilinde anlaşıp makale sorununu da halledebilirsin. Günümüzde bir çok insan büyük bir iştahla açtığı chat sitelerine kimsenin gelmediğini görünce bir süre sonra sitesini kapatmaktadır.

Çünkü davulun sesi uzaktan hoş gelir, yakına gelince kulakları rahatsız eder. Siteye kullanıcı gelmesi için iki tane yol vardır, üçüncü bir yol yoktur. Birinci yol; çok sağlam bir iç ve dış seo çalışması ile anahtar kelimede ilk sayfalara yükselmek. İkinci yol ise hatırı sayılır bir arkadaş ve seven çevresi bulunmak. Bu ikisinden birisi mevcut değilse, eggdrop ve services botlarla başbaşa kalırsın ve sinek avlamaya devam edersin.

Sohbet sitesi kurmak isteyenler için başucu el kitabı özelliğinde bir makale hazırlayıp sunmaya çalıştık. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu işin can sıkıcı tarafları ve eksileri oldukça fazla. Ekonomik gücünüzün de buna elvermesi lazım. Bu hususları da gözönünde bulundurmanız, dibini görmediğiniz suya balıklama dalmamanız menfaatiniz icabıdır. Ben matraksohbet.net sakinlerinden yazarınız KaRa, hepinize mutlu ve huzurlu günler dilerim.

KaRa 256
1 Yorumlar
YaSMin

Kara güzel açıklama olmuş net anlatmissin nasıl oluru elline emeğine sağlık evet günümüzde sohbet siteleri bir heves ile açılıyor ve insanların çoğu zaman bencilliği yüzünden kapanıyor herkes benim benim diyor once sağlam bir admin ekibin olacak içinde herkes biz demegi bileecek benim dediği zaman taslae sağlam oturmaz burda yapılan herkes gönül işidir karşılığı sohbet car sadece bunu bile bile gelmek lazım evet bir sohbet sitesini neden açarsın diye ilk sordugum sorudur yetki almadan önce paramı kazanmak istersin yoksa 3 veya 5 arkadaşım gelsin sohbet etsin keyfine baksinmi ikisi arasında fark oluyur amaç neyse ona göre gidişat olur evet günümüzde konuşarak zor anlaştığımız bir cagdayiz ki bizler burda yazarak anlaşmaya çalışıyoruz bazen bir nokta ve yanlış okuma karşıdakine ters gele bilir o yüzden sohbet kanlarında özelikle yazarak sohbet edildiği için yazdiklariniza 3 kat daha çok dikkat etmek lazım diye düşünüyorum konu uzun burda son vereyim yazıma evet sohbet demişken www.matraksohbet.net Bekliyoruz :)

Cevap bırakın