Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Harika Sohbet

Harika Sohbet

Harika Sohbet Odaları

Merhaba sevgili okurlar; harika sohbet odaları ile yine karşınızdayız. Harika bir konuşmaya başlamanın temel dinamikleri nelerdir, nasıl harika chat yapılır, bu soruların cevaplarını hep birlikte aramaya başlayacağız.

Öncelikle matraksohbet.net odalarına geldiniz, baktınız ki muhteşem bir ortam var, iğne atsan yere düşmeyecek bir kalabalık mevcut. Tanıdık ve tanımadık bir sürü insan var, fakat hep aynı klişe sorular ortalıkta dönüp duruyor; nerelisin? nerden katılıyorsun? evli misin bekar mı? okuyor musun? Bu sorular masum gibi görünse de bazı insanları rahatsız edecek ve bir sonuca varılamayacaktır. Sırf laf olsun, muhabbet ortamı yürüsün diye sorulan bu sorular harika sohbet ortamı oluşturmaya yetmeyecektir.

Harika Sohbet İçin Samimi Olun

Bu şekilde sorulan kısa ve kısır sorular ancak kısa bir süreliğine işe yarar. Siz gerçekten sosyalleşmek, durağan bir chat ortamını tersine çevirmek ve chat siteleri içerisinde ilgi duyulan biri olmak istiyorsanız, bu klişe sorular yerine insanları rahatsız etmeden daha ucu açık sorulara yönelmelisiniz. Yani işin sırrı meraklı olmakta, meraklı olduğunu belirten kişiye diğer insanlar daha kolay ısınıp, sosyal olarak kendisini daha yakın hissediyor. Bunu ben demiyorum, yapılan araştırmalar bunu gösteriyor.

Harika Bir Muhabbetin İlk Kuralı Meraklı Olmaktır

Birbirini görmeyen, tanımayan bireyler arasında gelişen samimi chat ortamında havadan sudan söylemler bile fark etmiyor. Bu muhabbet şeklinde meraklı olduğunu karşı tarafa hissettiren insanlar daha çok seviliyor. Bu şekilde sohbet daha ilgi çekici hale gelebiliyor. Fakat bir parantez açmak istiyorum burada belirttiğim merak; öğrenme isteği olan merak, yoksa başkalarının gizli hallerini araştırmak değil. Zaten karşı taraf sizin sorduğunuz sorulardan art niyetli biri olup olmadığınızı bir müddet sonra rahatlıkla kavrayabiliyor. Sürekli masum sorular sorduğunuzda, insanlar kendisini size daha yakın hisseder ve daha çok şey paylaşır, bu şekilde oluşan bir chat ortamında size de daha çok soru sorabilme fırsatı oluşur.

Ben de dahil tüm insanlar kendileri hakkında konuşmaya bayılır. İnsanlara kendilerini değerli hissettiren şeyleri bulabilirseniz, konuşmanızın kalitesini de artırmış olursunuz. Bu şekilde bir arkadaşlık hizmeti veren bir sitede ilgi duyulan birisi olmayı becerebilirsiniz.

Her makalemde de vurguladığım gibi negatif tepki almanıza neden olacak dini, siyasi, ideolojik sorular sormaktan çekinin. Karşınızdaki kişinin ruhunu okşayacak onu heyecanlandıracak sorular sormaya gayret edin.

KaRa 812
Cevap bırakın