Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

35 Sohbet Odaları

35 Sohbet Odaları

35 Sohbet Odaları Açıldı

35 sohbet odalarını faaliyete geçirmenin heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bazı arkadaşlar merak ediyor, neden 40 veya 45 değil de 35?.  Arkadaşlar hemen 35 rakamının altında bir şey aramayın, merak etmeyin sihirli bir sayı değil. Fakat 35 yaş kritik bir süreci temsil ediyor. Yapılan araştırma ve istatistikler insanların 35 yaşına geldiklerinde kendilerini yaşlı hissettiklerini, hayatı sıkıcı bulduklarını gösteriyor. Bu yüzden bu yaş grubunu daha çok önemsediğimizi belirtmek isterim. Matraksohbet.Net sitemizi tercih eden insan profiline baktığımızda 35 yaş ve üzeri gelen insan sayısının hayli fazla olduğunu görmekteyiz. Site yönetimince her gün alınan kararlar neticesinde, +18 yaş sınırından başlamak üzere her yaş grubuna özel sohbet odaları açmaya devam edeceğiz.

35 Sohbet Odaları ve İlginç Tespitler

Bazı insanlara hangi yaşın daha iyiydi, hangisini daha çok beğendin? gibi enteresan sorular sorduk. Bazıları gençlik yıllarını, bazıları okul yıllarını beğendiklerini söylediler. Fakat 35 yaş kişisel gelişim yönünden ve mesleki kariyer yönünden bir dönüm noktası olarak görülebilir. Bunun yanı sıra 35 yaşına gelen bir erkek artık kendisini genç hissetmemekte ve yalnız hissetmektedir. Kadınlar ise kendilerini bu yaşlarda monoton ve sıkıcı hissetmektedir. Ben 35 yaşımı iyi hatırlıyorum, aynı zamanda meslekten soğuduğum yıllardı. Her sabah erlerle sabah koşusuna çıkarken “Yahu ben 35 yaşına geldim, hala koşacakmıyım diye hayıflanırdım.” Olaya içtimai açıdan baktığımızda ailevi ve maddi sorunların arttığı, işyeri ve aile içinde bir takım buhranlar yaşandığı görülmektedir.

Yani 35 yaş artık bir olgunluğun, yaşlılığın belirtisi olarak görülmektedir. Özellikle anadoluda yaş ile ilgili ebeveynlerin eleştirileri hayli fazladır. “Yahu 35 Yaşına Geldin, Hala Bir Baltaya Sap Olamadın” gibi ağır sözlerle karşılaşmak kaçınılmazdır. İnsanın 20’li yaşlarla birlikte anılmaması, farklı duyguların ortaya çıkmasına da neden olmaktadır.

Çalışan iş güç sahibi kadınlar da 35 yaşından sonra acaba gebe kalabilirmiyim diye endişeli bir döneme giriyor. Çünkü ağır hayat şartları bir yandan, diğer yandan evlat sahibi olma duygusu insanları bir belirsizliğe itiyor. 30 yaşından sonra anne olan kadın sayısı yadsınamayacak kadar fazla durumda.

Yahu KaRa abi ölmeden bizi mezara soktun, 35 sohbet odalarını açtın da, bu yaşla ilgili hiç mi iyi haberin yok? diye hayıflandığınızı duyar gibiyim. Sevgili okurlarım, insan her yaşta güzeldir. Yeterki pozitif olun, mutlaka mutlu olursunuz. Yaşlanmak beden açısından olumlu bir süreç gibi görünmese de, ruhen olgunlaşma döneminin başlangıcıdır. Tecrübe ve mantığımız yerli yerine oturuyor. Olayları daha iyi ayırt edebiliyor, sapla samanı birbirine karıştırmıyoruz. Anladım siz Dante’nin meşhur şiirine takılıp kaldınız “Yaş 35 yolun yarısı Dante gibi ortasındayız ömrün” diyor şair.

KaRa 295
4 Yorumlar
DeMiSe

Cahil Sıtkı Tarancı yaş 35 yolun yarısı demiş ama Bugünkü koşullarda yolun ancak 3'te biri sayılır. İnsanlar hayatın hiçbir anında yaşlanmak kötüdür yanılgısına kapilmamli.o yanılgıya kapıldıgını 20li yaşların deneyimsizligini ancak sonraki zamanlarda algılayabiliyorsun. 20 li yaşlarda yaptığı yanlışları ergenlikleri düştüğü tuzakları yaşadığı an deilde 35 yaşlarında ancak anlayabiliyorsun. Yepyeni bi hayata başlamış oluyorsun. Kendini daha iyi tanıyor ve ayaklarını daha sağlam yere basıyorsun.Baskalarinin lafı ile yaşamayı çoktan bırakmış oluyorsun. Öğrenmek daha çok öğrenmek istiyorsun. Yeni insanlar yeni çevreler edinmek istiyosun.Bazıları yaşlı deilim bak bende buralara takılıyorum demek için Bazıları yaşamayı sevdiği için Bazıları yeni çevre edinmek için Bazıları meraktan nebiim bi çok sebepten sohbet sunucularına takılıyor.Her yaşı olduğu gibi kabul eden kendini seven özgüveni tam olan yaş problemi olmayan Kendini Seven yaşamayı her yaşta seven Herkesi Matraksohbet.net beklıyoruz. SayGıLaR....

    KaRa

    Eyvallah DemiSe konu ile alakalı müthiş bir yorum yapmışsın. Güzel gönlüne, yüreğine, parmaklarına sağlık. Matraksohbet.net sitesi seninle daha iyi yerlere gelecektir. Buna inanıyorum.

YaSMin

Sohbette de sohbeti eden kişi; dinleyenlere en güzelini anlatmaya çalışır. Kitap da öyledir. Bir insan düşündüklerinin milyonda birini konuşur; milyonla konuştuğu şeyin milyonda birini yazar Kara evet 35 yaş insan ne istediğini bildiğin yaşlarda 35 yaş kesin kararların alındığı yaşlarda saglik ve esenlikle kalin nice nice 35 yaşlara diyelim

Cevap bırakın