Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Nankörlerle Sohbet Etmek

Nankörlerle Sohbet Etmek

Nankörlerle Sohbet

Nankörlerle sohbet ne alaka, bu konu da nereden çıktı şeklinde sorular sorduğunuzu duyar gibiyim. Her gün sohbet chat konulu makaleler okumaktan sıkıldığınızı ben de biliyorum. Fakat sitemiz sohbet ve muhabbet eksenli bir hizmet yürüttüğü için, siz de takdir edersiniz ki, çizginin dışına pek taşmak istemiyorum. Sitemizin müdavimlerinden şirin mi şirin, güzel mi güzel, sempatik mi sempatik Yasmin dün gece dedi ki; “KaRa Dedoş Bu günkü Konumuz Nankör İnsanlar Olsun”. Peki güzel kardeşim seni kıracağıma, sağlam azı dişimi kırarım, olsun olsun. Konu nankörlük olunca, suçu hep karşı tarafa yüklemeyi iyi biliriz. Çünkü insanoğlu olarak hepimizin egoları ve saplantıları en yüksek seviyede. Elbette sorunlarınız ve sıkıntılarınız olabilir, lakin bunlar insanların sizin için yaptığı iyilikleri ve fedakarlıkları unutacağınız anlamına gelmez.

Nankörlerde Görülen Bariz Özellikler Nelerdir?

Nankörlerle sohbete başlamadan önce onları biraz tanıyalım ve özelliklerini buyrun hep beraber keşfedelim. Aysima sen de konuyu iyi oku ve odaklan.

Bildiğiniz gibi bütün insanlar dünyaya tertemiz ve günahsız olarak gelir. Bebeklik, çocukluk, gençlik dönemlerinde yetiştirilme şekli ve çevre koşulları nedeniyle kişiliklerinde değişimler olur. Başlarına gelen türlü çeşit olaylar nedeniyle de, nankör, bencil, despot, huysuz, kindar, ahmak v.b. sıfatlara bürünebilirler. Çevrenizdeki nankör insanları tanımak ve özelliklerini tespit etmek için bir rehber niteliğinde hazırladığım yazıyı okumaya devam edin lütfen.

Nankör İnsanın Özellikleri

 1. Nankör insanlarda tatmin olma duygusu yoktur. İşleri ve hedefleri ne kadar iyi giderse gitsin asla onları mutlu göremezsin. Her zaman ah, of, pof gibi olumsuz cümlelerin ağızlarından döküldüğünü görürsün.
 2. Ağzınla kuş tutsan, Şam vilayetine gidip kaysı getirsen, karanfil alıp yakasına taksan onu mutlu etmen mümkün değildir. Sürekli bir şikayet ve serzeniş içerisindedirler.
 3. Kardeşi dahi olsa, diğer insanların sahip olduğu iş, kariyer, para, statü v.b. şeyler onları çıldırtır. Kesinlikle örnek insanlardan ilham almayı bilmezler.
 4. Kendilerini hep başka insanlarla mukayese ettiklerinden kıskançlık sendromuna girerler, bu kıskançlık onları yer bitirir.
 5. Neye sahip olursa olsunlar, hep bir fazlasını isterler.
 6. Geçmişte yaşadıkları şiddet, acı, travma v.b. şeyler nedeniyle bir türlü toparlanamazlar. Toplum içine karışamazlar, hep yalnızdırlar.
 7. İşleri düşünce sizden yardım talep ederler. İşleri bitince asla teşekkür etmezler, minnet duymazlar.
 8. Sana bir tane iyilik yaptıysa, bunun karşılığında senden bin tane iyilik bekler.
 9. Nankörlerle sohbet etmek zordur. Aynı zamanda bencil oldukları için dünya sadece onların etrafında dönüyor gibi düşünürler. Diğer insanların ona yardım etmesinin bir mecburiyet olduğu hissine kapılırlar.
 10. Size ihtiyaç duymadığı zamanlarda, sizin onun için herhangi bir kıymetiniz yoktur.
 11. Kurbanlık koyun modundadırlar, kendilerini bütün insanlardan kötü ve zor durumda görürler.
 12. Nankörlerle sohbet edemezsiniz, kesinlikle verdiğiniz tavsiyeleri ve nasihatleri dinlemezler. Kendi başlarına hareket ederler.

Hayatımda Tanıdığım En Nankör İnsan

Evet sevgili okurlar, nankörlük konusunu işlemem için bize ilham veren Yasmin’e buradan tekrar teşekkür ederim. Bana nankörlüğün tarifini yapar mısın? diye sorsalar, kesinlikle ve kati suretle en küçük kardeşim Fatma’yı gösteririm. Yukarıda nankörlerin taşıdığı genel özelliklerin çok daha fazlası kardeşim Fatma’da mevcut. Yıllardır benim yanımda kaldı, okuttuk, sayemizde iş güç sahibi oldu, hatırı sayılır bir maddi kazanca sahip oldu. Fakat yanımızda kaldığı müddet zarfında asla yüzünü güldüremedik.

Ev işi dahil hiç bir iş yaptırmadığımız halde hep bir hoşnutsuzluk, riyakarlık, “Şu Lanet Evden Kurtulamadım” gibi çirkin hayıflanmalarına şahit olduk. Eşim ve çocuklarım benim hatırıma ses çıkarmadılar. Şu an İstanbul’da özel bir şirkette çalışıyor, bayram günleri dahil hiç bir gün arayıp halimizi hatırımızı sormuyor. İşte yemek yediği sofraya pisleyen, verilen emekleri ve imkanları hiçe sayan, canlı hayatımdan bir kişinin profilini size sundum. Eğer sizin de çevrenizde kardeşim Fatma benzeri birisi varsa kesinlikle ondan kurtulun.

Makalenin sonuna geldik, hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim. Mutlaka nankörlerle sohbet etmekten uzak durun. Yazının altına mutlaka konu ile alakalı yorum yapmayı unutmayın.

KaRa 342
2 Yorumlar
EzeL

hayatımda nankörlük olmadığı 1 gün bile yok ne reelim de ne de iş yerimde nedense paratoner gibi çekiyorum sanki bana özel hepsi birleşmiş gibi geliyor bu demekki bu dünyada iyi olmayacaksın insan olmayı beceremiş kişiler karşısındakini yok saymayı marifet edinmişler Allaha havale etmek gerek yazacak çok şey var ama anlayana bunlar da yeter...

AySima

Kara dedem cansın emeğine sağlık evet nankör olana ne yaparsan yap yaranamasın adı üstünde nankör ama biz nankör olmadığımız için allahın yaratığı insanından hayvanına ağacından toprağına sahip cıkarız yaratılışımızda bu var nankör kendi haline üzülsün sevgisi sevenide ve ahiretde yok bizz hep sevelim biz hep insanlık edelim kazanan biz oluruz bu dünyada gülemedik tebesüm de yeter bize adaleti sağlayan adaletten şaşmaz nankörlük eden nankörlük bulur (saygılar KaRa )

Cevap bırakın