Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Ömrüm Sohbet

Ömrüm Sohbet

Ömrüm Sohbet

Ömrüm Sohbet odalarına hoş geldiniz, safalar getirdiniz. Matraksohbet.net sitemiz içerisinde ömürlük sohbet edeceksiniz, yaptığınız muhabbetler bir ömür boyu sürecek dersek mübalağa etmiş, yalan söylemiş oluruz. Fakat eğlenceli vakitler geçireceğinizin garantisini verebilirim. Yazılı yapılan diyalog ve iletişimlerde kalıcı izlenimler bırakmak, karşı tarafı etkilemek gerçekten zordur. Ömrüm sohbet etmekle geçti, ömrümü chat sitelerine adadım, ömrümde tanımadığım insanları burada tanıdım diyen insanlarla tanışmak için acele ediniz. Fakat sizlere nacizane tavsiyem ömür denen bu kıymetli hazineyi, malayani işlerle, boş muhabbetlerle, saçma insanları hayatınıza sokmakla harcamayın.

Ömür Denen Sermaye

Ömürlerin sona erdiği, sayılı nefeslerin tükendiği o güne gelmeden önce rabbim bizlere hidayet nasip eylesin. Ömürlerinin hiç bitmeyeceğini zanneden, gençliğinin hiç solmayacağını düşünenler gerçekten hüsrandadır. Şöyle geriye dönüp baktığımda, hayatımın 53 senesinin ne çabuk geçtiğini anlayamadım. Zamanı durdurmak veya bir saniye geriye gitmek olanaksız. Saatler her gün tıkır tıkır işlerken, saniyeler, dakikalar, günler, haftalar, aylar, yıllar acımasızca geçerken, aslında kaçınılmaz sona doğru gittiğimizin farkında bile değiliz.

Günlük tutmak gibi bir adetim olmadığı için, hayatımı kaleme almayı, hatıralarımı yazmayı hiç düşünmedim. Çünkü ömrüm hep acı ve ısdırap ile geçti. Bu yüzden hayatımda kayıt altına alabileceğim veya geçmişimden keyif alıp, gıpta edebileceğim bir olay maalesef yok. Bu yüzden hatıralarını yazanlara hep imrendim. Geçenlerde bir askerime denk geldim. Havadan sudan, askerlikten, Güney Doğu’dan v.s. epey muhabbet ettik. “Yahu Komutanım Sen Askerlik Hayatında Yaşadıklarını Kitap Haline Getirsen Epey Tutar” dedi. Dedim Tufancığım boşver ben yaşadığım şeyleri anlatmayı, yazıp çizmeyi sevmiyorum.

Fakat bazen keyfim yerinde olursa matraksohbet.net ömrüm sohbet odalarında yaşadığım şeyleri kısa anekdotlar halinde anlatmaya çalışıyorum. Esasen sohbet ortamları yaşanılan olayların, çekilen dertlerin veya keyif alınan olayların anlatıldığı faydalı yerler olmalı. Fakat üzülerek görüyorum ki, saplantılarını, egolarını chat sohbet odalarına dökmek isteyenlerin uğrak yeri olmuş vaziyette. Kavgasız, sataşmasız, hakaretsiz bir güne rastladığım vaki değildir.

Ömrüm Sohbet odalarında muhabbet esnasında, yediğiniz, içtiğiniz, gezdiğiniz şeyleri çok fazla anlatmaya gerek yok. Neden diye soracak olursanız, bunların hiç kimseye faydası yoktur. Yaşadığınız ortamları ve olayları analiz ederek insanlara faydalı şeyler anlatmaya çalışın.

Makalemizin başında da belirttiğimiz gibi chat siteleri içerisinde ömürlük sohbetlere imza atmak imkansızdır. Sohbet siteleri sadece flört, arkadaşlık, eğlenceli vakit geçirmek isteyen kullanıcıların uğradığı mekanlardır.

Benzer Makaleler

KaRa 547
2 Yorumlar
Nagehan

Ömrüm sohbet sitelerinde geçti fakat, geriye dönüp baktığımda beni etkileyebilecek hiç kimseye rastlamadım sevgili abim. Fakat sen hariç, seni iyi ki tanımışım diyorum. Bu yüzden sohbet chat sitelerine pek girmiyorum. Sadece senin makalelerini okuyorum.

Zeynep DEMİR

Makalenizi keyif alarak okudum, satır aralarında ibret alınacak epey mesajlar ve nasihatler gizli. Sevgili ağabeyim KaRa, bu arada Cuma günün mübarek olsun, rabbim tekrarına kavuşmayı nasip etsin. Hayırlı ömürler diliyorum. Selam ve dua ile

Cevap bırakın