Chat nedir


Chat nedir
89 / 100

Chat Nedir ?

Chat nedir? Sohbet Nedir? gibi sorulara hep birlikte cevap aramaya çalışacağız inşallah. İnternette sohbet, sizinle aynı anda İnternet’i kullanan diğer insanlarla yazılı, sesli ya da görüntülü iletişim kurmaktır. Genellikle bu “konuşma”, mesajlar için depo olarak bir siteyi (veya “sohbet sitesi“) ve İnternetin herhangi bir yerinden katılan bir grup kullanıcıyı gerektiren yazılı mesaj alışverişidir. Bazı durumlarda, başlangıçta bir grup sohbetinde buluşan iki taraf arasında özel bir sohbet düzenlenebilir. Sohbetler devam edebilir veya belirli bir zaman ve süre için planlanabilir. Sohbetlerin çoğu belirli bir ilgi alanına odaklanır ve bazıları sohbete katılan herhangi biriyle “konuşan” konuk uzmanları veya ünlü kişileri içerir. (Bir sohbetin transkriptleri daha sonra başvurmak üzere arşivlenebilir.)

Sohbetler online hizmetlerde Web siteleri tarafından yürütülür. Bir çok web sitesi sadece kişilerin birbiri ile sohbet etmesi için kurulmuştur. 


Yazar: IRCStaR

Yayınlanma Tarihi: 15 Temmuz 2019

Kategori: Genel

Görüntüleme: 146 Defa

Etiketler:

Bir cevap bırakın.

Bilinmesi Gerekenler


  • Sohbet odalarımıza katılmak isteyen bireylerimizin 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.
  • Her türlü mesele ve yakınmalarınız için bizlere #OperHelp kanalından günün her saati ulaşabilirsiniz.
  • Global kanallar içerisinde küfürlü dil ve argo kullanmak kesinlikle yasaktır. Bu gibi kişiler uyarılmadan sunucudan atılacaktır.
  • Türkiye Cumhuriyeti Yasalarınca suç sayılan eylem ve söylemler, sitemiz içerisinde de aynen geçerlidir. Yasalara aykırı davranışlarda bulunan kişilerin İP numaraları ve loglar gerektiğinde resmi makamlarla paylaşılmaktadır.
  • Web sitemiz tüm android akıllı cihazlara uygun şekilde tasarlanmış olup, mobil chat sohbet hizmeti vermektedir.