Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Keyfim sohbet

Keyfim sohbet

Keyfim Sohbet

Keyfim sohbet ile herkese güzel bir merhaba. Seviyeli sohbet için keyfinizin yerinde olmasınımı bekliyorsunuz? Kaliteli sohbet ederken keyfiniz yerine gelebilir.
Her zaman dediğim gibi aslında şu irc sohbet dünyasında makalenin adının ne olduğu önemli değil. Önemli olan kullanıcıları sana ulaşabilmesidir.

İrc nedir hakkında bilginiz varmı? Ben İrc döneminin ilk baslangıcını bilmiyorum. Henüz çünkü ben beşikte bebektim.
Lakin;
1988 yılının yaz aylarında toplanan bilgilere göre Finlandia Oulu Üniversitesinin bilgi işlem departmanında çalışan Jarkko WiZ Oikairen tarafından ilk IRC client ve server yazılmış ve böylelikle IRC (internet relay chat) doğmuş olmuş.

Keyfim sohbet

Keyfim sohbet

Ben 2005 yılarında ortalama anca sanal sohbet hayatına giriş yaptım. Aslında biraz daha gelişmişti internet relay chat dünyası.
Güzel günlerdi şuanki kadar gösterişli olmasada. Eve sırf chat için bilgisayar almıştım.
Yani chat bir tutku diye boşuna demiyorum.

 

Keyfim sohbet

Ayrıyeten araştırmalara göre, Oikairen,  OuluBox adında eş zamanlı konuşmaya olanak veren, tolsun.oulu.fi adresinden host edilen ve bir BBS (Bulletin Board System) sunucu üzerinde çalışan bir software yazmış.
Chat’i oluşturmak için Jyrki Kuoppala ve Jukka Pihl tarafından yazılan program kullanmış.
Bu bilgiler alıntı elbette malüm geçmişi edinebilmek için bizlerde teknoloji kullandık. Yoksa imkansız benim o tarihleri bilmem.
Ama bu konu uzar gider. O yuzden fazla uzatmadan Böylelikle IRC, 1988’in ağustos ayı sonunda doğmuş oldu. İlk IRC serverı “tolsun.oulu.bi” olarak isimlendirilmiş.

Kısa bir bilgilendirme yaptık çünkü henüz internet relay chat’in ne anlama geldiğini ve açılımını bilmeyen var.

Nasıl chat yapılır

Hemen söyleyelim nasıl chat yapılır. Zaman kaybetmeden ister mobil sohbet girişi ile ister mirc sohbet girişi ile hemen matrak sohbet içine gireceksin yada https://www.matraksohbet.net/mirc.rar dan mirc indireceksin. Bilgisayar yoksa mobil sohbet girişi var.
Hemen ardından ve şimdi sohbet zamanı…
matrak sohbet ile sohbet keyfim sizler için en kaliteli haliyle hoş sohbetler dileriz…

 

KaRa 948
6 Yorumlar
KaLpSiz

Hayırlı günler dilerim arkadaşlar. Yorum sırası bana geldi diye düşündüm bı iki kelime bisiler demek istedim. Matraksohbet.net de userim yeniyim sayılır bir hafta falan oldu geleli. Tam bir aile ortamı buyrun sizde gelin kızları hanımefendi erkekleri tam bir beyefendi gönülden kutlarım kendinen ödün vermeyen kanal sahibi ve yetkilileri helal size. İyi günler güzel sohbetler

    EvindaR

    Güzel yorumundan dolayı tşkler KaLpSiz yüreğine sağlık. Gerçekten öyle candan insanlar hepsi. Mutlu ortam dert tasa kalmıyor bu kanala gelip sohbet etmeye başlayınca : )

SuskuNum

Matraksohbet.net
Vazgeçilmez sohbetine doyulmaz tek ortam.

NaS

Ailenin bir ferdi olmaktan bi hayli mutluyum ;)

bariS

Uzun Süreli Geçmiş Tecrübeme İstinaden Çet Aleminin Bağımlılık Yaptığını Dusunuyorum. Ya Hemen Terk Edin Yada Hep Kalın. )

AnkaraLi

Yetişkin kişilerle online mesajlaşmak tanışmak sohbet etmek mi istiyorsunuz ee daha ne bekliyorsunuz hadi gelin sizde sohbetin keyfini birlikte yaşayalım :))

Cevap bırakın