Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Sohbet Arkadaşı

Sohbet Arkadaşı

Sohbet Arkadaşı

Sohbet arkadaşı veya arkadaşlarla sohbet gibi zihninizi kurcalayan meseleler varsa, Türkiye’de emsalleri arasında temayüz etmiş en iyi arkadaşlık sitesi olan matraksohbet.net’e hoş geldiniz. Matraksohbet.Net sitemiz, yakın çevrenizden veya uzak mesafelerden, farklı il ve ilçelerden sohbet arkadaşı bulabilmeniz için ideal bir sohbet uygulamasıdır. Sohbet arkadaşı nasıl bulunur? Yeni arkadaşlar edinmenin faydaları nelerdir? bazı ipuçları vermeye çalışacağım.

Arkadaşlarla Sohbet ve Yeni Arkadaşlar Edinme

Hayatımızda her şeye sahipmiş gibi görünen, doğuştan şanslı olduğuna inandığımız, hayran olduğumuz insanlar mutlaka vardır. Bunlar arkadaşlarıyla rahatça muhabbet ederler. İster bir chat sitesi içerisinde, isterse verilen bir kokteyl veya partide onları gözlemlediğinizde çok rahat olduklarını fark edersiniz. Fakat bu insanları yakın merceğinize aldığınızda, sizin kadar zeki veya eğitimli olmadıklarını rahatlıkla fark edebilirsiniz. Fakat her ne hikmetse bu insanlar hep kedi gibi dört ayağının üstüne düşerler. Parayı çok çabuk bulurlar, sizin gıptayla baktığınız bi işe çabucak girebilirler. Peki bu adamlarda olup, sizde olmayan ne var? Buyrun konuyu okumaya devam edelim.

Online Arkadaş Nasıl Bulunur?

Sohbet sitelerinde yeni tanıştığımız ve konuşmaya başladığımız insanları tanımak için hızlı bir yargılama eğilimimiz vardır. Çünkü bu konuda oldukça titiz ve dikkatli davranmak zorundayız. Aynı durum elbette karşı taraftaki insan için de geçerlidir. Günümüz dünyasında insanlar online arkadaş bulmak için matraksohbet.net benzeri chat sohbet hizmeti veren siteleri tercih ediyorlar. Dolayısıyla her zaman ilk izlenim, ilk intiba çok önemlidir. İlk verdiğiniz izleniminizi rahatlıkla uzun süre bir referans olarak kullanacaklardır. Mesela, matraksohbet.net sitemiz içerisinde “KaRa Nasıl Birisi?” diye sorulduğunda, muhtemelen kullanıcıların vereceği cevaplar üç aşağı, beş yukarı bellidir. “KaRa Yaşlı, Huysuz, Asık Suratlı, Bunak Bir İhtiyar” diyebilirler.

Gündelik Hayatta Sohbet Arkadaşı Edinme?

Gündelik hayatta ise yüzümüzdeki jest ve mimikler oldukça önemlidir. Siz farkında olsanız da olmasanızda; yapılan araştırmalar: insan yüzünün 7 binden fazla ifadeye bürünebildiğini göstermiştir. Bu ifadelerden her birisi sizin içsel dünyanızı karşı tarafa yansıtan birer işarettir. Yürüme şeklimiz, bakış açımız, gözlerdeki kısılma ve büyümeler, ağız ve yutkunma v.s. gibi daha binlerce hareketimiz karşı tarafı olumlu ya da olumsuz olarak etkileyebilir. Yeni bir arkadaş edinmek sanıldığı gibi bir san’at değildir. Aksine ayrı incelenebilecek bir bilim dalıdır diyebiliriz. Arkadaş bulmakta zorlanan mapçup kişilikli insanlar bile bazı teknikleri kavrayarak hayatlarının akışına yön verebilirler.

Sohbet Arkadaşı Bulmak İçin Bazı Püf Noktalar

Arkadaş sohbet ortamında daha konuşmaya başlamadan önce, sizin varlığınız oradaki insanların beynine kazınır. Yani konuşmaya başlamasanız dahi, hareketleriniz sizin kişiliğinizi yansıtır. Ben şahsen daha birisi konuşmaya başlamadan onun kişiliğinin %80’lik bölümünü çözebilirim. Ama ben sizden biraz daha farklı olabilirim, bulunduğum yaş, aldığım eğitimler, yaptığım iş nedeniyle sizden biraz önde olabilirim.

Arkadaşlarla Sohbet Etmek

Arkadaşlarla sohbet edeceğiz, arkadaşlarla buluşacağız, arkadaşlar kapıda bekliyor gibi kelimeler artık yeni dünyanın trendi haline geldi. Akşam saat 20.00 olmuş, bizim oğlan diyorki “Baba Müsaade Edersen Arkadaşlarla Buluşacağım”, tabi biz eski ve gelenekçi bir kafaya sahip olduğumuz için şüpheyle bakıyoruz. “Oğlum Akşam Olmuş, Hava Kararmış, Bu Saatte Ne Arkadaşı?” gibi dikine traş yapabiliyoruz. Çünkü bir baba olarak ben de haklıyım, devir devran çok kötü olmuş, her gün cinayetler, cinnet getirenler haber sayfalarını dolduruyor.

Olaya teknoloji açısından baktığımızda ise durum gerçekten vahim. İnsanlar bir saniye boş durmuyor, herkes deve kuşu gibi kafalarını akıllı telefonlara sokmuş, uyuşmuş bir şekilde parmaklar adeta trampet çalıyor. İnternete tamamen bağımlı, uyuz, uyuşuk, robotlaşmış yeni bir nesil türedi. Bu nesilin adına da “Z” kuşağı deniliyor. Hay ben sizin kuşağınıza, ipinize..

Samimi ve içten arkadaşlar mı arıyorsunuz? Ofiste veya iş yerinde bunalıp daraldınız mı? Yalnızlıktan kafayı yiyip balataları mı sıyırdınız? O zaman Türkiye’nin en büyük sitesi olan matraksohbet.net sitesini ziyaret edin. Sitemizin ana sayfasında “Sohbete Bağlan” butonuna basmanız yeterli. Şu yalan ve fason dünyada gerçekten dürüst bir arkadaş bulmak çok zor. Eğer sen bulabildiysen onu kaybetmemeye çalış, çünkü şanslı insanlardan birisin.

Gündelik hayatta ise bazıları sadece gözlerini kullanarak sohbet arkadaşı bulmaya çalışıyor. Göz teması elbette geçerli ve etkili bir yöntem. Çünkü arkadaş bulmakta en etkili silah gözlerdir. Fakat bulunduğumuz coğrafyada yani Türkiye’de bir insana yoğun şekilde bakmak, bir tehdit unsuru ve saygısızlık olarak addedilebilir. Bu yüzden siz bu göz temasını fazla abartıp da başınıza olmadık ihaleler almayın. Göz teması iki cins arasında farklı olarak algılanabilir. Bazı kadınların artan göz teması nedeniyle sevgi duyguları kabarırken. Benim gibi bazı erkekler de aşırı göz temasından uyuz olur ve kendisini savunmasız hissedebilir.

Sohbet Arkadaşınıza Nasıl Güvenli Görünürsünüz?

Sohbet arkadaşı ile aynı ortamda bulunduğunuzda yalanla bağ kurulan bazı davranışlar vardır. Bu davranışlar arasında en belirgin olanı duruşu değiştirmek, oturduğu yerde kıpır kıpır etmek, tutasız göz temasları, yüze, başa, buruna ve alına tekrar tekrar dokunmak v.s. Bu tür hareketlerin belki de yalan atmaktan başka nedenleri de bulunabilir. Fakat durum değerlendirmesini kendi gözlemlerinizle yapmalısınız. Belki gerçekten bulunduğunuz ortam sıcaktır, karşınızdaki kişi yanlış kıyafet giymiş olabilir. Bu yüzden kıpır kıpır etmekte veya terlemektedir.

Bazı insanlarda  ise alerjik reaksiyonlar olabilir, güneş ışığından rahatsız olan bir insan sürekli gözlerini kırpabilir. Fakat siz de benim gibi pimpirikli bir yapıya sahipseniz; “Yahu Dakka Bir Gol Bir, Adam Durmadan Bana Sinyal Veriyor” diyebilirsiniz. Aslında karşıdaki insan size göz kırpmıyor, gözüne toz kaçtığından böyle hareket ediyor. Fakat ortada herhangi bir alerjik rahatsızlık yok, konuşurken uyuz hastalığına yakalanmış gibi oranızı buranızı elliyorsanız, gözleriniz araba farı gibi lap lap hareket ediyorsa, konuşurken sürekli uzaklara bakıyorsanız, bu hareketler kafa karıştıran cinstendir ve hareketlerinizin yalancı kişiliğinizle irtibatlı olduğu ortaya çıkar.

Sohbet Arkadaşı Bulmanıza Yardımcı Olacak Bazı Makaleler

KaRa 209
2 Yorumlar
YaSMin

Sohbet etmek zor olabilir. Bazen utanırsın veya konuştuğun insanla fazla ortak yönün olmayabilir. Hoşsohbet olmayı öğrenmek düşündüğün kadar zor değildir ama alıştırma gerektirdiği doğrudur bir kaç tavsiyede ben vereyim Zamanlamayı çok iyi ayarla. Zamanlama iyi bir sohbete başlamanın kilit noktasıdır. Kimse meşgulken veya bir işle uğraşırken rahatsız edilmekten hoşlanmaz. Sohbet açmaya çalışırken, zamanlamanın çok İyi sorular sor. İyi bir sohbet için en azından iki kişi gerekir. Üstüne düşeni yaptığından ve konuşmaya aktif bir şekilde katılım gösterdiğinden emin ol. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri konuşmanın doğal bir şekilde gelişmesini sağlayacak sorular sormaktır açık uçlu sorular olsunSamimi ol. Sohbet ederken, karşındaki insana samimi bir ilgi duyduğunu göstermeye çalış zaten ozman sohbet yolunu bulur hadi bakalım birde bunları deneyin ama nerde tabiki matraksohbet.net ücretsiz sohbet kanali :)

HeCe

Slm bu konu tam benlik ben çok doğalımm yasmin hanımcım sizi çok seviyorum iyiki tanımışım evet güzel dostlarım var ama bir okadar kendini bilmez senin doğalından yararlanan larda oluyor yazık acıyorum onlara ben hep doğal ben hep aynı olacam yıkamayacaklar her şehirden her ülkeden insanların ortak kulandığı sohbet yeri iyiside varrrrr kötüsüde varrrr han gisini istersen al heybene koy dostluğunu baki tut düşmalığını uzak herşey insanın kedindedir doğal doğal takılalım hayat kısaa (ellerine sağlık KaRa)

Cevap bırakın