Güvenli Sohbet Sitesi


Güvenli Sohbet Sitesi
88 / 100 SEO Puanı

Güvenli Sohbet Sitesi

Güvenli Sohbet Sitesi birçok insan sohbet sitelerine ön yargılı yaklaşıyor. Oysa gerçek yaşamdan daha fazla tehlikesi olan yerler değildir. Bir sohbet sitesinde insanlar kendi güvenliklerini büyük ölçüde kendileri sağlamak durumundadır.

Her şeyden önemlisi sohbet sitesinin genel ortamında sosyal medya hesabı vermek, telefon numarası vermek, skyp adresi vermek gibi konular tamamen yasaktır. Kişilerin de bu tarz bilgileri vermesi onların güvenliklerini tehlikeye düşüren bir durumdur.

Kimseye güvenmeden bu tarz bilgilerin aleni bir ortamda paylaşılmaması gerekiyor. Sonrasında kimse sizlere bu ortamda gerçek isim ve soy isminizi söylemeniz konusunda zorlama yapamaz. Eğer söylerseniz yine kendinizi riske atmış olursunuz. Ancak kendinizi çok açığa vurmadan saygı ve sevgi ortamında sohbet ederseniz sizin için hiçbir tehlike olmadığını da görebilirsiniz.

Güvenli Sohbet Sitesi

Güvenli Sohbet Sitesi

Güven nedir? Hayatımızda ki yeri ve önemi 

Güvenli Sohbet Sitesi Güven kelime manası ile korku, çekinme ve kuşku duymadan inanma ve bağlanma duygusu anlamına gelmektedir. “Güven, insan ilişkilerinin temelidir.” İnsanlar, birşeyden umulan, beklenen niteliğe inanıp, ona göre davranırlar.Güvenmenin, insan hayatında çok önemli bir yeri vardır. İnsan doğası ve yaratılışı gereği güvenmek ister. Güvenmeye muhtaçtır. Güvenmek ihtiyaçtır.

İnsan ve güvenme duygusu

Güvenli Sohbet Sitesi İnsanlar, fiziksel, duygusal ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamak için çevresinde ki kişilerle etkileşim içindedirler. Bu ihtiyaçları karşılayabilmek için, oluşan ihtiyaçları dile getirebilme becerisine sahip olmaları gerekir.

İnsanların çoğu bu beceriye sahip olsa da duygu ve düşüncelerini iletme becerisine sahip olamayan insanlarda vardır. Fakat; bu becerilere sahip olup bunu kötüye kullanan insanlarda vardır. Tamda bu noktada güven duygusu ortaya çıkar.

İnsanlar iletişim becerilerilerine sahip olsalar da güven duygusunu kötüye kullanırlar.Doğamız, duygularımız, hislerimizin isteği doğrultusunda iletişim ve etkileşim içinde olduğumuz kişilere güvenmek isteriz. Fakat; hırslarımız, sorumsuz bir birey olmamız, manevi ve ahlaki değerlere önem vermemiz, düşünmeden hareket etmemiz biz insanları yalan söylemeye ve yanlış yapmaya teşvik eder. Karşıdaki insanın güvenini kıracak hareketler ve faaliyetler yapmamıza neden olur.

Kaybedilen güven

Güvenli Sohbet Sitesi Kaybedilen güvenin tekrar kazanılması zordur. Fakat; yapılan hatanın farkedilmesi, bu hataların pişmanlığının yaşanması, ve insani geri kazanmak için çaba sarf edilmesi toplumda doğru bir birey olmanın gerekliliğidir. Bunun aksine güven kaybettiren tavırlar sergileyip ve bunu umutsuzca devam ettirmek iletişimi güçleştirir. Bir takım sorunlar doğurur. Düzeyli uygun bir yaşam, sorunsuz iletişim için güven duygusunun insan hayatında büyük önemi vardır.

Sosyal medyada güvenin yeri

Sosyal medyanın, insanlar üzerinde giderek yaygınlaşan hızı ve etkisi; sosyal medyanın ne kadar güvenilir olduğu konusunu tartışmaya açmaktadır. Sosyal medyanın evrenselliği ve ulaşım hızı hayatımızda büyük önem taşımaktadır. Hemen hemen bütün işlemlerimizi herhangi bir kuruma gitmeden kolayca halletme ve aradığımız her türlü bilgiye kolay ulaşma açısından önemli bir yeri vardır. Fakat; insana, topluma, devlete zarar veren kişiler, kurumlar ve örgütlerin varlığını da düşünüldüğünde dikkatli ve temkinli kullanılmasında fayda vardır.

 


Yazar: IRCStaR

Yayınlanma Tarihi: 04 Haziran 2020

Kategori: Sohbet Odaları

Görüntüleme: 154 Defa

Etiketler:

6 Yorumlar
ReiS

O qüzel yüreqinize emeğinize saglık cok qüzel olmus :)

Semra

Selamlar hayırlı geceler arkadaşlar az once sizleri ziyarete geldim nickim Bbb idi forumdan gordum linkinizi hem hayırlı olsun diyeyim hem mekanınıza bakayım istedim içten karşılamanız seviyeli sohbetiniz için tum yonetici arkadaşlara ve userlerine ve tabiyki dj arkadaşımıza tesekkur ederim

Pamuk

Çok nezih harika bi ortam herkese çok teşekkürler

KuRSuN

Sohbetin insanın en güzeli en samimisi buradaaaa(:

Minee

Sitenize yakışır bir konu açmışsınız guvenle sohbet edebildiğim nadir sitelerden bitanesi rahatsız eden ozelime gelip skyp isteysn yok dilediğim zaman sohbet ediyorum dilediğim zaman oyun oynuyorum valla tesekkurler matraksohbet.net ailesi :=)

Hakan

Seviyeli Sohbet Odaları, Javasız yazılımları Mirc ve Mobil Cihazlara uyumlu IRC tabanlı Chat seçenekleri ile Matraksohbet.Net'eTürkiye ve Dünyanın her yerinden dilediğiniz anda erişim sağlayabileceğiniz, Yeni Canlı ve Gerçek çevrim içi kullanıcılar ile tanışabileceğiniz, Ücretsiz Yazılı Sohbet edebileceğiniz, Sıcak ve akıcı Ortamı sayesinde eğlenceli ve güzel vakit geçirebileceginiz, Kalıcı ve Samimi Arkadaşlıklar kurabileceğiniz Güvenli Sohbet Sitesi. Matraksohbet.Net

Bir cevap bırakın.

Bilinmesi Gerekenler


  • Sohbet odalarımıza katılmak isteyen bireylerimizin 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.
  • Her türlü mesele ve yakınmalarınız için bizlere #OperHelp kanalından günün her saati ulaşabilirsiniz.
  • Global kanallar içerisinde küfürlü dil ve argo kullanmak kesinlikle yasaktır. Bu gibi kişiler uyarılmadan sunucudan atılacaktır.
  • Türkiye Cumhuriyeti Yasalarınca suç sayılan eylem ve söylemler, sitemiz içerisinde de aynen geçerlidir. Yasalara aykırı davranışlarda bulunan kişilerin İP numaraları ve loglar gerektiğinde resmi makamlarla paylaşılmaktadır.
  • Web sitemiz tüm android akıllı cihazlara uygun şekilde tasarlanmış olup, mobil chat sohbet hizmeti vermektedir.