Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Chat Sitesinde İlk Mesaj

Chat Sitesinde İlk Mesaj

Chat Sitesinde İlk Mesaj

Chat sitesinde ilk mesaj güzel bir selam verme ile başlar. Selamın güzel olması samimi ve içten bir davranış olarak diğer üyeler tarafından kabul edilebilir. Bu nedenle ilk izlenim çok önemlidir. Bu ilk izlenim gündelik hayatımızda olduğu kadar chat sitelerine giriş yapan herkes için önemlidir. Gerçek hayatta bir iş başvurusunda, ön görüşmede, yapılan bir toplantıda hep ilk intibaya bakılır. Kişiler; duruşlarıyla, konuşmalarıyla, davranışlarıyla, kılık-kıyafetiyle, jest ve mimikleriyle kombine bir ahenk içerisinde olmalıdır. Ona bakan herkese güven ve itimat telkin etmelidir.

Chat Sitesinde İlk Mesajın Ölçüsü Nedir ?

Chat sitesinde ilk mesaj vermeye çalışan üyeler birbirleriyle yazılı metin yoluyla anlaştığı için, ilk mesajın çok belirleyici bir ölçüsü bulunmamaktadır. Duygu ve düşüncelerin yazı ile karşı tarafa aktarılmaya çalışıldığı bir ortamda elbette bir takım kaymalar ve anlam bozuklukları kaçınılmazdır. Matraksohbet.net sitemize giriş yapan kullanıcılarla yaptığımız mülakatta ilk mesajın pek öneminin olmadığı, önemli olan sohbetin uyumlu olması, genel ahlak ve görgü kurallarına uyulup uyulmadığı, sohbet konusunun müstehcenliğe kaçıp kaçmadığı gibi değerlere önem verdiklerini beyan ettiler.

Çünkü bu beyanlarında son derece haklılar. Chat odasına giren bir kişiyi ilk mesajına göre yargılamak, onu bir ölçü torbasına yerleştirmek, onu etiketlemek son derece haksız olabilir. Kendinizi sempatik göstermek istiyorsanız, matraksohbet.net sitemizde ilk mesajınız esprili ve komik olmalı, karşı tarafı güldürebilmelisiniz. Chat sitesine giren bazı kişiler ise, eğlence ve sohbete katılmak istemeyip ciddi bir tavır takınıyorlar. Onların görüşüne de saygı duymak lazım kanaatindeyim.

Chat Sitelerinde Başlayan Sohbetin Gerçek Hayata Taşınması

Chat sitelerinden tanıştığınız birisiyle günlerce hatta aylarca sohbet edebilirsiniz. Bu söyleşiler esnasında her iki tarafta birbirini tanımaya, satır aralarından bir şeyler çıkartmaya, muhatabının gizli yönlerini tanımaya çalışır. Fakat yazılı chat ortamında daha da söylenecek bir şeyler kalmamıştır. Yaza yaza tuşlar eskidiği halde bir arpa boyu yol alınamamıştır. Hal böyle olunca bir sonraki aşama olan gerçek hayatta bir araya gelme seçeneği masaya konulur. Kişiler birbirine güveniyorsa, uygun bir ortamda buluşma kararı alınır. Eğer kafa yapıları da birbirine uyuyorsa gerçek hayatta farklı ortak ilgi alanları paylaşılabilir.

KaRa 74
Cevap bırakın