Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Sohbet Net

Sohbet Net

Sohbet Net Olmalıdır

 Sohbet Net odalarında yazışma ve görüşmelerimizin kalitesi, ikili ilişkilerin belirgin olması önemli kriterlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yeni birisiyle tanışmak, ortak ilgi alanlarına sahip olmak, bir tavsiyecinin görüşlerini dikkate almak bazen çok enteresan olabilir. 

Neyse ki, sohbet net odalarında iyi bir hatip olmak için becerilerini geliştirebilirsin. Aslında bunu başarabilmenin en kestirme yollarından birisi de sükut etmektir. Yani karşıdaki kişiyi dinlemek ve takip etmektir. Eğer üretken ve anlamlı sohbet için kendinizi hazır hissetmiyorsanız, iyi bir takipçi veya dinleyici olmak size fark katacaktır.

Sohbet Net Odalarında Farklı İşlerle Uğraşmak

Sohbet net odalarında diğer kullanıcılarla muhabbet edeceksen, ilk önce onun dikkatini çekmeli, “Bak Arkadaşım Şu İşle Uğraşıyordum, Fakat Sohbetin İlgimi Çekti, Uğraştığım İşi Bıraktım Seni Takip Ediyorum” şeklinde ona değer ve önem verdiğini hissettir. Karşı tarafa müsait olmadığınızı belirtmeniz hiç bir sorun teşkil etmeyecektir. Derin ve kısır düşüncelere dalmak yerine sohbete odaklanmak size kendinizi daha iyi hissettirecektir. 

Zihninizi Boşaltın Sohbet Net Olsun

Sohbet net olsun istiyorsanız, beyninizde aniden vites değiştirerek bilinçli olarak zihninizi boşaltmaya başlayın. İnsan beyni hep kolay olan düşüncelere daldığı için, akşam yemeğinde ne yiyeceğinizi veya yakın arkadaşınıza anlatmak istediğiniz bir maceranızı düşünmek son derece kolaydır. Fakat şu an sohbet etme zamanı geldi çattı, bütün düşünceleri zihninizden boşaltın ve sohbete odaklanın. 

Karşıdaki Kişiye Odaklanın

Gerçek hayatta olabilecek bir pozisyondan bahsediyoruz, sanal chat siteleri bu tür odaklanmaya müsait değildir. Çünkü birinin anlattıklarına zihinsel olarak odaklanmak, fiziksel olarak odaklandığınızda daha kolay bir hale gelir. Odada sürekli sağa sola bakmak yerine bilgisayarınızdan uzaklaşarak muhatabınızın karşısına geçin ve onunla göz teması kurun. Karşı tarafa odaklandığınıza dair olumlu sinyaller vermek, güzel bir sohbetin başlaması anlamına gelebilir.

Dinlemek (Takip Etmek)

Yazılı chat sitelerinde sadece yazıları takip vardır, yani karşıdaki insanın sesini duyma ihtimaliniz hiç yoktur. Bu nedenle ancak onu dinlediğinizi, ilgi duyduğunuzu, konusundan hoşlandığınızı söyleyebilirsiniz. Fakat bu ne derece inandırıcı olur onu bilemeyiz. Normal hayatta sağlıklı bir insan dakikada 150 kelime ile konuşur. Chat odalarında bu tür anlamlı cümlelere, zihinlerden geçen düşüncenin sağlıklı bir şekilde chat odasına aksettirilmesine pek rastlanılmaz. Çünkü sohbet siteleri anlık kurulan diyaloglara, yazılara, etkileşimlere gebedir.

Karşıdaki Kişinin Yazdıklarını Onaylayın Ona Hak Verin

Yukarıda da belirtildiği gibi, chat sitelerinde birinin anlatmak istediği şey, düşündüğü şekilde ortaya çıkmaz. Yani o kişinin ne demek istediğinden emin değilseniz, anlattıkları bitene kadar bekleyin. Daha sonra onun anlattıklarından ne çıkardığınızı onaylayın. Bu şekilde sohbet net şekilde ortaya çıkar ve yanlış bir iletişimin önüne geçer. Bu bahsettiğim davranış, önemli sohbet becerilerinden birisidir.

KaRa 557
11 Yorumlar
SeRRa

Aile ortamı sıcak dostluklar samimi insanlarla dolu matraksohbet sohbet sitesi sen bir harikasın iyi ki aranızdayım iyi ki tanımışım sizleri :)

ErtugruL

Güzel kızlara ve yakışıklı erkeklere kucak dolusu sevgiler selamlar matraksohbet sohbet odaları harika insanlarla dolu guzel dostluk arkadaşlık edindim sayenizde tesekkur ederim

DiLa

Emeği geçen herkezin emeğine sağlık gerçekten çok güzel sohbet sitesi kurmuşsunuz başarılar dilerim

Bahar

Merhabalar facebookdaki paylaşımınızdan buldum burasını ve çok beğendim başarılar dilerim

Gencay

Sıcak kanlı seviyeli güzel sohbet edebilmek için çok uygun chat sitesi matraksohbet ailesine tesekkur eder basarılar dilerim bu ailenin bir parçası oldum içinde çok mutluyum :))

eSeLya

Bir yandan kuruluş osmanı izliyorum bir yandanda burda chat yapıyorum elim burda gözüm tvde ne burdan ayrılabiliyorum ne diziden :) sizlere gelince şimdiden soleyeyim bu sohbet sitesi bağımlılık yapıyor bilmenizi iaterim herkeze hayırlı akşamlar hoş sohbetler :)))

ÇiLek

Bilirsiniz kızlar dedikodu etmeden duramazlar herzaman bu boyle olmuştur ben sohbet etmeyi çok seviyorum çenem dursa elim durmuyor elim dursa çenem durmuyor ve burasınıda çok beğendim çok seviyeli çok samimi insanlarla tanıştım basta sunucu sahibi olmak üzere emeği geçen herkeze tesekkur ediyorum :d

ŞheKeR-kHıS

Oldukça güvenilir insanların bulunduğu seviyeli sohbet sitesi oldukça keyif alarak sohbet etmek isteyen güvenerek arkadaşlık oluşturmak isteyen herkezi sohbet odalarımıza bekleriz

Recep

ahuZaR çok harika bir yermiş burası çok yardımcı oldun bana çok sevdim burasını harika ber mekan çok sıcak ortam seviyeli sohbet eğlence var keyif aldım almayada devam edeceğim herkeze hayırlı geceler

DeLiDoLu

Merhabalar Sohbet Siteniz Hakkında Bende Düşüncelerimi Yazmak İstedim Sohbet Odanız Kaliteli ve Her Kesimden İnsanlarla İç İçe Samimi Bir Chat Sitesi Başarılar Dilerim

VoLkaN

Merhaba arkadaşlar burdan yonetimdeki arkadaşlara sesleniyorum gündüz girdim konuştum gayet güzeldi sohbet ama şuan giremiyorum ve konusmalarıma bakarmısınız herhangi bir kötü söz yazdığımı hatırlamıyorum neden giremediğimin sebebini öğrenebilirmiyim

Cevap bırakın