Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Sevgililerin Ayrılması

Sevgililerin Ayrılması

Sevgililerin Ayrılması

Sevgililerin ayrılması konusu da damdan düşer gibi nereden çıktı diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Elbette hiç bir şey birden bire kendiliğinden olmaz. Kanalımızın sevilen simalarından ve değerlilerinden Aysima, bu günün konusu sevgililerin ayrılması olsun dedi. Biz de kendisini elbette kıramazdık. Nacizane bu konu hakkında aklımdan geçen düşünceleri sizlere aktarmaya çalışacağım. Sevgililerin ayrılması, birbirini bırakması sizce ne kadar mümkün? Bana göre çok uzak bir ihtimal, neden diye soracak olursanız, insan sevdiği birinden kolay kolay vazgeçmez. Sadece onsuz yaşamayı öğrenir. Aşk ve sevgide mesafelerin engellerin hiç bir hükmü yoktur. Çünkü mesafeler, seven iki kalbi ayırmaya engel değildir. Aksine mesafeler sevgi ve aşkın ne denli uzağa yolculuk edebileceğinin bir testidir.

Aşk mı Sevgi mi ? Hangisi ?

Bir çok kişi aşk ile sevgiyi karıştırmaktadır. Esasen aşk; sadece sonsuz olana, ebedi olana duyulan bir özlemdir. Örneğin ALLAH (C.C) aşkı, ALLAH’a muhabbet duymak, veya Yunus (A.S.)’un balığın karnında iken sadece ALLAH’a münacaat etmesi gibi. Elbette İslami veya Tasavvufi örneklerle konuyu daha da süsleyebiliriz. Aşk olayında masumiyet, saflık vardır. Yani aşk temizdir ve kirli gönüllerde barınmaz. Aşkın içinde hiç bir başka art düşünce yoktur (cinsellik, heva, heves, dürtü v.b.) . O zaman aşk ile sevgiyi keskin bir çizgi ile birbirinden ayırmak lazım. Konumuz sevgililerin ayrılması olduğu için tekrar plağı başa saralım ve devam edelim. Aşk konusu çok kapsamlı olduğu için onu ayrıca ele almak kanaatindeyim.

Seven İnsan Vazgeçer mi?

Bir anneyi düşünün, yaptığı veya yapacağı hatalı davranışlar için çocuğunu sevmekten vazgeçer mi? Mümkünatı yoktur. Belki asabileşir, bazı laflar söyleyebilir ama bunlar geçicidir. Sevgisinden asla vazgeçmez. Konuyu genel hatlarıyla ele aldığımız için seven insanların hangi sebepten ayrıldığı da önemlidir. Fakat her ne olursa olsun, sevdiğiniz insandan ayrıldığınızda mutlaka sizden de bir şeyler kopup gider. Fakat ömür boyu bu acıyla yaşamak, duygusal bir travma içerisinde boğulup gitmek de pek akıllıca değil. Her şeye rağmen hayatın devam ettiği gerçeğinden hareketle mantıklı düşünmekte fayda var.

Sevgililerin Ayrılıklarında Etken Olan Nedenler Nelerdir?

Günümüzde sevdiğinizle her anı paylaşmak çok aşırı fedakarlık getirmektedir. Ciddi anlamda sevdiğiniz biriyle birlikte olmak için çoğu şeyden ödün vermeniz gerekiyor. Halbu ki günümüz dünyasında tempo o kadar yoğun ki, insanlar bazen kendilerine bile vakit ayıramıyor. Eğer sevgiliniz size vakit ayıramıyorsa, bunu anlayışla karşılamanız gerekmektedir. Bu şekilde sevgiler daha uzun soluklu olabilir kanaatindeyim. Bir de sevgiyi bitiren şüphe konusuna bakalım. İki kişi arasında bazı şüpheler varsa bu kesinlikle sevgiyi öldürür. Şüphe; tıpkı bir kurdun sağlam ağacı içten içe kemirmesi gibi işlevine devam eder. İlişkilerde “Acaba” kelimesini çok kullanıyorsanız, bu karşı taraftan şüphelendiğiniz anlamına gelmektedir. Sadakat elbette bütün insanların beklediği güzel bir duygudur.

KaRa 1030
4 Yorumlar
SuGaRBoY

Tek Kelime İle Mükemmel Bir Acıklama Olmuş Eline Saqlık Olsun Matraksohbet.net bekleriz

SusquNn

Super Bir Konuyu Ele Almıssın KaRa Abim Sevgililerin Ayrılması Realde Olduğu Kadar Sanaldada Çok Yaşanmaktadır Buna Mesafelerden Çok Olmayacak Korkusu Sebeb Olmaktadır Aileden Çekinmek Sohbet Sitesinde Tanıstın Birisiyle Hayatına Devam Etmek Onunla Bir Gelecek Düşünmek İhtimaller Basta Hersey Çok Guzel Toz Pembe Başlamaktadır Lakin Zamanla Gerçekler İnsanın Yüzüne Tokat Gibi Vurmaktadır Sanalda Sevmek Severken Ayrılmak Bu Konu Hakkında Hersey Yaılabilir Ucu bucağı Olmayan Bir Yol Gibi Uzar Gider.. Emeğine Yüreğine Sağlık Abi

AySima

Teşekkürler Kara bey konu çok anlamlı bir konu ama malesef sanalda ve realde bir okadar mutluluk verip bir okadarda acı veren konu nediyoruz nasipten öte köy olmaz o yarda bize nasip olmaz diyip kalp acısıyla veda ediyoru :)

    KaRa

    Ay ay kıyamam sevgili Aysima seni kim bu kadar üzdüyse, başı dururken ayağına tuğla düşmesin, onu kaybeden üzülmesin, bulan hiç sevinmesin. Selamlar

Cevap bırakın