Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Eş Sohbeti

Eş Sohbeti

Eş Sohbeti

Eş sohbeti odalarımıza hoş geldiniz. Eş sohbetinin en koyu yaşandığı, evli çiftlerin veya evlenmeye aday insanların sıklıkla ziyaret ettiği bir mekandasınız. Bu mekanda seviyeyi kaybetmeden diğer eşleşmiş insanlarla gönül rahatlığıyla muhabbet edebilirsiniz. Basit gördüğümüz kumruların bile bir ömür boyu aynı eşle birliktelik yaşadığını düşünürsek, insanoğlunun eşlerine daha fazla değer vermeleri gerektiği kanısındayım. Düşünün uykudan uyandınız, her gün birlikte olduğunuz, sürekli mesajlaştığınız, aynı chat sitesinde yazıştığınız arkadaşınızın aniden kaybolduğunu gördünüz. Peki hiç merak etmiyor musunuz ? Gecenin karanlığını yaran iki uçak gibisiniz, biriniz gece vardiyalı çalışırken, öbürünüz gündüz çalışıyor.

Gerçek Yaşamda Eş Sohbeti

Ekonomik kaygılar, geçim telaşası hepimizin boynunu bükmüş vaziyette. Bir çok karı-koca çalışmak ve ayakta durmak zorunda. Evin kirası, çocukların masrafı, elektrik, su, doğalgaz parası derken eş sohbetine gerekli vakti ayıramıyoruz. Bazen öyle anlar oluyor ki, sen yatıyor uykuya dalıyorsun, eşin geç geliyor, onun yattığını bile fark etmiyorsun. Birlikte yemek yediğiniz anlar bile sayılı, sadece arada sessiz sedasız birbirinize sms yolluyorsunuz. Mesajlar bile artık klişeleşmiş, basma kalıp sözlerle yazışıyorsunuz. “Günün Nasıl Geçti?”, “Orhanı Okuldan Aldın mı?” “Seni Seviyorum, Metroya Binmek Üzereyim” v.s.

Eş Sohbetine Gerekli Zamanı Ayıramayan Çiftlerin Durumu

Bu şekilde devam eden eş sohbetleri veya evliliklerin, belli bir zaman sonra çatırdamaya başladığını üzülerek görmekteyiz. Çünkü eşler gittikçe birbirinden uzaklaşıyor, duygusal ve fiziksel ilişkiler sonlanıyor. Bu da eşlerin birbirinden soğumasına, uzaklaşmasına yol açıyor. Zaman geçtikçe kavgalar artmaya başlıyor, “Niye Yemeğin Tuzu Az?”, “Pantolonumu Neden Ütülemedin?” v.s. gibi uzadıkça uzuyor.

Eş Sohbeti İçin Çok Geç Değil

Yukarıda saydığımız olumsuz durumları bir kenara bırakın ve cesaretinizi yeniden toparlayın. İlişkiniz hep bu doğrultuda kalacak diye bir kayıt yok. Dünyaya bir daha gelmeyeceksiniz, önemsiz gördüğünüz işleri bir kenara bırakın ve birbirinize zaman ayırmaya bakın. Evliliğinizi kurtarmak, eşinizle tekrar sohbet etmek için biraz daha çaba sarf edin.

Sohbet Ayinleri ve Birliktelikler

Çılgınca akıp giden hayatın telaşasını ve hengamesini bir kenara bırakın. Vakit paylaşma ve bağlanma zamanıdır. Birbirinizin gözlerinin içine bakın ve en az 20 dakika bu şekilde konuşun. Fakat bu sohbetler bazıları için 10 dakika yeterli olsa da, bazılarına yeterli gelmemektedir. Kendinizi yenilemek istiyorsanız, diğer çiftlerin (eşlerin) neler yaptığına bir göz atın. Bazı çiftler el ele tutuşarak bir parkta birlikte dolaşır. Bazıları ise akşam yemeğinden sonra masada oyalanır ve muhabbet eder. Muhabbetlerin geçtiği yerler genelde mutfaklardır. Eşiniz işten geç gelmiş yemeğini yerken onunla konuşmaya çalışmalısınız.

Bazı çiftler evlerinde belirli bir yerde otururlar, örneğin bir koltuğun ya da çekyatın üzerinde. Burada konuşma ve birbirlerine el, ayak veya sırt masajı yaparlar, birbirlerine odaklanırlar. Bazı kadınlar ise işe gidecek eşini yolcu etmek için sabahın köründe kalkar. Eşi duş alırken o da banyoda oturur ve onunla konuşmaya çalışır. İşte verdiğimiz bütün bu örnekler ve ritüeller, aslında evliliğini kurtarmaya çalışan eşlerin çabalarıdır.

Bu makaleyi okuduktan sonra eminim eşinizle nasıl irtibat kuracağınızı, eşiniz şehir dışındayken neler yapabileceğinizi az çok öğrendiniz. Gerekirse matraksohbet.net sitemize eşinizi de davet ederek aynı mekanda ücretsiz olarak eş sohbeti yapabilirsiniz. Bunları yaparken kendinizi daha mutlu ve emniyetli hissedeceksiniz. Eşiniz ve sizin aynı sayfada yani aynı chat sitesinde olması önemli.

Eşinizle Konuşurken Dikkat Edilecek Hususlar

Eşinizle bir araya geldiğinizde anın değerini çıkartmaya çalışın. Dikkatinizi dağıtan cep telefonu, televizyon, bilgisayar v.s. bunlardan uzaklaşın. Eğer birlikte yürüyorsanız mutlaka her konudan konuşmaya çalışın. Sabırlı olun, ikinizin de mutlu bir dünyanın ekseninde olduğunu farz edin, olumsuz şeylerden bahsetmeyin. Eğer ilişkinizde farklı bir şey istiyorsanız, lafı eveleyip gevelemeden partnerinize söyleyin.

Eş sohbeti hakkında biraz ipucu vermeye çalıştık. Başka bir makalede görüşmek ümidiyle sağlıcakla kalınız.

KaRa 1008
5 Yorumlar
YaSMin

Kara abemm ne doğru demişsin de işte burda de si var aması var varda var yaw erkek ise gidince bayan onu kovuşturmaya calisacak zaten uyku sersemi çarpar adam dersin banyoda konuşturur yaw adam duşta iken bayan gidecek kovuşturmaya çalışacak sen bana burada rahatlık vermiyorsun der yaw abemm Türk erkeğinde bunlar ters tepki abemmmm kara abemm :) neyse işin şakası tabiki kara bey diyorsa doğru diyor yapın arkadaşlar yapın bakalım sonrası yine sohbet kanalımız olan matraksohbet.net konuşalım etkilerini :)

KaRa

Eyvallah yasmin teşekkür ederim, elbette Türk erkeği biraz tipik ortadoğu erkeği, bu yazdıklarım daha kültürlü erkekler için.

SuGaRBoY

Emeqine Saqlık Olsun Kara Abi Düşünceler Süper Kaliteni Belli Etmiş Yakışır Abime Saygılar..

Mahinur

Eşlerin birbirine saygı ve sevgi ile bağlanması çok güzel bir olay. Fakat olaya tek taraflı bakmamak lazım, evliliklerde her iki taraf ta çaba göstermeli

Cevap bırakın