Sohbetin Özellikleri Nelerdir


Sohbetin Özellikleri Nelerdir
87 / 100 SEO Puanı

Sohbetin Özellikleri Nelerdir, (Söyleşi) Ne Demektir

Sohbetin özelliklerine geçmeden önce, bu kelimenin anlamı ve gayesi hakkında biraz beyin yakan tespitlere girmeye çalışalım. Chat veya söyleşi kelimesi maalesef bazı çevrelerce bilinçli ve kasıtlı olarak maniple edilmiş bir kelimedir. Bunlardan en göze çarpan kesim ise chat hizmeti verdiğini iddia eden sitelerdir. Sanki bu kelime sırf bu adamların tekelindeymiş gibi google sayfasına chat yazdığımızda sohbet siteleri birinci sayfadan itibaren tüm sayfaları parsellemiştir.

Sohbetin Özelliklerinden Bahsetmek Ne Kadar Mümkün?

Aslında yazılı, görüntülü, sesli, teleskop gibi kategorilere ayrılan chat sitelerinde sohbetin özelliklerine, chat yapmanın asıl amacına ve misyonuna rastlamak mümkün değildir. Oysa hatırlayın daha önceki makalelerimizde sohbetin tanımını yapmıştık, sohbetin faydaları hakkında adeta konferans vermiştik. Chat Siteleri başlığı altında açılan, işleyişi ve içeriği ne olursa olsun, hiç bir sitede sohbetin gerçek kimliğine ve özüne yaklaşmak, vakıf olmak mümkün değildir. Buralarda adına söyleşi denilen, gelişigüzel yazılan, özne-yüklem ve tümleç üçlüsüne uyulmayan, her kafadan bir ses çıkan ortamda sohbetten bahsedilmesi akıl sahipleri ile adeta dalga geçmek demektir.

Yazılı Sohbetin Özellikleri ve Köşe Yazarlığı

Bir yazar düşünün, kafasında tasarladığı gündeme dair konular yahut bir sitenin kuruluş amacına uygun makaleler yayımlar. Yayımladığı konularda bir muhabbet havası sezinlenir. Yazar adeta okuyucusuyla bütünleşmiş, onlarla konuşuyormuş gibi bir izlenim verir. Fakat anlatmak istediği konularda çok fazla derinlere inmez, yazılarında bir samimiyet vardır ve kullandığı lügat halkın anlayabileceği şekildedir. Sanki burada biraz kendimi anlatıyormuşum gibi oldu sevgili okuyucularım.

Yazar, Okuyucusuyla Bütünleşir, Onlar Konuşuyormuş Gibi Davranır

Eğer bu sitede ve başka sitelerde yayımladığım yazılara dikkat ederseniz, sanki karşımda birisi varmış gibi bazen esip gürlüyor, bazı insanları yerden yere vuruyorum. Yazılarımda bazen ata sözleri, fıkralar, duvar yazıları, deyimler, hiciv, yerme, taşlama gibi konulardan faydalanıyorum. Ben bir bilim insanı, tarihçi, yahut bir edebiyatçı değilim, hiç bir konuyu derinlemesine incelemeden sadece kendi fikirlerimi ve düşüncelerimi sizlere aktarmaya gayret ederim. Hiç bir mevzuyu ispat etme gibi bir zorunluluğum ve düşüncem asla yoktur.

Ben Farklıyım Başkalarına Pek Benzemem

Bazen siz okuyucularımdan gelen sualleri dilim döndüğünce cevaplamaya çalışırım. Matraksohbet.net sitemiz bir chat sitesi olduğu için genel olarak makalelerim hep bu doğrultudadır. Fakat içeriği başka olan sitelerde de o sitenin yapısına uygun özgün düşüncelerimi ifade etmekteyim. Yazdığım makaleler başka yazarların makalelerine pek benzemez, genel olarak bir konunun çarpık yönlerini ve nasıl düzeltilmesi gerektiği hakkında düşüncelerimi yansıtır. Ayrıca yazdığım tüm makaleler sadece benim kişisel görüşümü yansıtır. Bu meyanda yazdıklarımdan site sahibi ve yöneticileri mes’ul değildir.


Yazar: KaRa

Yayınlanma Tarihi: 05 Ağustos 2020

Kategori: Sohbet Odaları

Görüntüleme: 219 Defa

Etiketler:

Bir cevap bırakın.

Bilinmesi Gerekenler


  • Sohbet odalarımıza katılmak isteyen bireylerimizin 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.
  • Her türlü mesele ve yakınmalarınız için bizlere #OperHelp kanalından günün her saati ulaşabilirsiniz.
  • Global kanallar içerisinde küfürlü dil ve argo kullanmak kesinlikle yasaktır. Bu gibi kişiler uyarılmadan sunucudan atılacaktır.
  • Türkiye Cumhuriyeti Yasalarınca suç sayılan eylem ve söylemler, sitemiz içerisinde de aynen geçerlidir. Yasalara aykırı davranışlarda bulunan kişilerin İP numaraları ve loglar gerektiğinde resmi makamlarla paylaşılmaktadır.
  • Web sitemiz tüm android akıllı cihazlara uygun şekilde tasarlanmış olup, mobil chat sohbet hizmeti vermektedir.