Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Bilecik Chat Sohbet

Bilecik Chat Sohbet

Bilecik Chat Sohbet Odaları

 Bilecik Chat Siteleri,Bilecik Mobil Sohbet,Bilecik Mobil Chat,Bilecik İli Sohbet Mekanı,Bilecik Sohbet Odaları,Bilecik Chat Odaları gibi aramalarla sitemize uğrayan ve bizleri yalnız bırakmayan tüm Bilecik’li hemşehrilerimi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Güzel yurdumun tüm insanlarının kalıcı dostluklar edinmesine vesile olmak, gönül köprüleri kurmak, sınırları aşıp yaban ellere varmak için Matraksohbet.Net sitemiz şehir sohbet ağına son derece önem vermektedir.

Sohbet ağımıza dahil olan yeni sitelerden birisi de Bilecik Chat sohbet sitesidir. Bu vesileyle bütün illerimizde teker teker chat hizmeti veren şubeler açmaya devam ediyoruz. Bilecik sohbet odaları Bilecik ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımızın yanı sıra, yurt dışında yaşamakta olan Bilecik’li yurttaşlarımız için faaliyete sunulmuştur. Bu nedenle Türkiye sınırları dışında yaşamakta olan sevgili vatandaşlarımıza da sevgi ve saygılarımızı yolluyoruz.  Arkadaşlık ve kardeşliğin pekişmesi adına Bilecik chat sohbet odalarına hepinizi bekliyoruz.

Bilecik chat sohbet odalarında çok vakit kaybetmeden kendinize seviyeli bir ortam bulacağınızdan kesinlikle eminim. Çünkü tamamen doğru ve seviyeli bir yere gelmiş bulunmaktasınız. Arkadaşlıkların her daim kalıcı olduğu bu chat ortamında vaktin nasıl geçtiğini bile anlamadan zaman harcayabilir, Bilecik ilçelerinden ve çevre illerden katılan kullanıcılarla ileriye dönük uzun soluklu ilişkiler yaşayabilirsiniz. Akıllı telefon kullanımının artması, buna paralel olarak mobil chat avantajının su yüzüne çıkması ile birlikte artık, bayan/bay arkadaş bulmak çok daha kolay hale gelmiş bulunmaktadır.

Bilecik Hakkında Kısa Bilgiler

Bilecik’in İlçeleri; Bozüyük, Gölpazarı, İnhisar, Osmaneli, Pazaryeri, Söğüt ve Yenipazar olmak üzere 7 tanedir.En fazla ekilen ürünler; buğday, arpa, mısır, fasulye, havuç, biber, patlıcan, biber domatestir. Ayrıca nar, üzüm, muşmula, karpuz, kavun, kiraz, erik, ayva gibi meyvelerde yetiştirilmektedir.

Bilecik ilinin geçit bölgesinde bulunması, su kaynakları ve farklılık gösteren topoğrafyasına paralel olarak 3 farklı iklim tipi görülür. Genel olarak Merkez, Gölpazarı, Osmaneli ve Söğüt İlçelerinde Marmara Bölgesi; Bozüyük, Pazaryeri ve Yenipazar ilçelerinde ise İç Anadolu Bölgesi iklimleri geçerlidir. Ayrıca Gölpazarı, Osmaneli ve Söğüt ilçelerinin Sakarya Irmağı kıyı şeridinde dağ iklim bölgeleri görülmektedir.

Bilecik adının nereden geldiğiyle ilgili halk arasında da söylene gelen farklı masallar vardır. Şöyle ki; Anadolu’ya doğudan gelen bir topluluk Bilecik yöresinde kendilerine bir yerleşim yeri arar. Kentin kurulacağı yeri belirleyip temellerini kazarken ilginç bir olayla karşılaşırlar; kullandıkları araçların bıraktıkları yerden başka bir yere taşınmış olduğunu görürler. Aynı olay birkaç kez tekrarlanınca topluluğun yaşlı üyelerinden biri araçların bulunduğu yeri göstererek bileydik kentin temellerini buraya atardık der. Söylentiye göre bu ‘Bileydik’ sözcüğü zamanla değişerek Bilecik olmuştur.

KaRa 631
Cevap bırakın