Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN
Benzer Yazılar

Akıl Mantık ve Zeka

Akıl Mantık ve Zeka

Akıl Mantık ve Zeka

    Akıl Mantık ve Zeka birbirlerini kapsayan ama birbiriyle bağdaşmayan unsurlardır. Akıl  mantık ve zeka bunların üçü birbirinden ayrılmayan ögelerdir.  Ön yargılardan kaçınarak karşımızdaki insanın onurunu ön planda tutup hitap etmemiz bizler için çok önemlidir. Çağdaş evrensel bir insan her ortamda çağdaşlığı evrenselliği ve ahlak kurallarını 1. Planda tutmalıdır. İnsan olmanın fazileti zaten burada ortaya çıkar. İnsan olmak sanattır insan olmak fazilettir insan olmak erdemdir.Yüce yaratıcı bizlere birbirlerimize hitap etmemiz için dil Akıl mantık ve Dima vermiştir. Hitabet sanatı denilen bir kavram vardır.

Akıl Mantık Ve Zekayı Sohbet Ortamı ile Nasıl Bağdaştırabiliriz?

  Akıl Mantık Ve ZekaSanal Sohbet ile bağdaştırmak mümkündür. Her ortamda insan sohbeti ile kendisini karşıdaki insana lanse etmeli. Sanal sohbet ortamları da buna dahildir. İnsanlık var oldu var olalı bireyler bir şekilde iletişim kurma yolunu bulmuşlardır. Bazen yerli lehçeler bazen evrensel dil kullanarak sanal iletişim burada dikkat edilmesi gereken en önemli kavramlardan birisidir.

Çünkü karşımızda sohbet ettiğimiz insanı göremiyoruz kişiliğini karakterini bilmiyoruz. Çünkü sanal sohbet sunumlarında konuşmalarımız ve kendimizi karşı taraftaki insana anlatmamız parmaklarımızın ucuyla oluyor genellikle. Hal böyle olunca yüreğimizi parmağınızın ucuna koyarak sohbetimizi devam ettirmemiz gerekmektedir. Karşımızdaki insanı üzüp daha sonra kapat butonuna basarak çıkıp gitmek Erdemli insana yakışmaz.

Karşımızdaki insana ne kadar esnek yumuşak tonla hitabet edersek ve ona saygıda kusur etmezsek o saygı bize tekrar mutlaka dönecektir. Sanal sohbetlerde her gerçek hayatta bu kaçınılmaz bir gerçektir Ne ekersen onu biçersin. Mutlaka farklı amaçla gelen sohbetciler olabilir onların sohbetten ötelemek onları kanaldan atmak yerine kazanmak yetkililerin en öncelikli kuralı olmalı.

Çünkü bir insana çok çaba sarf edersin bir şey öğretemezsin Ama defalarca Aynı şeyi tekrar edersen En azından ezberlenmesini sağlasın.

Akıl Mantık Ve Zekanın Temel Amacı Nedir? 

   Akıl Mantık Ve Zekanın esas ve temel amacı sanal iletişim aracılığı ile insanlara kültürel ahlakı öğretmektir.
Bu kavramı insan Özünde benim Derse mutlaka başarıya ulaşacaktır. Saygılı ol ki saygı göresin felsefesi sanal sohbet odalarında hep Kırmızı Çizgi olmuştur.

 

 

 

KaRa 857
5 Yorumlar
Hanimefendi^^

Herkesin emeğine yüreğine sağlık gerçekten çok güzel ortam. Kanala emek verilmiş uğraşıyor kanal sahibi ve yetkilileri.. Allah emeginizi boşa çıkarmasin kardeşlerim. Matraksohbet.net

NickSizim

Hos sohbet akıcı sohbet gırgır şamata diyorsanız vazgeçilmez tek adres www.matraksohbet.net derim keyifli sohbetler canlar

KraLLL

Kalpten tebrik ediyorum sizi çok güzel sohbet ortamı kurmussunuz cansiniz. İnsan sohbet edicek birisini ararken aile buldum bu kanalda iyiki varsiniz emeginize can kurban kardeşler matraksohbet.net candır hoş sohbetler : )

Asiii

Tam matrak ortamı cidden. Lak lak sohbet geyik hepsi burda çıkın gelin gençler

NaS

Akıl mantık ve zeka doğru ve beraber kullanıldığında ise yarar )) ve hayatımızın her noktasında olmazsa olmaz

Cevap bırakın