Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Aktif Sohbet

Aktif Sohbet

Aktif Sohbet Odaları

Aktif sohbet odalarını hayata geçirmemizin ana gayesi; İnsanlığın başına gelmiş en büyük salgın hastalık olarak kabul edilen Korona hastalığı ve beraberinde yetkili devlet organlarınca getirilen yasaklamalar. Bu yasaklamalar ve kısıtlamalar neticesinde bazı yaşlı insanların yaşadığı sosyal izolasyon ve yetersiz fiziksel aktivitelere çözüm bulmak amacıyla aktif sohbet sitelerini açmış bulunmaktayız. İnternet ortamlarında online bulunabilecek bir çok canlı sohbet platformu bulunsa da, orta yaşı geçmiş ihtiyar olarak kabul edilen kesimin çoğunluğunda akıllı telefon bulunmamaktadır. Uzun süre yalnızlığa itilen toplumun bu değerli kesimi, hem fiziksel, hem de zihinsel olarak gittikçe kendisini terk edilmiş hissetmekte, bunun neticesinde de bedeni ve akli rahatsızlıklar baş göstermektedir.

Neden Aktif Sohbet ?

Tesis ettiğimiz bu sistem sayesinde toplumdan kopuk bir hayat yaşayan yaşlılar, deneyimli ve eğitimli telefon arkadaşlığı sayesinde topluma yeniden kazandırılır ve değerli oldukları hissettirilir. Aktif sohbet sistemine dahil olmak için 60 yaşından büyük olmak ve Korona hastalığı nedeniyle kendini eve hapsetmiş olmak gerekmektedir. Aktif chat sistemi tamamen ücretsiz ve gönüllük esasına dayanan bir harekete verilen isimdir. Bu sistemin gayelerinden birisi de yaşlı kesimin değerli mesajlarını genç nesillere aktarabilmektir. Sizler de aktif olarak sisteme dahil olmak istiyorsanız, iletişim bölümünden yahut #Operhelp kanalından yetkililerle irtibat kurabilirsiniz.

Aktif Sohbet Sistemi Ne Kadar Güvenli?

Dünyanın çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren bir çok terör örgütünün, internet üzerindeki uygulamalar veya sohbet siteleri vasıtasıyla iletişim kurdukları bilinmektedir. Şu ana kadar chat sitelerindeki yazışmaları kontrol eden veya denetime tabi tutan herhangi bir kamusal uygulama veya devlet kontrolünün olduğunu duymadım. Hal böyle olunca güvenlik yönünden endişelenmek hiç de yersiz değil. Aslında tüm sohbet sitelerinin devletin yetkili organlarınca denetim ve kontrole tabi tutulması elzem bir konudur. Genel ve özel odalarda geçen tüm muhabbetleri izleyen bir kontrol mekanizması kurulmalıdır. Bu sayede sohbet esnasında filtreye takılan şüpheli yazışmalar anında tespit edilmeli, İP numaralarından şüphelilerin adresleri tespit edilerek gerekli müdahaleler yapılmalıdır.

Bu şekilde alınan önlemler neticesinde dünyanın çeşitli yerlerinde faaliyet gösteren terör unsurlarının interneti istediği gibi kullanması ve haberleşmesinin önüne geçilebilir.

KaRa 334
6 Yorumlar
Zeynep DEMİR

KaRa abi sen çok yaşa, konunun başlığını görünce aklıma başka bir şey geldi. Fakat içeriği okuyunca ne demek istediğini anladım. Aktif pasif kavramı geçince bazı hastalıklı beyinler hemen konuyu cinselliğe getirmeye çalışıyor. Halbuki tamamen yanlış. İnsanlar yaşantıları, hareketleri, yaptıkları işler ve söylemleri nedeniyle aktif ve pasif olmak üzere iki gruba ayrılırlar. Aktif adından da anlaşılacağı gibi hareketli bir yaşam süren, atılgan, cevval, gözü kara kişilerdir. Pasif kişiler ise, mızmız, sürekli pinekleyen, yerinden kalkmayan, armut piş ağzıma düş diyen kişilerdir. Aktif sohbet odaları tarifine siteniz çok uyuyor, maşallah gelen kullanıcılar çok hızlılar, bir kaç kere geldim sohbetin hızına yetişemedim :))

Nagehan

Kıpır kıpır sohbetlerin yapıldığı aktif sohbet odalarında heyecanlı kişilerle tanışmak için KaRa abimizi takip edin. KaRa abi değişik ve enteresan bir konu olmuş aktif sohbet konusu, başlık ile içerik arasında bağ kurmak için epey zorlandım diyebilirim. Fakat yine de ustaca yazılmış, satır aralarında bazı ince mesajlar verilmiş. Seni tebrik ediyorum abi.

Sakaryalı

Ne gündelik hayatta, ne de herhangi bir chat sitesinde aktif olarak sohbet edemedim. Utangaç bir yapıya sahibim, ne yapsam üzerimdeki korkuyu atamadım. Kalbim pır pır atmaya başlayınca, elim ayağım birbirine dolaşıyor. Aktif sohbet için birisi bana yardım edebilir mi acaba ? Telefon numaram: 0212 225 55 55

EzeL

her zamanki gibi yine inciler döktürmüşsün Kara tebrikler aslında yorum yazmayı sevmeyen biriyim ama senin yorumlarını ilgiyle okuyorum çok güzel konulara değiniyorsun gerçekçi yaklaşımların süper yüreğine sağlık sitemize katılmak isteyenler seviyeli sohbet ve dostlukla karşılaşacaklardır bekleriz efem saygılar...

DeMiSe

KaRa bey ben yorum konusunda beceriksizim biliyosun.Sanal dünyasında tek bilmedigim konu ve yer burası. Büyük emek veriyosun.Gordugum kadarıyla bu emeklerin boşa çıkmıyor.Kailteli ve sevyeli bi sunucu Kurmuşsunuz.Kalıcı gelmemiştim ama şimdi sunucunuzdan çıkamıyorum.Emeginize ve yüreğinize sağlık....

    KaRa

    Teşekkürler DemiSe bizler de senin huysuzluğuna, kaprislerine, didişmelerine rağmen senden vazgeçemiyoruz, gözlerimiz hep seni arıyor. Yorumun ve güzel düşüncelerin için teşekkür eder, yorumlarını makalelerimizden eksik etmemeni temenni ederim.

Cevap bırakın