Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Sohbet Makalesi Nasıl Yazılır

Sohbet Makalesi Nasıl Yazılır

Sohbet Makalesi Yazmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Sohbet sitelerine makale yazmak, makale desteği sağlamak, tıpkı bir gazetede köşe yazarlığı yapmaya benzer. Köşe yazarlarını takip ettiğinizde yazdığı makalelerin doğal ve özgün olduğunu, yazarın sanki karşısında birisi varmış gibi hitaplar kullandığını müşahede ederiz. Konu özgün makale olunca, elbette bu işi yapan kişinin, yani yazarın da hatırı sayılır bir bilgi ve kelime dağarcığına sahip olması gerekir. Belli bir bilgi birikimine sahip olmayan, iki lafı bir araya getiremeyen, Türkçe’nin gramerlerinden ve zamanlarından haberi olmayan, imla ve yazım kurallarından bihaber kişilerin yazarlık yapması, sohbet siteleri için makale desteği sağlamaya çalışması trajik sonuçlara yol açabilir. Sohbet makalesi yazdığını iddia eden kişinin referansı olup olmadığı, başka sitelerde yazdığı makaleleri dikkatlice incelenmelidir.

Sohbet Makalesi Spam Kokan Hareketlerden Uzak Olmalıdır

Çünkü sırf anahtar kelimelerde yükselmek için yapılan hamleler, siteye gelen ziyaretçileri aptal yerine koymaya yönelik hareketler, yoğun anahtar kelime kullanımı, spam sayılabilecek aşırı link çıkışları Google’nin gözünden kaçmayacaktır. Başlangıçta organik olmayan çalışmalar neticesinde sitenin yükselişe geçmesi iştahları kabartsa da, belli bir müddet sonra gerçekler ortaya çıkacak, ak ve kara belirginleşecek, elma ile armut seçilebilecek, sonunda şapka düşüp kel görünecektir.

Ortalıkta Sohbet Makalesi Yazıyorum Diye Dolaşan Onlarca İnsan Mevcut

Yayın hayatında bu kadar chat sohbet sitesi boy gösterince makale konusu da önem arz etmeye başlamıştır. Açılan sitelerin çoğunluğunun wordpress tabanlı siteler olduğunu varsayarsak, WordPress siteler sürekli güncellenmeye muhtaç olan ve makale yazılması gereken sitelerdir. Bunun farkında olan ve kendisine “Yazar” diyen bazı insanlar bu pastadan büyük bir parça koparabilmek için ellerini ovuşturmakta, ağzından salyalar akarak siteler arası dolaşmakta, son derece özgün sohbet makalesi yazdığını beyan ederek site sahiplerini ikna etmeye çalışmaktadır.

Ücret konusunda anlaşma sağlanırsa çalışmaya başlanılmaktadır. Fakat yukarıda da arz ettiğim gibi özgün sohbet makalesi yazmak için belli bir birikim ve bilgiye sahip olunması gerekir. Kendine yazar diyen bazı insanların beyin dağarcığı dar olduğu için konu bulmakta zorlanmakta, çareyi başka sitelerden kopya çekmekte aramaktadırlar. Hal böyle olunca çalışma yapılan sohbet sitesi yükselişe geçmek yerine ya yerinde saymakta, ya da çifte gitmek istemeyen öküz misali geri geri asılmaktadır.

Sohbet Makalesi Desteği Sağlanmadığı Halde Anahtar Kelimede İlk Sayfada Çıkan Sitelerin Durumu Nedir?

Şu anda google sayfalarında sohbet chat alanında faaliyet gösteren yüzlerce site olduğunu görmekteyiz. Anahtar kelimelerde ilk sayfada çıkan sitelere baktığımızda, bunların çoğunluğunun tek sayfa HTML site olduğunu görürüz. Benim yaptığım gibi wordpress sitelerle uğraşmazlar, makale yazmaya çalışmazlar. Peki nasıl oluyor da, bu siteler hiç güncellenmediği halde hiç düşmeden ilk sayfada durabiliyorlar? Gayet güzel bir soru, arkadaşlar sorunun cevabı aslında çok ta karmaşık değil. Bu siteleri birinci sayfada tutan şey, doğru şekilde yapılan SEO çalışmaları ve backlink ağıdır.

Baclink Çalışması ve Link Ağı İnşası

Kendisiyle aynı kategoride olan sitelerden ve bir çok gazete ve dergiye makale yazılarak anahtar kelimelerden yüzlerce link çıkışı yapılmış bir sohbet sitesinin sizce düşme ihtimali var mı? bence yok. İlk sayfada çıkan siteler SEO çalışmaları için ciddi bir bütçe ayırarak organize bir şekilde çalışmalarına devam etmektedirler. Ben her zaman Web alanında ciddi bir çalışma olmadan İrc’e ağırlık verilmesini boş bir çaba olarak görenlerdenim. Eğer site ana sayfanı google’de yükseltmezsen, senin irc sohbet odalarından kimin haberi olacak?

Backlink Sohbet Makalesi

Backlink Sohbet Makalesi

İrc Sohbet Odalarındaki Görevliler Elini Taşın Altına Koymalıdır

Seo çalışmalarının yanında siteye içerik sağlamakta önemli konuların başındadır. Bu yüzden sohbet odaları içerisinde vazifeli en üst düzey yöneticisinden, en düşük görevlisine kadar herkesin elini taşın altına sokması gerekmektedir. Chat sitesi içerisinde boş muhabbetlere çanak tutarak ağzı açık ayran delisi gibi vaktini boşa harcamak yerine site ana sayfası için neler yapılabilir, nasıl yardımda bulunulabilir, site sahibine nasıl destek verilir gibi konularda beyin fırtınaları yapılmalıdır.

Ekibini Sağlam Kişilerden Kur, Sonra Eyvah Ben Ne Yaptım Deme

Sonuçta bu işler ekip işidir, sadece site sahibinin ferdi çabası ile başarıya ulaşılması oldukça zordur. Bu yüzden özellikle admin olarak vazife verilecek olanlar liyakatlı kişilerden seçilmeli, bir çok sitede adminlik yapmış, ortalık kaşarı olmuş kişilerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Admin konusunda titiz davranılmazsa, her önüne gelene yetki verilirse; daha önceki makalelerimizden ortam sohbet konusunda bahsi geçen ortam.gen.tr Root Admini Farketmez gibi bir müptezel çakala güvenilirse hüsrana uğramanız kesindir.

Konuyu uzattıkça uzattık sevgili dostlar, bir başka çarpıcı sohbet makalesinde görüşmek ümidiyle sağlıcakla kalınız inşallah.

KaRa 655
9 Yorumlar
Sohbet Adabı

Sohbet makalesi konusunda şu ana kadar eline su dökecek başka birini tanımadım sevgili üstad. Bütün sitelerdeki makalelerini dikkatlice okur ve takip ederim. Senin de dediğin gibi elifi görse mertek sanan kişilerin makale işine soyunduklarını, bazı chat sitelerinin itibarını iki paralık ettiklerini görmekteyiz. Site sahiplerini de fazla suçlamak istemiyorum, çünkü denize düşen yılana sarılırmış.

Tam Sohbet

Sohbet makalesi yazma konusunda üzerine tanımam sevgili ustam. İşini çok titiz yapıyorsun ve benimsiyorsun.

Firari Gönlüm

Konu sohbet ve söyleşi olunca arkadaşların görüşlerine katılmamak mümkün değil. Seni gerçek hayatta da tanıdığım için her girdiğin sohbet ortamında saygı ve hürmetle karşılandığını bizzat gördüm. Allah yolunu ve bahtını açık etsin koca yürekli insan.

Sevda Yüklü Kervanlar

Emeğine yüreğine sağlık KaRa her zaman ki gibi mükemmel bir makale hazırlamışsın başarılarının devamını dilerim.

Ruya

Makale yazmanın çok zor iş oldunu düşünüyorum her yiğidin yapabileceği iş değildir sizi tebrik ederim

Karizma

Bizlere vermiş olduğunuz sohbet makalesi hakkındaki güzel bilgilendirme için teşekkür ederim ve sunucunuzun başarılarının daim olmasını temenni ederim hayırlı geceler

MeLek

Başarılarınızın devamını dilerim gerçekten siteniz seviyeli sohbet, için çok ideal ve çok beğendim çok eğlenceli bir yer herkeze burada chat, yapmaya dabet ediyorum :)

Beste

Arkadaşlığın ve seviyeli insanların olduğu bir kanal sohbet severleri aramıza bekliyoruz emeğinize yüreğinize sağlık

YagmuR

Yazmış olduğunuz makale yazma konusu çok açıklayıcı ve çok güzel ve sitenizde sohbet etmekte çok keyifli ve çok eğlenceliydi cevremdeki arkadaşlarımıda bueaya davet edeceğim tekrardan görüşmek üzere hayırlı geceler

Cevap bırakın