Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Dini Sohbet Odaları

Dini Sohbet Odaları

Dini Sohbet Odaları, Dini Chat Siteleri

Dini sohbet odaları, dini chat siteleri, islami chat gibi kavramlarla, internet dünyasında faaliyet gösteren sitelere ya da oluşumlara rastlamak sıklıkla olası bir durumdur. İslami yaşantı biçimini benimseyen bireylerin bu tür sitelere rağbet ettiği dikkatlerden kaçmamaktadır. Çünkü bir insanın zikri ne ise fikri de o yönde tecelli etmektedir. İslami konularda, günlük hayatta istediğini bulamayan, sorularına cevap arayan kişiler google arama motorunu adeta bir sözlük gibi kullanmakta, aklına takılan her soruyu yazarak cevaplara bakmaktadır.

Dini Sohbet Odaları Altında Açılan Siteler Amacına Uygun Hizmet Veriyor mu?

Bu gayet olağan bir durumdur, çünkü hepimizin aynı davranışlar içerisinde olduğunu biliyorum. İnternet uçsuz bucaksız engin bir deniz gibidir, amacına uygun şekilde kullanılırsa fayda, amacı dışına taşılırsa insana zarar verir. Din konusu insanoğlu için hep merak uyandırmıştır, çünkü tüm dinler, bu konuda gönderilen kutsal kitaplar, ALLAH (C.C.)’nin varlığı, evrenin yaratılışı, ibadet ve itikat’e dair meseleler, kader, tecelli, kaza, namaz, oruç v.b. yüzlerce konu bir çok insan için hala muamma olmaktan öteye geçememiştir.

Dini Sohbet Odaları İhtiyaca Cevap Verebiliyor mu?

Bir çok insan kafasını tırmalayan binlerce soruya cevap ararken, kendisini islami sohbet hizmeti verdiğini iddia eden chat sitelerinde bulmaktadır. Fakat sevgili dostlar bu bir hüsrandır. Dini Chat adı altında açılan onlarca arkadaşlık sitesi bu konuda sınıfta kalmıştır. Çünkü Din ve İslam ile hiç alakası olmayan bu siteler, bu kelimeleri adeta bir maske olarak kullanmakta, kullanıcı çekmek için adeta kılı kırk yararak, bir sirk maymunu edasında çeşitli akrobasi hareketleri yapmaktadır.

Dini Sohbet Odalarında Dönen Yoz ve Çirkin Muhabbetler

Normal olarak gösterilen sitelerde bile rastlanmayan en uç ve bel altı muhabbetlere buralarda rastlamak mümkündür. Buralara takılan tipler, sağdan soldan duydukları devşirme dini sözleri süsleyip allayıp pullayarak masum kadın ve kızları ağlarına düşürmeye çalışmaktadır. Ömründe bir kere olsun camiye gitmemiş bir adam dini sohbet odaları içerisinde adeta bir müftü edasında vaaz ve fetva vermeye başlar. Ezan vakti geldiğinde ise tezgahtan nickini meşgule alır, namaz kılıyor imajı vermeye çalışır. Bir kadın nicki gördüğünde İslami konularda yazmaya başlar, sonra kadından bir olumlu tepki alırsa hemen özeline damlar ve samimiyeti ilerletmeye, iletişim bilgilerini istemeye başlar.

İslami Chat Sitelerinden Kesinlikle Uzak Durun

Yıllarını irc chat kültürüne vermiş, bu konuda master yapmış biri olarak sizleri kesin bir dille uyarıyorum. İslami Chat hizmeti verdiğini iddia eden ve bu isimle açılmış sitelerden kesinlikle uzak durun. Sahte din tüccarlarının, dalaverecilerin oyununa sakın gelmeyin. Her zaman vurguluyorum değerli arkadaşlar, din konusu en kolay sömürü aracıdır. Bunu bilen ve kendisine rant sağlamak isteyen sözüm ona tatlı su kurnazları da tezgahını bu yönde kurarak avını beklemektedir.

İslam Dini Nasıl Öğrenilir? Sohbet Sitelerinde İslam Dinini Tanımak ve Öğrenmek Mümkün müdür?

İslam dinine ait bilgileri bir sohbet sitesinde öğrenmeniz mümkün değildir. Yalan yanlış, kulaktan dolma bilgiler maazallah sizleri yoldan çıkarır. İslam ve itikate dair bilgiler aile büyüklerinden ve sağlam ilmihal kitaplarından öğrenilir. Sohbet odaları ekibi olarak zaman zaman sizleri bazı hassas konularda uyarmak asli görevimizdir. Bu meyanda güzel dinimiz İslam’ı kirlenmiş ağızlarına alan, kendine rant sağlamaya ve kullanıcı çekmeye çalışan sohbet sitesi sahiplerini de esefle kınıyorum. Bir başka makalede görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalınız.

KaRa 832
5 Yorumlar
LiLya

Selam KaRa dini sohbetle alakalı makalen çok güzel ellerine emeğine sağlık saygılarımla basarılar dilerim.

Ömer

Dini sohbet odaları arayanların genelikle en fazla tercih ettiği sohbet sitemize sizleride bekliyoruz tamamen ücretsiz olan dini sohbet sitemiz üye olmadan islami sohbet odalarına nickinizi seçerek sizlerde katılabilirsiniz islami chat sitemiz mobil uyumludur mobil cihazınızdanda hemen bizlere katılarak sohbet edebilirsiniz hoş sohbetler dilerim herkeze kalın sağlıcakla

Yakup

Gerçektende dini sohbet etmek insanın kendisi için çok önemli bir ihtiyac tesekkurler paylaşım için reis

Konumuz islam

Güzel paylaşım KaRa üstad emeğine sağlık

Cix

Harika bir sohbet sitesi harika bir arkadaşlık ortamı var başarılar dilerim hepinize

Cevap bırakın