Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Bilmeniz Gereken 6 Sohbet Kuralı

Bilmeniz Gereken 6 Sohbet Kuralı

Sohbet Odalarında Bilmeniz Gereken 6 Sohbet Kuralı

Bilmeniz Gereken 6 Sohbet Kuralı

Bilmeniz Gereken 6 Sohbet Kuralı

1- Her şeyden önce, sohbete başlamadan site kurallarını öğrenin ve bu kurallara uyun. Aksi takdirde, topluluktan atılabilirsiniz. İlk kez kullanıyorsanız, sohbet odalarının nasıl çalıştığına dair fikir edinmek için farklı sohbet odalarına göz atmalısınız. Bu size çok yardımcı olacaktır. Kendi sohbetinize başlamadan önce zaman ayırın ve farklı sohbet odalarını ziyaret edin.

2- Sohbete başladığınızda her zaman ilk olarak kendinizi tanıtın. Gerçek bir ortamda biriyle tanışmak gibi. Merhaba demek ve diğer kişiye kim olduğunuzu bildirmek önemlidir. Profil adınız yeterince iyi ve aynı zamanda kimliğinizi gizliyor olmalıdır, çünkü sizinle ilgili kişisel bilgileri ilk kez görüştüğünüz birine açıklamamalısınız.

3- Asla küfür veya rahatsız edici bir dil kullanmayın. Konuşmalarınızı her zaman temiz tutun. Küfür etmeyin çünkü bu tutumunuzu karşı taraf hoş karşılamayabilir. Kim çok küfür eden biriyle konuşmak ister ki? Konuştuğunuz kişiyi çok iyi tanımıyorsunuz ve saldırgan bir dil kullanıyorsanız, konuştuğunuz kişinin konuşmadan ayrılması muhtemeldir.

4- Yazılı iletişimin temel kurallarını anlamanız gerekir. İlk olarak yazının tüm karakterlerini büyük harfli yazmayın, çünkü bu kaba bir konuşma olarak kabul edilir. Bir nevi bağırmaya benzer. Çok sinirliyseniz ve sürekli olarak başkalarına bağırıyorsanız, kim sizinle sohbet etmek ister? Unutmayın ki bu bir diyalog kurma şeklidir. İletişim, iki yönlü bir cadde olduğu ve diğer kişinin de konuşma şansı bulması gerekti bilmelisiniz. Tüm konuşmaları siz yaptığınızda, sıkıcı hale gelir ve sohbet edecek ortaklar bulmak çok zor olabilir. Sorulara ve yorumlara her zaman yanıt verebilirsiniz. Konuşmayı olabildiğince ilginç hale getirmeye çalışın, böylece her ikiniz de kendinizi ilginç bir sohbetin içinde bulursunuz. Sadece kendinizden, erdemlerinizden ve yaptığınız şeylerden bahsetmekten kaçının.

5- Sohbetteki bir kişiyle sohbet ederken mutlaka profil isimlerini kullanmalısınız. Diğer kişinin onunla konuştuğunuzu bilmesini sağlamaya yardımcı olur. Bazen sohbetler çok hızlı hareket edebilir ve diğer kişi ona hitap ettiğinden emin olmayabilir.

6. Asla çok fazla kişisel bilgi vermemelisiniz. Bir sohbet odasında gerçek adınızı ve her türlü kişisel bilgiyi asla açıklamamalısınız. Diğer kişiyi çok iyi tanımıyorsanız, hiçbir zaman kişisel bilgilerinizi ifşa etmemelisiniz.

KaRa 811
4 Yorumlar
NaS

Güvenmek önemli olsa da tedbiri de elden bırakmamak gerekir.

ŞhekEr_kIsH

Bazi kurallari evet bazen gözden geçirmek gerekir cunku insanlar dogru bilgi yalnislari yapmaya bayılıyor..... Teşekkürler emegine saglk

AreS

Like like ares bunu beqendi (; emeqine saglik kardesm basarıların devamini dilerim

PoLen

Herşeyden önce ama real ama sanal ınsanlık kurallarına uymak lazım emeğinize sağlık gelip görmeye sohbet etmeye değer bir sunucu Tşkler

Cevap bırakın