Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Görüntülü Sohbet Siteleri

Görüntülü Sohbet Siteleri

Görüntülü Sohbet

Görüntülü sohbet siteleri hakkında sizleri aydınlatmak istedim. Esasen matraksohbet.net sitesi olarak biz hala eski geleneksel yazılı sohbet olayında takıldık kaldık. Yani yazılı chat olayını çözdüğümüz anda sözümüz olsun, görüntülü sohbet olayına da el atacağız. El atacağız derken site sahibimiz sevgili IRCSTAR yeniliklere açık ve heyecanlı bir genç kardeşimizdir. Buradan onu da sevgi ile selamlıyorum. Ben şu ana kadar chat siteleri vasıtasıyla hiç görüntülü sohbet etmedim. Fakat Skype, Whatsapp ve Messenger ile bazı tanıdıklarımla görüntülü sohbet ettim.

Kameralı veya videolu sohbet olayında rastgele veya random olarak nitelendirdiğimiz kişilerle Türkiye ve diğer dünya ülkelerindeki insanlarla anında muhabbet edebileceksiniz. Yani demem o ki; bu kameralı muhabbet olayının bu kadar popüler ve vazgeçilmez olması, anında bir arkadaş bulabilmeniz, ya da komşu, akraba, eş dostunuzla canlı olarak görüşebilmenizdir. Görüntülü konuşma olayına bizim Türkler çok hasta. Fakat Avrupa ve Rusya’da da yaygın olarak kullanıldığı gelen rivayetler arasında.

Görüntülü Sohbetin Avantajları ve Dezavantajları

Yazılı chat sitelerinde muhatabınızı ancak yazdıkları oranında tanıyabilir veya hiç tanımayabilirsiniz. Çünkü 24 yaşında olduğunu beyan eden bir şahıs 60 yaşında bir pedofili çıkabiliyor. Yahut 22 yaşında manken gibi 90 60 90 ölçülerinde olduğunu ballandıra ballandıra anlatan bir kız aslında 45 yaşında dikdörtgen vücutlu yaşlı birisi olabiliyor. Yani yazılı muhabbetlerde karşı tarafı aldatma olayları oldukça fazla oluyor. Yahu KaRa ağabey sen nereden biliyorsun? diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Ben deniz bu chat sitelerine yıllarımı verdim, ne olaylar gördüm, ne badireler atlattım. Şimdi bunları buraya yazmaya kalksam sevgili dostum Ircstarın sitesi patlayabilir. Neyse asıl konumuza dönelim.

Görüntü olayında muhatabınızı dünya gözüyle gördüğünüz için, kafanızda o kişiye dair bazı fikirler canlanabilir. Şimdi ben buradan görüntülü chat siteleri vasıtasıyla hayatınızın aşkınızı bulacaksınız, evlenip çoluk çocuğa karışacaksınız dersem biraz kuyruklu yalan olur. Gerçek dünyada kaşına gözüne baktığımız, jestlerini mimiklerini yakinen gördüğümüz insanların bile bazen bir şeyler gizlediğini, gerçek yüzlerini göstermediklerini düşündüğümüzde, kameralı muhabbet olayında haydi haydi keklenebilirsiniz. Sevgili arkadaşlar şunu demek istiyorum, hiç bir şey hele ki insanoğlu göründüğü gibi değildir.

Utangaç ve İçine Kapanık Kişiler İçin Bir Başlangıç Olabilir

Gündelik hayatta bir çok kişi karşı cinsle irtibat kurmaya çekinir. Kimisi yetiştirme tarzından, kimisi de reddedilme korkusu veya başka dürtülerle hareket eder. Teknolojik olanaklar sayesinde bu çekimser davranışlarından sıyrılan insanoğlu daha cüretkar davranabiliyor. Sosyal paylaşım siteleri veya başka materyallerle arayış içine girebiliyor. İlk tanışma ve kaynaşma dediğimiz olayların çoğu internet üzerinden, yazılı ve görsel iletişim yoluyla meydana gelmektedir.

Basit bir “Selam” veya İslami esaslara uygun “Selamün Aleyküm” ile başlayan muhabbetler, yerini senli benli, içli dışlı muhabbetlere bırakıyor. Görüntülü sohbetlerde muhatabını beğenmedin veya bir hareketinden uyuz oldun, hemen bir tuşa basmak suretiyle görüşmeyi sonlandırabiliyorsun. Fakat gündelik hayatta bunu anında kestirip atma şansınız yok. Hele ki 404 gibi yapışkan bir adama denk geldiyseniz vay halinize. Konumuzun sonuna gelmiş bulunmaktayız. Eğer canınız sıkılıyorsa aşağıdaki başlıklara da göz gezdirebilirsiniz.

KaRa 634
4 Yorumlar
IRCStaR

Abi goruntulu sohbet ilk ciktigi zamanlar cok site yoneticisi goruntulu sohbet sitesi acma egilimine gitti o zamanlarda ilk oldugu icin insanlarimizda merak vardi artik yeni biseyler arayisindaydilar tabi once goruntulu sohbet sonra facebook derken sosyal medya payladi gitti ;)) ama biz ayni yermizde inadina yazili sohbete devam eden nesilleriz :))

KaRa

Görüntülü bizi bozar, yazılıya devam diyorsun :) Yorumun için teşekkürler kardeşim.

LaViNYa

Hayatın Zorluğunu Birazda OlsuN Azatmakdır AsLıNda Amaç.. Bazen insan En YakıNıMdakiLere Bile Güvenemem DeniLdiğim Noktada SanaLa BaşLadıM Şimdi iyiki Tanıdım Dediğim bir CaN dostum var Simdi ... Aslında Herşey gibi SanaLda NasıL kullanıldığına BağLıdır iyi Bir SoHBet Ve DostLuk içiN iyi Bir Yer Gerekir Tam OlaraK OradaYıZ Sizleride Bekleriz :))))))

    KaRa

    Teşekkürler Lavinya güzel yorumun ve düşüncelerin için seni tebrik ediyorum.

Cevap bırakın