Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

En İyi Sohbet

En İyi Sohbet

En İyi Sohbet Odaları

En iyi sohbet nasıl yapılır? İyi bir muhabbet yapmanın püf noktaları ve ipuçları nelerdir? Buyurun hep birlikte şöyle bir göz atalım sevgili matraksohbet.net sakinleri. Bırakın güzel bir konuşma ortamını, bazen vasat saydığımız bir sohbet ortamı bile çok sıkıcı olabilir. Çünkü insanoğlunun yapısında az ya da çok bir utangaçlık vardır. Bu utangaçlık durumu, bir de karşı tarafla ortak yönünün olmaması ile birleşirse durum hakikaten çekilmez bir hal alır. En iyi sohbet etmenin altın anahtarı aslında rahat ve kendinden emin olmaktır. İster bir öğle yemeğinde, ister bir iş toplantısında, ister telefonla konuşurken, isterse chat odaları hizmeti veren bir chat sitesinde olsun, kendini rahat hissetmiyorsan ortaya güzel bir diyalog asla çıkmaz.

En İyi Sohbet İçin Zamanlamaya Dikkat Etmek Önemlidir

İyi bir söyleşiye başlamak için zamanlamaya iyice dikkat etmek gerekir. Bir işle meşgul olan, arızalı bir cihazı tamir etmeye çalışan kişi ile sağlıklı sohbet edemezsin. Çünkü adam elindeki işle mi uğraşsın? Yoksa sana laf mı yetiştirsin? Bir örnek vereyim, geçtiğimiz Haziran ayındaydık, ben kiraz toplamak için bağımızda bulunan kiraz ağacına çıktım, köyden bir arkadaş geldi, ucu açık bir mesele açtı benden bu konuda fikrimi soruyor! Yahu kardeşim ben zaten kiraz ağacının tepesindeyim, dengemi zor sağlıyorum, ben kiraz mı toplayayım? yoksa sana laf mı yetiştireyim? Bildiğiniz gibi kiraz ağacı son derece gevrek olur, bacak kalınlığındaki dal bile cart diye ayrılır sonra tepe üstü aşağıya düşersin.

En İyi Sohbet İçin Mutlaka Karşı Taraf Rahat ve Selamette Olmalıdır

O halde zamanlamaya dikkat ediyoruz. Yeni bir komşun yan tarafındaki daireye taşınmış, adamın banyodaki su borusu patlamış, evin içini su basmış. Canının ve malının derdine düşmüş bu komşunla uzun uzadıya bir muhabbete giremezsin. Bu durumda yapacağın şey, konuşacağın laf bellidir. “Merhaba Komşum, Kolay Gelsin, Yardım Edebileceğim Bir Konu Var mı” Komşun ne zaman rahatlarsa, başındaki sıkıntılarından kurtulursa o zaman güzel güzel muhabbet edersin. Yani kişinin meşguliyetine bakmadan, zamanlamaya dikkat etmeden bir konuşma telaşına düşersen ters bir tepkiyle karşılaşabilirsin.

Konu Hakkında Değişik Örnekler ve Doğaçlamalar

Bir sinemaya veya tiyatro salonuna gittin, filmden veya gösteriden önce senin gibi aynı duygu ve düşüncelere sahip bir insanla film ya da gösteri hakkında neşeli bir konuşma yapabilirsin. Çünkü hem ortam ve zamanlama uygun, hem de orada bulunan insan seninle benzer fikirlere sahip olabilir.

Yeni bir terlik veya ayakkabı almak için eşinle konuşmak istiyorsun, fakat sabahın körü, adam yataktan yeni fırlamış, yüzünü gözünü yıkamamış, gözünün çapağı ile duruyor, henüz afyonu patlamamış, adama konuyu açarsan beklenmedik bir kötü söz duyman işten bile değil. Bırak adamcağız kahvaltısını yapsın, sigara içiyorsa üzerine bir de sigara içip rahatlasın.

Chat odaları hizmeti veren bir sitede aop olarak görevlisin, siteye yoğun bir saldırı ve küfür var, sen o ortamda founder yetkisine sahip kişiye “Efendim Benim Yetkimi Sop Düzeyine Çıkartır mısınız?” diye sorduğun anda kanal founderi haklı olarak sana ters konuşabilir, belki de elindeki aop yetkisini de silebilir. Güzel kardeşim siteye saldırı var, yetki kaçıyor mu? Görevlileri bir rahat bırak ta işlerini yapsınlar? Hayırdır sen 6 aylık falan mısın?

Evet sevgili kardeşlerim örnekleri çoğalttıkça çoğaltabiliriz, demek ki en iyi sohbet ya da başka bir müşkülümüzü arz ederken mutlaka zamanlamaya ve karşıdaki kişinin rahat olup olmadığını gözlemliyoruz. Zamana, mekana ve meşguliyete bakmadan yapılan tüm hareketler ve istekler mutlaka negatif olarak size geri dönecektir. Bir diğer makalede görüşmek ümidiyle sağlıcakla kalınız efendim.

KaRa 761
2 Yorumlar
Civan

Çok güzel yaaa bu sohbet sitesi sayesinde hem sohbet edip hemde eğlenebiliyoruz bir sürü samimi dostlarım arkadaşlarım oldu bence sizlerde hemen gelmelisiniz emek veren arkadaşlara tesekkur ederim..

RuzqaR

Gerçekten en iyi sohbet sitelerinden birtanesi matraksohbet.net arkadaşlar ben çok sunucuda bulundum çok sohbet sitelerine takıldım fakat burdaki gibi rahatt sekilde seviyeli sekilde sohbet edecek pek mekan kalmadı ismine yakışır sekilde anlayışlı matrak kullanıcılarıyla gunden gune buyumeye devam eden bir sunucu emek veren basta sunucu sahibine ve diğer admin arkadaşlara tesekkur ederim

Cevap bırakın