Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Kalitesiz Chat Ortamı

Kalitesiz Chat Ortamı

Kalitesiz Chat Ortamı

Kalitesiz Chat ortamında; kişilerin birbirini anlaması, saygı, sevgi, nezaket v.s kurallara uyulması gibi erdemlerden eser yoktur. Çünkü bu gibi chat sitelerinde kimin ne yazdığı, ne anlatmak istediği, neye hizmet ettiği bir muammadır. Bütün kullanıcılar bir koro halinde yazmaya başlar, her kafadan ayrı bir ses çıkar. Site yöneticileri ve görevlileri vurdumduymazdır. Bu kargaşaya kayıtsız kalırlar ve göz yumarlar. Bu gibi kaos yaratan eylemler, bir sohbet sitesinin sonunu getirir ve kullanıcıların hepsi kaliteli chat ortamı sağlayan sitelere doğru akın ederler.

Kalitesiz Chat Ortamından Mutlaka Uzak Durun

İnsanoğlu yapısı gereği hangi mekanda rahat ediyorsa, hangi chat odasında kendisini güvende hissediyorsa oraya yönelir. Bu anlaşılabilir, gayet makul bir davranış şeklidir. Nezaket ve seviyenin ayaklar altına alındığı, her türlü ahlaksız yazışmaya meydan verilen sitelerden özellikle uzak durmanızı önemle istirham ediyorum. Matraksohbet.Net sitesi; seçkin yöneticileri ve görevlileri sayesinde bu gibi nahoş hadiselere kesinlikle meydan vermemektedir.

Kalitesiz Chat Ortamının Durumu

Tespitlerime ve gözlemlerime dayanarak üzülerek söylüyorum ki; onlarca chat sitesinde; bir takım densiz insanların sohbet adı altında yaptıkları belden alt şakalar, özel pencerelerde insanları rahatsız etmeleri, site yöneticilerinin liyakatli kişilerden seçilmemesi nedeniyle temiz ve nezih kullanıcılar kendilerine başka mekanlar arama yoluna gitmektedirler. Matraksohbet.Net sitesinin kuruluş amaçlarından bir tanesi de, sohbet etmek için gelen kullanıcıların emniyet ve selametini sağlamaktır. Bu nedenle sitemize olan ilgi ve katılım gün geçtikçe artmakta, ünümüz Türkiye sınırları dışına taşmaktadır. Seviye ve nezaket mercekli çalışmalarımızın karşılığını bulduğunu görmek gerçekten memnuniyet vericidir.

Yöneticiler, Kalitesiz Chat Ortamından Birinci Derecede Sorumludur.

Bir Chat odasında yapılan sohbet ve muhabbetlerin, esprilerin, agresif kullanıcıların hal ve hareketlerini yönetim ekibi dediğimiz aop’tan admin’e kadar olan kişiler iyi takip etmeli ve analiz etmelidir. Diğer kullanıcıların hak ve hukukuna, sitenin sağlıklı işleyişine balta vuran eylemlere kesinlikle müsamaha edilmemelidir. Eğer bir sohbet sitesinde yönetim ekibi çürükse, nickini siteye park edip başka chat sitelerinde fink atıyorsa oradan hayır gelmez. Böyle yöneticiler tespit edilmesi halinde ilk önce uyarı yapılmalı, daha sonra yetkisi silinerek valizi eline verilmelidir. Profesyonel bir yönetim bilinci her görevlide tezahür etmelidir.

Kalitesiz Chat Ortamında Yetkiler Yerinde ve Zamanında Kullanılmaz.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yönetim ekibi tam bir disiplin içerisinde görevini layıkıyla yerine getirmelidir. Ben bazen işim gereği sohbet sitelerine giriyorum, gözlemliyorum. Adam ağzına gelen küfür ve hakareti sarf ediyor, admin tayfası ya hiç müdahale etmiyor, ya da geç müdahale ediyor. Kardeşim görevini yapmayacaksan o makamı işgal etmeyeceksin. Masum ve günahsız kullanıcıları, şer odaklarının çirkin söylemlerinden mutlaka korumak gerekir.

Eskiden İRC CHAT odalarının bir ağırlığı, bir heybeti vardı. Şimdilerde bakıyorum da bu işler çoluk çocuğun eline kalmış. Bazı site sahipleri, nicki kadın olan kullanıcıları admin olarak görevlendirmiş. Fakat kadıncağız ne komut biliyor, ne mirc sicript kullanıyor, şaşkın ördek misali sadece bakınıyor. İyi yetişmiş bir admin, hangi durumda, hangi komutu kullanacağını çok iyi bilmelidir. Örneğin; küfürlü nickle gelmiş bir kişiye shun atmanın ne mantığı var? Zaten adamın nicki küfürlü, kanalda duruyor ve diğer kullanıcıların tepkisine yol açıyor.

Bazı adminler ise durup dururken keyfi olarak bir kullanıcıya zline atıyor. Soruyorum güzel kardeşim, ağabeyim, ablam, canım sen bu adama niye zline attın? Küfür yok, saldırı yok, trojan yok, flood yok, reklam yok eee ne oldu şimdi? Verdiği cevap şu; “Çok Sessizdi Gıcık Kaptım Attım”. Peki iyi halt ettin aferim diyorum! ve sinirden siteyi terk ediyorum.

KaRa 670
2 Yorumlar
Fahri

Gerçektende çok kalitesiz çoknseviyesiz çok kotu sohbet sitesi demek isterdim ama malesef değil hersey harika sohbet fevkalade insanlar cana yakın hoş gorulu :))

Namet

Gerçekten çok başarılı bir sohbet sitesi basit ve sade rahatlıkla sohbet edebiliyorsun buraya emek verenlerin vermeye devam edenlerin ellerine kollarına sağlık olsun hayırlı geceler.

Cevap bırakın