Sohbet Odaları 18


Sohbet Odaları 18
87 / 100

Sohbet Odaları 18 Chat Sitesi

Sohbet odaları 18 kavramı kapsamında chat sitemize bir çok kullanıcının google üzerinden geldiğini gözlemlemekteyiz.  Prensip olarak 18 yaş altı yurttaşlarımızın matraksohbet.net sitemize gelerek sohbet ortamına dahil olmasını kesinlikle istemiyoruz. Çünkü bizler Türk aile yapısını zedeleyecek, zarar verecek eylemlerden uzak durmaya gayret ediyoruz.

18 Chat Sitelerinde Dönen Muhabbetler

Bu tarz aramalarla sitemize gelen kullanıcıların davranışları, çeşitli şekillerde kendisini göstermektedir. Matraksohbet.net chat sitesi, karşı cinsle arkadaşlık kurmak, yahut flört etmek isteyenlerin her zaman uğrak yerlerinden birisi olmuştur. Chat sitelerinin talihsiz gerçeklerinden birisi de, normal odalarda zararsız gibi görünen diyalogların, birden bire açık saçık muhabbetlere gebe olmasıdır. Eğer böyle bir ortamda bulunuyorsanız, bazı şeyleri görmezden gelmek ve kendi sohbetinize adapte olmanızdır.

Chat Odalarında İnsanların Başka Karakterlere Bürünmesi

Chat sitelerine giren kullanıcıların anonim olarak kendilerini ifade etmeleri neticesinde, en müstehcen fikirlerini paylaşma, ipe sapa gelmez arzu ve isteklerini dile getirme çabalarının olduğunu görürüz. Gündelik hayatında bir kadın yahut kız görünce yüzü pancar gibi kızaran şahıslar, chat siteleri içerisinde içindeki şeytanı çıkararak bambaşka bir insan görünümüne bürünmektedir. Hatta bazı durumlarda en küçük bir anlaşmazlık bile hakaret, küfür ve sataşma savaşlarına davetiye çıkarmaktadır.

Sohbet odaları 18 sitesine bazen kendi meseleleri hakkında samimi bir tavsiye arayan şahısların da es kaza geldiğini görmekteyiz. Bu kullanıcılarımız ortamın ne olduğunu anlayıp dinlemeden, sorunlarını anlattığı esnada, eli tenasül uzvunda olan tayfanın alay ve hakaretleri ile karşı karşıya kalmakta kısa bir şaşkınlık ve öfkenin ardından orayı derhal terk edip çıkmaktadır.

Chat Sitelerindeki Tehlikeler

Yine gözlem ve analizlerimize dayanarak; sohbet odaları 18 sitesine giren bir çok kişinin delikanlı kılığına giren yetişkinler olduğunu, amaçlarının gençleri kendi kurdukları kirli dünyaya çekmek olduğunu tespit etmiş bulunmaktayız. Bu gibi eylemlerin neticesinde bir çok gencin cinsel taciz, saldırı, şantaj gibi eylemlere maruz kaldığını üzüntüyle haber almaktayız.

Güvenli Sohbet Etmek

Güvenli sohbet etmenin ana kurallarından birisi de, daha önceki yazılarımızda sıkça bahsettiğimiz gibi, kişisel bilgilerinizi diğer kullanıcılarla paylaşmaktan imtina etmektir. Yüzünü görmediğiniz, ne olduğunu bilmediğiniz bir insana telefon, adres, gerçek isim, yaş, diğer aile üyelerinin bilgileri vs. vermekten şiddetle kaçının. Ayrıca sohbet odasında henüz tanıdığınız biri ile gerçek hayatta buluşup, tanışma cihetine kesinlikle gitmeyin.

 


Yazar: KaRa

Yayınlanma Tarihi: 22 Ağustos 2020

Kategori: Sohbet Odaları

Görüntüleme: 42 Defa

Etiketler:

Bir cevap bırakın.

Bilinmesi Gerekenler


  • Sohbet odalarımıza katılmak isteyen bireylerimizin 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.
  • Her türlü mesele ve yakınmalarınız için bizlere #OperHelp kanalından günün her saati ulaşabilirsiniz.
  • Global kanallar içerisinde küfürlü dil ve argo kullanmak kesinlikle yasaktır. Bu gibi kişiler uyarılmadan sunucudan atılacaktır.
  • Türkiye Cumhuriyeti Yasalarınca suç sayılan eylem ve söylemler, sitemiz içerisinde de aynen geçerlidir. Yasalara aykırı davranışlarda bulunan kişilerin İP numaraları ve loglar gerektiğinde resmi makamlarla paylaşılmaktadır.
  • Web sitemiz tüm android akıllı cihazlara uygun şekilde tasarlanmış olup, mobil chat sohbet hizmeti vermektedir.