Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Küçük Sohbetler

Küçük Sohbetler

Küçük Sohbetler

Küçük sohbetler, sığ muhabbetler, gündelik yaşantımızda karşımıza çıkan sohbetlerdendir. Bu tarz sohbetlere küçükten büyüğe her birey katılım yapar. Nedenine gelecek olursak karşılıklı sorulan sorular, bu sorulara verilen yanıtlar yüzeyseldir. Bu tarz muhabbetlerde derine inilmez. Dolayısıyla bu sohbete katılanlar “Acaba Ne Söylesem” diye askıda kalmazlar. Bazı sohbet türleri vardır ki, bu sohbete katılanlar belli bir birikim ve bilgiye sahip olmalıdır. Örneğin din ve maneviyat konularında hemen herkesin bilgisi yeterli değildir. Bu nedenle yarım yamalak bilgilerle bu tarz sohbetlere katılmak sizi küçük düşürebilir. İnsanların nazarında aptal konuma düşebilirsiniz.

Küçük Sohbetlere Bir Örnek

Küçük sohbetleri ilgilendiren konuların en başında Futbol konusu gelmektedir. Futbol konusunda muhabbet etmek, insanlar için oldukça kolaydır. 7’den 70’e bütün herkes futbol ile yatıp kalkmaktadır. Bu insanların çoğunluğu mutlaka bir takım tutmaktadır ve bu konuda söyleyecekleri bir çok konu vardır. Bilginin sınırları yoktur, herkes herşeyi bilecek diye bir kayıtta yoktur. Bize derin gibi görünen konular bazılarına göre oldukça kolaydır. Bunun tam tersi de olabilir.

Derin ve Anlamlı Sohbetler

Bir takım insanlar boş konuşmaktan, küçük sohbetlerden hoşlanmazlar. Bu tür insanlar genel olarak derin sohbetler konusunda kendisini geliştirmiştir. Bilgi, tecrübe ve kelime dağarcığı da zengin olunca biteviye bir şekilde konuşmaya başlar. Karşısındaki insanların konuya girme veya bu insanın lafını bölüp laf söylemeye cesareti yoktur. Büyülenmiş gibi adamın söylediklerine odaklanırsınız, arada sadece başınızı sallayarak onu tasdik ettiğinizi gösterirsiniz. Çünkü yapabileceğiniz başka hiç bir şey yoktur. Benim de sizlere nacizane tavsiyem; eğer konuşulan konu hakkında hiç bilginiz yoksa veya yarım yamalak bir şeyler biliyorsanız kesinlikle konuya balıklama atlamayın. Ama güncel konular hakkında örneğin; çevre, hava durumu, hafta sonu tatili gibi konularda muhabbet edebilirsiniz.

Mobil Sohbet ve Bize Kazandırdıkları

Artık eski dünyayı bir kenara atın, çünkü akıl almaz şekilde gelişen cep telefonları ve cihazlar, iletişim dünyasına yeni bir boyut kazandırdı. Teknolojinin ivme kazanması ile birlikte bire bir sohbetler yani gerçek dünyada yapılan sohbetler işlevini kaybetmeye başladı. Bunun en kötü neticesi ise insanlar gittikçe kendi kabuklarına çekilerek öz benliğinden uzaklaştı. Bireyler yalnızlaşmaya ve aile içi yapılan sohbetlerden uzaklaşmaya başladı. Ben dahil bir çok kişi küçük sohbetlerden hoşlanmaz.

Çünkü bu tarz sohbetlerin kimseye bir şey kazandırmadığı, havanda su dövmekten başka bir işe yaramadığı bilinir. Bazı kişiler vardır ki bunların muhabbeti hiç çekilmez. Döner dolaşır sütçü beygiri gibi hep aynı konudan dem vurmaya başlar. Özellikle sarhoş insanların sohbeti hiç çekilmez. Küçük sohbet konumuzun sonuna gelmiş bulunmaktayız. Yarın bir başka makalede görüşünceye kadar sağlıcakla kalınız.

KaRa 68
Cevap bırakın