Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Sohbet Kuralları

Sohbet Kuralları

Sohbet Kuralları

Sohbet kuralları hakkında daha önce yüzlerce kez tavsiye, uyarı, öngörü veya nasihat tarzında makaleler yazıp çizdik. Fakat her ne hikmetse kullanıcıların büyük çoğunluğu bu kuralları dinlemediler, her defasında esnetmeye çalıştılar. Bunun neticesinde sohbet odaları içerisinde küçük çaplı kaoslar ortaya çıktı. Bu kaoslar neticesinde yöneticilerin sert tedbirleri ile karşı karşıya kaldılar. İp numaraları ve cihazları banlanan kullanıcılar matraksohbet.net sitemize bir daha giremediler. Eğer sizler de benzer konularda mağdur olmamak, üzülmemek istiyorsanız aşağıda sizler için derlediğimiz sohbet kurallarına göz atabilirsiniz.

Sarhoş Vaziyette Sohbet Odalarına Girmek

Sarhoş insanlar geçici bir süre sahte cesaretleri, aşırı özgüvenleri ile hareket ederler. Bu durum alkol alanlarda sıklıkla görülmektedir. Gündelik hayattada sarhoş bir insana rastladığınızda kavga etmek için bahane arar. Geçen gün ben bu sarhoşlardan bir tanesi ile tartışmaya girdim. Bana dediği şu; “Evden Satırı Alıp Geleceğim, Sen Burada Bekle”. Ben de aksi bir insan olduğum için, satır az gelir baltayla gel dedim. Biraz bekledim ama gelmedi. Neyse biz asıl konumuza gelelim. Eğer alkol aldıysanız, uyuşturucu hapların etkisindeyseniz, kimyasal maddeler içtiyseniz sizlere tavsiyem kesinlikle matraksohbet.net sitemize girmeyin. Çünkü aklınız başınızda olmadan yazdığınız yazıların mutlaka bir yaptırımı ve karşılığı olur. Sitemize giren kullanıcıların geneli nezih ve seçkin insanlar olduğundan, hiç kimse sizin nazınızı, kahrınızı veya lafınızı çekmek zorunda değildir.

Kanunlarca Suç Sayılan İçeriklerin Paylaşılması

Kanunlar tarafından yasaklanan her şey, sohbet odalarımız için de geçerlidir. Bu nedenle chat sitesi içerisinde infial oluşturacak ideolojik konular. teror propagandası, Atatürk ve Devlet Büyükleri hakkında ileri geri konuşmak, kutsal değerlere dil uzatmak, Din ve maneviyat konularında kısır çekişmelere girmek, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek, gençleri askerlikten soğutmak için girişimde bulunmak kesinlikle yasaktır. Bu yasaklara uymayanlar süresiz olarak matraksohbet.net sitemizden uzaklaştırılırlar.

Uzun Metin Paylaşımı Yapmak

Sohbet odalarımıza giriş yapan kullanıcılar sakin bir ortamda hal hatır sorup, söyleşi yapmak isterler. Hal böyle iken; google sayfalarından kopyalanan içeriklerin sohbet odasına gönderilmesi, birbiri ardına uzun yazılar yazılması kullanıcıları rahatsız edecektir. Özellikle mobil telefonlardan gelen kullanıcı sayısının oldukça fazla olması, ekranlarının bir anda dolması nedeni ile sohbet akışı kesintiye uğrayacaktır. Huzur ve güvenin devam etmesi, hoşnutsuzluk ve kaos ortamından kaçınmak adına bu tür davranışlar kesinlikle yasaktır.

Chat Odaları İçerisinde Özel ve Mahrem Konuların Paylaşılması

Sohbet kurallarının belki de en önemlilerinden birisi de; kendinize veya bir başkasına ait şahsi veya kişinin mahremiyetini ilgilendiren konuların paylaşılmamasıdır. Bu tür davranışlar içerisine girenler siteden uzaklaştırılır.

Önemli Tavsiye ve Hatırlatma

Chat sitesi içerisinde tanıştığınız herhangi biriyle hemen gerçek hayatta tanışma isteğinden vazgeçin. Çünkü sohbet siteleri içerisine giren bir sürü yanıltıcı insan vardır. Bunlar kendilerini farklı bir kişi olarak tanıtabilir. Başınıza büyük bir ihale almak istemiyorsanız, canınız ve malınız kıymetliyse bu tür hareketlerden kaçının. Sohbet kuralları konumuzun sonuna gelmiş bulunmaktayız. Sağlıcakla kalınız.

KaRa 71
Cevap bırakın