Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Chat Odalarında Aşk

Chat Odalarında Aşk

Chat Odalarında Aşk

Chat odalarında Aşk denilince aklınıza gelen tüm düşünceleri bir tarafa bırakın ve yalnızca bir anlığına şunu düşünün.  Şu soru aklınıza geliyor olmalı. Ben Sohbet Odalarında tanıştığım biriyle evlenebilir miyim? Bu sizce mümkün müdür? Yoksa asla diyen o imkânsız kesimden misiniz? Bazıları bunu çok ciddi sorun haline getirirken bazıları ise hiç üzerinde durulmasına dahi gerek duymaz. Siz, hangi taraftasınız? Buna karar vermelisin.

Chat Odalarında Aşk

Chat Odalarında Aşk

Chat odalarında Aşk
İnsanlar artık aşk, sevgi kavramlarına o kadar uzak ve alakasızlar ki. Günümüz aşkları ve sevgileri ne yazık ki duygulardan ziyade yalnızca bedensel bir hale büründüler. Oysa eskiden, sevdiğimizle sohbet edebilmek için neler ne çabalar sarf ederdik. Şimdilerde ise tam tersine, çiftler yan yanayken bile ceplerinden çıkardıkları telefonlarla ayrı ayrı şeylerle ilgilenir oldular. Birbirlerini unutup erteler oldular. Göz göze bakmalar, birbirini düşünmeler. Neredeyse tarih kadar eski dayanan bu duygular bile artık yerini bir samimiyetsizliğe ve boşvermişliğe bıraktı.
Sohbet Odaları
Gerçek hayatta aşkı bulamayanlar, buldukları halde gerekli olan ilgiyi ve alakayı alamayan insanlar başka yöne çevirir oldu yönlerini. Bunlardan birisi de sanal sohbet siteleri. Buralarda yeni insanlarla tanışıp kaynaşma fırsatını elde eden bireyler, aşkı da arar oldular. Zira birbirlerini daha evvel hiç tanımadıkları halde senelerdir arkadaşmış gibi sıcak ve samimi karşılayıp hemen sohbet kurulabilen tek yerdir sohbet odaları. Çünkü rahatlık vardır buralarda. İstemediğin hiçbir bilgiyi paylaşmadığın için, korku yoktur. Kendi sınırlarını kendin çizerek, insanlara durması gerekli olan yerleri bildiriyorsun. Hiç bir kimse senin izin verdiğinden daha fazlasına erişemiyor. İsmin, yaşın, şehrin ve diğer tüm bilgiler, yalanda olsa senin söylediklerin olacak ve insanlarda buna inanacaktır. İkinci bir ihtimal yoktur.
İşte tüm bu rahatlıklar ve olmayan endişeler, insanların birbirini tanımasını kolaylaştırıyor. Ve böylece ara sıra hiç beklenmedik aşklar ortaya çıkıyor. Her ne kadar sohbet sitelerinin bilinen iyi değil yüzü olsa da doğru ve iyi niyetle kullanıldı mı gerçekten güzel sonuçlara da vesile olabildiği unutulmamalıdır. Zira kullandığımız iyi iyi değil her şeyi, iyi ya da iyi değil diye sınıflandıran yine bizleriz. Çünkü onları kullanım hedeflerine göre sınıflandırıyoruz. Oysa sohbet odalarını yalnızca iyi niyetle kullandığımızı ve art niyetlilerin bütünüyle temizlendiğini düşünsenize? O zaman ne güzel ve temiz bir yer olur sohbet odaları dimi?

 

KaRa 908
1 Yorumlar
Özlem

Geceye ay düşer aklıma gözlerin Bu nasıl özlemek Özlem ne demek Ucu bucağı yok dibi bucağı yok Kuyusundan özledim Fırtınalar kopuyor gözlerim ve gözlerin Geliyor aklıma Özlemek ne demek En delisinden en sonsuzundan akla zarar deliye kar Özledim hissetin mi?

Cevap bırakın