Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Esohbet

Esohbet

ESohbet Nedir?

ESohbet, Echat gibi aramaları kullanan bir çok kişinin matraksohbet.net sitesine giriş yaptığını görmekten mutluluk duyuyoruz. Öncelikle Esohbet nedir bunun cevabını verelim. Burada E elektronik ortamı ifade ediyor, sohbetin tanımını yapmaya gerek yok, daha önce defalarca sohbetin hangi manaları ihtiva ettiğini yazıp çizmiştik. İşte bu E ve Sohbet kelimesi birleşince, “Elektronik Sohbet” yapılabilen alanların tanımını yapıyor. Bu tanıma en uygun siteler, mirc chat adı altında kurulan sitelerdir.

Mirc Chat Sitelerinin Varlığı

Yaklaşık 25 seneden beri sohbet siteleri hala kullanıcılarına hizmet etmeye devam etmektedir. Sosyal paylaşım sitelerinin artmasına paralel olarak kan kaybına uğrasa da, bana göre günümüzün en vazgeçilmez arkadaşlık ve eşleşme platformları, chat siteleridir. Yani daha anlaşılabilir şekilde anlatmak istersek, İnternet ortamında başına “E” harfi gelen kelimeler, elektronik demektir, tıpkı E-Posta veya E-Devlet gibi. Kullanıcıların chat yapması için olanak sağlayan sohbet odaları da bir esohbet hizmetidir. Bu sohbetlerin ve muhabbetlerin yapıldığı yerler sanal elektronik ortamlardır.

Elektronik Ortamlarda Sohbet Chat Yapılması

Elektrik derken kimse yanlış anlaşılmasın, bu chat siteleri çalışmak için şebeke elektriğine veya sanayi cereyanına ihtiyaç duymaz. İrc Client tabanlı çalışırlar, hosting makinaları tarafından desteklenirler ve ayakta kalırlar. Sanırım biraz karışık oldu, neyse fazla kafanızı açmadan muhabbete devam edelim. Her hizmette olduğu gibi, esohbet hizmetinin piyasaya sürülmesindeki en büyük etken, kuşkusuz insanlardan gelen taleptir. Zamanında messenger benzeri sohbet ortamı hayali kuran bir çok kullanıcı, aynı anda yüzlerce insanın bir arada olabileceği bir platform hayali ile bizlere başvuruda bulundular. Aylar süren titiz ve özverili çalışmalarımız neticesinde sistemi hayata geçirmiştik. Fakat bu sistemi ilk kuran matraksohbet.net mühendisleri olmasına rağmen, bazı uyanıklar projeyi çalarak sahiplendiler ve adına esohbet dediler, biz de projenin üzerine bir bardak soğuk ayran içmek zorunda kaldık.

İlk icat edildiği zamanlarda sadece yazılı chat hizmeti veren sistem, daha sonra geliştirilerek, görüntülü, sesli, kameralı başlıkları adı altında chat tutkunlarına hizmet etmeye başladı. Önceleri bildiğiniz gibi Java programları olmadan sohbet olanağı yoktu, fakat gelişen teknoloji ile birlikte sıkıcı Java programları internet çöplüğündeki yerini aldı, Javasız chat dönemi başlamış oldu. Son derece yeni ve modern olan bu sistem, kullanıcıların saniyeler içerisinde hızlı sohbet etmesine de olanak sağlamış oldu.

E-Sohbet Yapmanın Avantajları Nelerdir?

Bu sistemde aynı anda yüzlerce kişi ile tek bir sayfa üzerinde chat yaparken, aynı anda müzik dinleyebiliyor, oyun oynayabiliyorsunuz. Sisteme dahil olabilmek için aslında çok da fazla şey istenmiyor. Sadece yaşınızın 18 ve üzeri olması, herhangi bir zihinsel ve fiziksel rahatsızlığınızın bulunmaması gerekiyor.

KaRa 546
Cevap bırakın