Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Nur Sohbet

Nur Sohbet

Nur Sohbet Nedir?

Üstad Bediüzzaman Said-i Nursi Hazretlerinin kaleme aldığı Risale-i Nur eseri üzerine yapılan genel sohbetlere Nur sohbet denmektedir.

Nur Sohbet Odaları

 Nur üzerine yapılan sohbetlerin icra edildiği sanal chat odalarına verilen isimdir. Fakat Nur Chat adına layık, doğru düzgün bir sohbet sitesi bulmak adeta imkansızdır. Nur chat hizmeti verdiğini iddia eden, bu isimler altında faaliyet gösteren sitelerin amacı dışına çıktığını üzüntü ile müşahede etmiş bulunmaktayız. Nur sohbet adı altında her türlü aymazlığın ve hayasızlığın kol gezdiği paravan sitelerden uzak durmanız önem arz etmektedir.  Özellikle geveze.org alt yapısında bulunan nurchat.org sitesi bunlardan biridir.

Bu tür platformlarda adına dini sohbet denilen paylaşımlarda, nurdan ve aydınlıktan bahsetmek yerine, kirden ve pastan bahsetmek, her türlü yoz muhabbetlerin döndüğüne şahit olmak, biz matraksohbet.net sahiplerini de ziyadesiyle üzmüş bulunmaktadır. Matrak sohbet sitemiz sayesinde artık Nur ve hikmet dolu sohbetlerinizi güven ve huzur içinde yapabilecek, diğer insanlara yararlı olmanın mutluluğuyla rahatça uykuya dalabileceksiniz.

Nur Chat

Nur Chat adı altında 90’lı yılların sonunda çok güzel muhabbetlerin yapıldığı nurmuhabbet.com isimli bir site vardı, bu sitenin sahibi SaHaRa veya Yagmur rumuzlarını kullanan nur cemaatinin tanınmış simalarından birinin kızı idi. Fakat bu kız geçen zaman içerisinde çizgisinden değişik mecralara girmeye başlayınca, siteye gelen user (kullanıcı) sayısında hatırı sayılır düşmeler yaşandı. Daha sonra bu siteyi Kilis ilinde yaşayan TurkMen rumuzlu şahsiyet satın aldı, fakat sürekli userlerin ve adminlerin özellerini okuduğundan epey kan kaybetti. Daha sonra siteyi bu şahıstan ben satın aldım fakat İRC açmadım.

Daha sonra Tokat ilinde yaşayan HUZURA_DOGRU rumuzunu kullanan bir müptezele sattım. Bu şahıs, güzelim siteye adult makaleler doldurunca ipe sapa gelmeyen insanlar gelip gitmeye başladı. Kendisini ikaz ettim, oğlum sitenin isminde Nur geçiyor, bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu dedikse de lafımızı dinletemedik. Neyse lafı fazla uzatmayalım, geçenlerde buna telefon açtım, siteye talibim bana 1.000 TL’ye sat dedim, olmaz bin beş yüz dedi. Öylece kaldı, bir baktık bu andaval adam domaini uzatmamış düşürmüş, domain bir Çinli site tarafından kayıt edilmiş.

KaRa 393
Cevap bırakın