Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Sohbetyeri

Sohbetyeri

Sohbetyeri Sohbetin Adresi

Sohbetyeri, sohbetin adresi, bizim sohbet, sohbet siteleri, bizimmekan derken nihayet matraksohbet.net sitemize gelmiş bulunmaktasın. İçeride seninle tanışmak isteyen birbirinden meraklı insanlar seni beklemekte. Matraksohbet.net ailesi olarak seni kucaklamak, ailemize dahil etmek için sabırsızlanıyoruz. Sohbetyeri sitesi olarak elbette saygı ve sevgi çerçevesinde hareket etmek insani bir görevimiz. Fakat saygı ve sevgi karşılıklı olursa anlam kazanır. Biz saygı göstereceğiz, sen tepemize çıkacaksın, ağzına her geleni söyleyeceksin, kadın rumuzlarının özeline gidip ağzının salyalarını akıtacaksın. Maalesef böyle bir dünya yok. Ne kadar köfte istiyorsan, o kadar ekmek vereceksin.

Sohbetyerinde Dikkatimi Çeken Hususlar

Son zamanlarda matraksohbet.net sohbetyerinde dikkatimi celbeden bazı arızalı durumlara tanık oluyorum. Saygı ve sevgi gösterdiğimiz, tazim ve hürmette kusur etmediğimiz tipler hemen şımarmaya, bizim bu efendiliğimiz karşılığında farklı bir şahsiyete bürünmeye, sohbet odasının düzen ve disiplinini bozmaya yelteniyorlar. Bendeniz chat kültüründen, komutlarından iyi anladığım halde karışmamaya dışardan izlemeye gayret ediyorum. Sohbetyeri sahibinin mutlaka bir bildiği vardır diyorum ve karışmıyorum. Belki de ben bu gün varım, yarın yokum, lakin şunu belirtmeden geçemeyeceğim, insan kendisine yakışanı yapar.

Sohbet Yerlerinin Bu Kadar Artmasının Nedenleri Nelerdir?

Güzel bir soru, bazıları diyor ki; yahu Kara abi, kendin pişirip kendin yiyorsun, kendin sorup kendin cevaplıyorsun. Doğrudur fakat, konunun altından sizlere yorum yapma veya soru sorma şansı veriyorum, lütfen kimse bencillik etmesin. Sorunun cevabına gelelim ve toplumun ne kadar yozlaştığını ve kokuştuğunu buyrun hep beraber okuyalım.

Elektronik cihazların (Telefon, Bilgisayar, Laptop, Televizyon v.b.) esiri haline gelen robotlaşmış bir insan topluluğu haline gelmiş bulunmaktayız. Ailevi ve sosyal bağlardan tamamen kopuk, ahde vefa ve sıla-i rahim kavramlarından bihaber yaşıyoruz ve buna da yaşamak diyoruz. Çoluk çocuk, büyük-küçük herkesin elinde son sistem akıllı telefonlar, parmaklar yarış atı gibi vızır vızır, uyurken bile koynumuzda telefonla uyuyoruz.

Dolayısıyla insanın yaratılış fıtratına aykırı olarak, beşeri münasebetleri kendi aramızda hiç bir elektronik cihaz olmadan sürdürmek yerine sohbetyeri ve chat sitelerine avdet ediyoruz. Tamam güzel kardeşim sana sohbetyerine gelme demiyorum ama, gündelik işlerini aksatma, sevdiklerine yeteri kadar zaman ayırdığına emin ol. Bunlardan vakit bulabilirsen gel. Fakat bakıyorum 24 saat burada olmaya gayret ediyorsun. Bu beyhude çabaların seni gittikçe uçuruma sürüklüyor haberin olsun.

Batıya ayak uydurma, çağı yakalama, gelişen teknolojiden kopmama gibi düşünceler neticesinde yoz ve kokuşmuş bir yaşam sürmeye başladık. Tabirlerim belki ağır ve itici gelebilir ama maalesef görünen pandroma ve benim analizlerim bu minvalde. Yukarıda ahde vefa ve sıla-i rahim kavramlarından bahsettik. Adam annesinin yanına gitmek yerine onu watsapp veya messengerden görüntülü arayıp halini hatırını soruyor. Yahu kardeşim bu ikisi aynı şey mi? Telefonun watsappın yerin dibine batsın. Bu senin annen, bugün var yarın yok, onun rızasını alamazsan halin nice olur? Git kadıncağızın elini öp, dizlerine kapan.

Şimdi zamane gençlerine şu klasik soruyu sorsam; desem ki, “Issız Bir Adaya Gitsen, Yanında Götüreceğin 3 Şey Ne Olurdu?” Kesinlikle verecekleri cevap “Telefon, Şarj Aleti, İnternet“. Yahu kardeşim sen ıssız bir adaya gidiyorsun, akıllı telefonu, şarj aletini, interneti ne yapacaksın ? Orada afedersin taş mı yiyeceksin? O akıllı telefonun açlıktan ölmeni engelleyecek mi? Aynı soruyu benim gibi gelenekçi ve askeri eğitim almış birine sorsalar kesinlikle “Çakmak, Bıçak, Soğuk İklim Elbisesi” olurdu. Çünkü hayatta kalmak için bunlar en hayati malzemelerdir. Konuy yine uzattık ve nereden nereye getirdik. Başka bir çarpıcı konu başlığında buluşmak üzere sağlıcakla kalınız.

KaRa 344
2 Yorumlar
AySima

Kara dede döktürmüsün hay maşallah evet bende ozamn biraz içimi dökeyim sohbet sitesi anlamını çok farklı kulanan insanlar var elbete ama dünki konudaki gibi ben de akılı tel kulanıyorum ama dedemin bana öğretiğini annemin bana öğretiğini babamın bana terbiye için kızdığını unutmam sanal sohbet insanı deyiştirmiyor içinde aile edebin varsa sen deyişmesin yoksa herşeye acıksın demek bunu tartışmam ada mevzusu dersen adada elektirik yok napayım telefonu ada ya gidersem 1. tohum isterim öncelikle sebze yetiştiririm 2. Kuarı kerim çünki vaktim cok ruhlarına okuma şansım olur korkular içinde ısız adada 3. Kalbimin sahibini yanıma almak isterim bunlar bana yeter dünyanın en mutlu insanı olurum su dersen adadan cıkar ateş dersen ateşsızde iş olur elbise dersen yapraklarla örtü yaparsın bana göre işte benim doğrum bu herkez herşeyi söğler herşeyi ister saygı aramayla bulunmaz davranmayla oluşur öğrenilir 2 sohbet ediyorsun birilerine yakıştırılıyorsun çok ayıp nereye gidiyoruz kara dedeeeeeee çok yazmak isterim kısa tutayım içimde insanlara saygı azalmadan azalırsa aysimanın bittiği andır KaRa ellerine sağlık

EzeL

ewet Kara yine son derece düşündürücü bi olaya el atmışsın kutlarım malesef günümüzde aile değerleri yok denecek kadar az kaldı bu gibi chat siteleri bazı şeyleri görmemize yardımcı olabiliyor ama yine de göz ardı ettiğimiz şeylerde var insanlık gibi dostluk gibi gerçek sevgi aşk gibi dileğim bu değerleri yitirmememizdir her şey güzel olacak ümidiyle ...

Cevap bırakın