Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Chat Nedir Nasıl Yapılır

Chat Nedir Nasıl Yapılır

Chat Nedir Nasıl Yapılır?

 Chat Odalarında Sohbet Nasıl Yapılır? Chat Odaları Nedir? Değerli kardeşlerim, chat odaları tamamen sanal bir kavramdan ibarettir. Gerçek hayattaki gibi bir evin odalarına benzemez, yani böyle düşünmeyin. Dijital bir ortam, İRC CLİENT dediğimiz alt yapıya bağlı olarak çalışır, bu sanal chat odalarında cinsiyeti pek belli olmayan bir sürü insan bulunur, bazıları girip çıkar, bazıları ise yazılı chat yapar. Eğer sizler de chat nedir nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, matraksohbet.net gibi eski ve köklü bir siteye gelebilirsiniz. Yok efendim burası çok kalabalık, ben özel odada konuşmak chat yapmak istiyorum diyorsanız, ikna ettiğiniz birisiyle birebir sohbet yapabilirsiniz.

Chat Nedir Nasıl Yapılır

Chat Nedir Nasıl Yapılır

Chat Odalarının Amacı Nedir?

Chat odalarının amacı aynı kafa yapısına sahip insanları bir arada tutmaktır. Yani marketten alış-veriş yapmak isteyen kişiyi chat siteleri içerisinde göremezsiniz, veya film seyretmek isteyen bir kişi buralara girmez. Bizim ve bize benzeyen sohbet sitelerine kimler gelir? Arkadaş arayanlar, değişik haz ve heyecan peşinde koşanlar, hovardalar, kafa dağıtmak isteyenler, genç kızlar, ev kadınları, taksi şoförleri vs. bu tür insanlar gelir.

Chat Nedir Nasıl Yapılır? Chat Odasına Kimler Gelir?

Chat bizdeki sohbet kelimesinin İngilizce olan karşılığıdır. Fakat yabancılarda bizimkine benzer bir sohbet kültürüne rastlayamazsınız. Bu yüzden bizdeki sohbet ile yabancılardaki chat tam olarak birbirini açıklamamaktadır. Bizdeki sohbet kavramı oldukça geniş alanlara yayılmıştır. Evlerde, sempozyumlarda, camilerde, kapı önlerinde v.s. biz buna hep sohbet deriz, bu sohbetlerden de dinleyenlere fayda gelmesini umarız. Halbuki ecnebi ülkelerinde chat sadece internet alanına sıkışmış sanal bir kelimeden öteye gidemez. O yüzden chat sitelerini ele alalım, sorumuzu burada soralım Chat nedir nasıl yapılır? Chat hizmeti veren siteler insanların sanal yani dijital ortamlarda bir araya gelmesini sağlayan, metin tabanlı yazılı sohbet, görüntülü sohbet, sesli sohbet gibi alternatifleri bulunan yerlere verilen genel isimdir.

Chat Sitelerinin Kullanıcı Çekme Gayretlerinin Altında Hangi Sebepler Yatmaktadır?

Bu sitelerin açılmasındaki gaye; insanların aynı ortamda birbiri ile tanışmasına vesile olmaktır. Tabi söylediğim yalanın kuyruğu dışarda kaldı, kendim bile inanamadım.  Değerli kardeşlerim hiç bir sohbet sitesi, babasının hayrına Haydar ile Fatma veya Ayşe ile Mustafa birbiri ile tanışsın, arkadaş olsun, onlar ersin muradına, ben çıkayım kerevetine gibi bir iyi niyet peşinde koşmaz. Peki benim bundan menfaatim ne? Ben burada çöpçatanlık mı yapacağım? Her ay iki yüz liraya yakın cepten para çıksın, millet benim site sayesinde birbiri ile arkadaş olsun, ben de seyredeyim. Bence hiç mantıklı değil. Peki o zaman gerçekleri açıklamak bize düştü.

Chat Sitelerinin Asıl Amacı Şapka Düştü Kel Göründü

Sohbet siteleri ilk açıldığında adeta bir iyilik meleği gibi efendim her şey ücretsiz, yok bedava, yok para istemiyorum gibi sloganlarla yol yapmaya başlar (Aynı Bizim Matraksohbet.Net Gibi). Sonra site sahibi işi biliyorsa anahtar kelimelerde yükselmek için google nezdinde hamlelere başlar. Bazıları bu iş için ciddi paralar harcarlar, çünkü ne demişler “Kaz Gelecek Yerden Tavuk Esirgenmez”. Sonra site google’de anahtar kelimelerde yükselip belli bir trafiğe erişince adsense gelirleri için google’ye başvurulur, site uygun görülmesi halinde reklamlar siteye yerleştirilir, tık bazında veya gösterim bazında adı her neyse paralar gelmeye başlar, az gelir çok gelir onu bilemem.

İrc Chat Odalarında Dönen Dolaplar

Peki site sahibi sizce bu parayla yetinir mi? zannetmiyorum. Bu sefer ne yapılır? İrc sohbet için gelen insanlardan yetki meraklılarına çeşitli alternatifler sunulur, efendim sop olacaksanız şu kadar para, admin olacaksanız bu kadar para efendim İBAN numaram şu, parayı yatırdığını göreyim yetkiniz hazır. Gördün mü? Chat Nedir Nasıl Yapılır? sualinin cevabını? Demek ki böyle yapılıyormuş, ister gerçek dünyada, isterse yalan dünya dediğimiz şu sanal dünyada kimse kimsenin kaşına gözüne bedava bakmıyor.

Chat Nedir Nasıl Yapılır Hakkında Değerlendirme ve Sonuç

Chat Nedir Nasıl Yapılır? diye soran kardeşlerim, en güzel chat matraksohbet.net ile yapılır. Uygun bir rumuz bulup, chat odalarına dalarsınız. İçeride yüzlerce kişi var. İkna kabiliyetiniz yüksekse, ağzınız da makineli tüfek gibi laf yapıyorsa fazla zorluk çekmezsiniz. Evet sevgili arkadaşlar; Chat nedir nasıl yapılır sorusuna hep beraber cevaplar aramaya çalıştık, önemli açıklamalarda bulunduk. Umarım bu yazdıklarımız ışığında kafanızdaki bazı soruların cevaplarını da bulmuş olursunuz. Bir başka makalede görüşmek dileğiyle esenlikle kalınız.

KaRa 1119
Cevap bırakın