Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Chat Sitesi İçinde Hareket Tarzları

Chat Sitesi İçinde Hareket Tarzları

Chat sitesi içinde nasıl hareket edilmesi gerektiği hakkında, daha önce müteaddit defalar uyarılarda bulunduğumuz halde bir çok kişi hala ne yapacağını bilememekte, uyarılara kulak asmamakta, ikazlara kulak tıkamaktadır. Elbette bunların neticesinde de yaptırımların gelmesi kaçınılmazdır. Sohbet odaları içerisinde kötü deneyimler yaşamamanız için yapılmaması gereken hareketleri yeniden toparlayarak sizlere sunmak istedim. Buyrun aşağıda hep beraber uyarılara bir kez daha bakalım.

Chat Sitesi İçinde Sarhoş Bulunma

Her insan içki içebilir, burada içkinin zararları hakkında sizlere konferans vermeyeceğim. Fakat içki ve ardından gelen sarhoşlukla birlikte bir rehavet ve yayvanlık vardır. Alkolün tesiriyle sizin o ana kadar efendi ve saygın durumunuz zarar görebilecek, istenmeyen sözleri duyabileceksiniz. Bu meyanda diğer kullanıcıların sizin kafanızın kıyak olduğunu veya ayık olduğunuzu bilme gibi bir durumları bulunmamaktadır. Bu yüzden her ağzınıza geleni sarf eder, klavye tuşlarına rastgele basıp ekrana gönderirseniz istemediğiniz muameleyi görebilirsiniz.

Chat Sitesi İçinde Yasadışı İçerik

Chat sitesi içerisinde kanunlarca ve site yönetimince yasa dışı içerik olarak kabul edilebilecek, siyasi, dini, ideolojik paylaşım yapmaktan kaçının. Türkiye Cumhuriyeti Yasalarınca suç sayılan tüm içerik ve söylemler, sitemiz içerisinde de suç sayılmaktadır. Bu konuda hiç kimseye müsamaha gösterilmeyecektir, bu aynen böyle biline.

Uzun ve Sıkıcı Yazışmalar

Sohbet odalarında yazışmalarınızın, diğer kullanıcıları yoracak şekilde uzun uzadıya yer alması yönetim ekibi tarafından da hoş karşılanmamaktadır. Herkes oraya iki çift kelam etmeye, derdini, stresini atmaya gelmektedir. Kimse sizin keyfinizi beklemek zaruretinde değildir.

Chat Sitesi İçinde Hızlı İçerik Gönderme ve Flood Yapma

Matraksohbet.Net odalarımızda ekranı aniden kaplayan flood diye tabir edilen uzun yazışmalar yahut başka yerden kopyalanmış uzun metinleri ekrana göndermek kesinlikle yasaktır. Çünkü mobil sohbet kullanıcılarının çoğunlukta olması nedeniyle, gönderilen metinler ekranı kaplamakta, bu nedenle mobil kullanıcılar zor duruma düşmektedir. Başkalarının hakkını gaspedenlere karşı da sabrımız bulunmamaktadır.

Chat Sitesi İçinde Özel ve Gizli Bilgilerin Paylaşılması

Chat sohbet dünyasında bu konuda oldukça ibret verici hadise olmasına rağmen, hala bazı kullanıcıların kişisel bilgilerini pervasızca sohbet odaları içerisinde paylaştığını üzüntüyle müşahede etmekteyiz. Arkadaşlar yineleyerek söylüyorum, kesinlikle başınızı dara sokacak şekilde, gün içerisinde ne yapacağınızı, nereye gideceğinizi, telefonunuzu, adresinizi, kimlik numaranızı, evden kısa bir süre de olsa ayrılacağınızı, kıymetli eşyalarınızı nerede sakladığınızı söylemeyin.

Chat Arkadaşlığının Gerçek Hayata Aksetmesi

Matraksohbet.Net sitemizde edindiğiniz arkadaşları tam olarak tanımadan, kimin nesi olduğunu anlamadan, içtimai ve sosyal durumuna vakıf olmadan, gerçek hayatta buluşma cihetine kesinlikle gitmeyin. Eğer buluşmaya karar verdiyseniz, kalabalık ortamları seçin, ıssız ve sessiz yerlerde buluşmayın.

Sonuç

Chat sitesi içinde uymanız gereken kural ve kaideleri kendi hal lisanımızla sizlere anlatmaya gayret ettik. Siz buna ister nasihat, isterse tavsiye diyebilirsiniz. Tavsiye, ikaz ve nasihatlerimize uyan yarı yolda kalmaz. Fakat uymayanların mutlaka bir yerde başı ağrıyacaktır. Bir başka makalede görüşmek ümidiyle sağlıcakla kalınız.

KaRa 794
Cevap bırakın