Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Tehlikeli Sohbet Odaları

Tehlikeli Sohbet Odaları

Tehlikeli Sohbet Odaları ve Chat Tutkusunun Yol Açabileceği Sıkıntılar

Tehlikeli Sohbet odalarından uzak durmanız gerektiğini, buralara girilmesinin sakıncalarını bir çok makalemizde sürekli belirtiyoruz. İnsanların sosyalleşmek için girdiği sohbet odaları, günümüzün en etkin iletişim yerlerinden biri haline gelmiştir. Fakat buralara giren masum insanlar kendilerini bekleyen tehlikelerden bi haber hareket etmekte, kendi kişisel emniyetini almaktan imtina etmektedirler.

Kullanıcılarla kolay ve etkili bir iletişime geçmenin faydaları olsa da çoğu zaman dikkat etmediğimiz kişisel bilgiler ileride, şantaj, tehdit, dolandırıcılık olarak karşımıza çıkabilmektedir. Aynı şeyleri söylemekten dilimizde adeta tüy bitti sevgili okurlar, kim olursa olsun, ister yönetici, ister site sahibi, ister bir kullanıcı hiç kimse ile kişiye özel bilgilerinizi paylaşmayınız.

Online Chat Odaları ve Faydaları

Online chat odalarının ilk faydası, tanımadığınız yabancı şahıslarla anında iletişime geçme yeteneğidir. Fakat girdiğiniz sohbet sitesi ne kadar güvenlidir?

Matraksohbet.Net sitesi adına rahatlıkla söyleyebilirim ki; bizler güvenliğin ne anlama geldiğini gayet iyi biliyor ve idrak ediyoruz. Google sayfalarında boy gösteren binlerce chat sitesinden daha güvenli olduğumuzu rahatlıkla ifade edebilirim. Çünkü güvenlik ve kalite yönünden tescillenmiş, bütün kurumların onayını almış bir chat sitesiyiz.

Tehlikeli sohbet deyiminden sizlere anlatmak istediğimiz budur. Chat sitelerindeki tehlikeleri, perde arkasında oynanan oyunları, büyük resmin arkasını görebilmek önemlidir. Ağzı açık ayran delisi gibi her önünüze gelene telefon numarası, T.C. Kimlik Numarası, Adres v.s. verirseniz gün olur kendinizi bir kumpasın ve tezgahın ortasında bulabilirsiniz. Peki sizce bu riski almaya değer mi?

Bence değmez, özel bilgilerinizin başkalarının elinde olduğunu bilmek size saçlarınızı yoldurtabilir. Hangi chat sitesi olursa olsun, kim olursa olsun niyeti bozuk insanların bilgisayarınıza ve kişisel bilgilerinize ulaşmasına kesinlikle izin vermeyin. Size bir dosya transferi yapacağını ve yardım edeceğini söyleyen şahısların yaldızlı sözlerine kanmayın. Neden güvenlik konusuna bu kadar önem veriyoruz? Neden sık sık vurguluyoruz? Çünkü sizlerin güvenliği bizim için çok önemlidir.

Online Tehlikeli Sohbet Siteleri

Bedava online sohbet odalarında bir çok insan kiminle iletişime geçtiğinin farkında değildir. Kendisini genç bir kız olarak tanıtan kişi, aslında kız gibi davranan ama gerçekte yaşlı, sapık bir adam olabilir. Bu tür örneklere chat sitelerinde oldukça rastlanmaktadır. Bu doğrultuda özellikle gençler ve kadınlar çok daha dikkat etmelidir. Bu tür chat sitelerine dadanan yırtıcı insanlar, farklı bir kişiliğe bürünerek sizinle temasa geçebilir ve gerçek hayatta buluşup tanışmak isteyebilir.

Genç ve Çocukları Chat Sitelerinden Uzak Tutun

Yeni birileri ile tanışmak için yanıp tutuşan gençler, online ve anlık olarak iletişime geçmek için arkadaşlık sitelerini tercih edebilirler, çünkü bu siteler ücretsiz hizmet vermektedir. Bu tür sitelerde gençlerle ve çocuklarla iletişime geçmek ve arkadaş olmak için timsah gibi bekleyen kötü niyetli şahısların olması kuvvetle muhtemeldir. Gençler ve çocuklar özgürce internet ortamında flört edeyim, yeni heyecanlar yaşayayım derken art niyetli insanların kurbanı olabilirler.

Bu yüzden ebeveynlere büyük iş düşmektedir. Ebeveynler saatlerce internet ortamına takılan çocuklarının nerelere girdiğini, ne yaptığını, kimlerle irtibatta olduğunu anlık olarak takip etmekle mükelleftirler. Matraksohbet.Net sitemiz her ne kadar bu konuda üzerine düşen görevleri yapsa da, gereken tedbirleri alsa da yine de yeterli olmamaktadır. Bu yüzden bilinçli anne-babalara büyük vazifeler düşmektedir. Tehlikeli sohbet odalarından uzak durmanız ve tehlikeye düşmemeniz temennisiyle sağlıcakla kalınız.

KaRa 872
3 Yorumlar
ÖzGe Can

Güzel ve kaliteli bir site bir çok arkadaşla tanıştım diğer siteler gibi laçka değil ama bazen sorunlar oluyor sohbet esnasında oda sohbetin bir cilvesi :))

Sevdim Burasını Ben

Bozuk olan siteler değil bozuk olan insanlar bu ve bu tur pislikleri allah isla etsin diyorum sadece dicek baskada bişey bulamıyorum site gerçekten çok hoş seviyeli sohbet var ama heryerde bu tur karaktersizler çıkabiliyor dikkatli olmak lazım

Öznur

Bende çok sevdim burasını ve yorumunuzda 10 numara 5 yıldız gerçektende hani bir memleketin çürükleri olurya çürük var diye memleketi kötülerler buda o hesap hiç bir tehlike görmedim ben tam tersine çok güzel sohbet ediyorum arkadaşlarla rahatsız edende yok ozelime gelip ohhh misss :)

Cevap bırakın