Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Edebi Sohbet Nedir

Edebi Sohbet Nedir

Edebi Sohbet Ne Demektir ?

Edebi sohbet; makale yazan bir şahsın, başından geçen olayları kendine has düşünce yapısıyla fazla derinlere inmeden karşısındaki kitleye anlatmasına verilen isimdir. Esasında bendeniz de bir gazetenin köşe yazarı olmasam da, onlar kadar bilgi ve tecrübe sahibiyim, hemen hemen her konuda okuyucuya bir şeyler kazandırmak, bazen onları düşündürmek, bazen güldürmek için kendime has lisanım ile bir şeyler yazıp çizmeye çalışıyorum.

Edebi Chat Konusunda Bazı Kıstaslar

Yıllardır başta chat siteleri olmak üzere bir çok siteye makale desteği sağlamaya çalışıyorum. Anlattığım olaylarda ve verdiğim örneklerde bazen sert bir uslüp kullansam da edep ve haya sınırlarını aşmamaya son derece özen göstermekteyim. Genelde okuyucularımla konuşuyormuş havasında candan bir lisan kullanıyorum, yazılarımda asla ve kati suretle özentiye kaçmamaya gayret ediyorum.

Herhangi Bir İspat ve İddiam Bulunmamaktadır

Edebi sohbet konusunda kimseye bir şeyler ispat etme derdinde ve havasında olmadım, hiç bir konuyu bir bilim adamı edasında derinlemesine irdelemedim. Amacım okuyucuyla bütünleşmek, konuları yüzeysel olarak ele almaktır. Makalelerimde anlattığım konular sadece benim kendi şahsi kanaatimi dile getirmektedir. Yazılarımdan ve anlatımlarım dan kesinlikle site sahibi sorumlu tutulamaz.

Hangi Konulardan Bahsediyorum

Makalelerime dikkat ederseniz, bazen gündelik hayatın içerisinden bazen de sohbet chat sitelerinde yaşadığım olayları ve edindiğim tecrübelerimi paylaşırım. Bazen özlü sözler, bazen ise sokak jargonunu kullanmaya çalışırım. Yazdığım konular genel olarak bütün kesimi ilgilendiren konulardır. Edebi sohbet kurallarına bağlı kalmakla birlikte, bazen cümlelerimde devriklikler olabilir, çünkü tamamen sizlerle konuşuyormuş havasında yazıyorum.

Ayrıca makalelerimde alt sınır olarak 300 kelime, üst sınır 600 kelime kıstasına dikkat ediyorum, çünkü fazla kısa yazsam sizler bir şey anlamazsınız, uzun yazsam sıkılırsınız. Bazen makale içerisinde kendi kendime soru sorar ve cevabını yine kendim veririm. Bazen ise okuyucularımın sorduğu sorulara, gördüğü rüyalara cevaplar vermeye çalışırım.

Her yetenek gibi, edebi konularda yazmak ve istişare yapmak zaman ve tecrübe ister. Bendeniz bu konuda hayli pişmiş olduğum kanaatindeyim. Şu wordpress sitelere kaç makale yazdım inanın hatırlayamıyorum. Kaç bilgisayar, kaç klavye eskittim varın siz hesap edin. Fakat makale yazma konusunda artık daha seçiciyim, site sahibinden elektrik almazsam kaç para teklif ederse etsin kesinlikle makale yazmam. Bir başka zamanda buluşmak üzere hoş vakitler diliyorum.

KaRa 700
3 Yorumlar
KadirhaN

İnsanlar her zaman sanal alemdede real hayatındada bir sekilde ihtiyaclarını karşılamak için yaşar real hayatında evinde ailesinde ilgi görmüyorsa örnek olarakta bu ilgiyi sanal alemde görüyorsa oraya yonelir iş arkadaşlarında görüyorsa oraya yonelir iş arkadaşlarıyla yada sanalda sohbet ettikleriyle takılmak gibi durumlar olabiliyor insan halidir bilirsiniz ki hayvanlar bile ilgi gördüklerine daha sağdık oluyorlar

MeLiSa

Harika bir site gerçekten güzel arkadaşlıklar ediniyorum arkadaş edinmeyede devam edeceğim çok güzel seviyeli sohbet sitesi herkeze tesekkur ederimm

Ayşe

Süper sohbet sitesi ve çok eğlenceli djlerle müzik keyfi çok güzel arkadaşlar çıkın çıkın gelin :)) sohbet bahane müzikler sahaneeee :))

Cevap bırakın