Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Azerbaycan Sohbet

Azerbaycan Sohbet

Azerbaycan Sohbet Odaları

Azerbaycan sohbet odaları, Azerbaycan chat siteleri; iki kardeş ülke insanının aynı ortamda bulunmasını, kaynaşmasını, kardeşçe muhabbet etmesini sağlayan bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Birbirini yakından tanımak isteyen devleti ayrı ama kökeni aynı olan iki ülke insanı, matraksohbet.net sitemizde bir araya gelmektedir. Geçtiğimiz yıllar içerisinde Ermeni devletinin tehditkar ve tacizkar ihlallerine ve saldırganlıklarına cesaret ve kahramanlıkla karşı koyan kardeş ülke Azerbaycan, büyük bir zafer kazanarak ve daha önce kaybettiği toprakları tekrar alarak şanlı tarihine bir destan daha eklemiştir. Azerbaycan devletinin bu zaferi ülkemiz insanını da oldukça mutlu etmiştir. Bu nedenle her platformda kardeşlik ve dostluğumuz devam etmektedir. Gerçek hayatta yaşanan bu birlik olma şuuru, sanal chat sitelerinde de devam etmektedir. Bu nedenle Azerbaycan Sohbet odalarını açmak, matraksohbet.net odaları olarak bir övünç ve gurur kaynağıdır.

Azerbaycan Chat Siteleri

Matraksohbet.net sitesi olarak farklı kategorilerde sohbet odaları açmaya devam ediyoruz. Azerbaycan sohbet odaları da bunların içinde önemli bir yer tutmaktadır. Bu ülke insanı ile kurduğumuz bağların kökü gerçekten çok derinlere inmektedir. Gerçek hayatta kurduğumuz bu bağ ve ünsiyetin sanal ortamda da devam etmesini istedik ve Azeri chat sitemizi yayın hayatına kazandırdık. Azeri insanı son derece cana yakın ve samimi tavırlarıyla dikkat çekmektedir. Bunu sohbet sitemize girerek yakından gözlemleyebilir ve iddiamızın ne derece doğru ve yerinde olduğunu tespit edebilirsiniz. Kardeş ülkenin bu sıcak insanlarıyla doyasıya bir sohbet etmek, kalıcı arkadaşlıklara yelken açmak istiyorsanız matraksohbet.net sitemizden ayrılmayınız.

Azerbaycan Mobil Sohbet Siteleri

Can Azerbaycan ülkesinin bu güzel ve candan insanlarıyla muhabbet etmeniz için masaüstü bilgisayar kullanmanıza gerek yok. Bildiğiniz gibi artık akıllı cep telefonları, masaüstü bilgisayarların pabucunu dama atmış vaziyette. Cep telefonunuz ile internet bağlantınızın olduğu her yerden Azerbaycan sohbet sitelerine rahatlıkla bağlanabilirsiniz. Bu şekilde Azeri kız ve erkeklerle 24 saat esasına göre koyu bir muhabbete başlayabilirsiniz.

Azerilerle Nasıl Sohbet Edilir ?

Azerilerle tıpkı bir Türk insanıyla muhabbet edermiş gibi sohbet edebilirsiniz. Türk diline en yakın dillerden birisi Azeri dilidir, anlatım ve kelimelerde bazı farklılıklar bulunsa da bir Azeri ile rahatlıkla anlaşabilirsiniz. Günlük hayatta kullanılan bir takım kelimeleri matraksohbet.net ailesi için aşağıda bir araya getirdik.

Adınız nedir? Adınız nədir?

Benim adım …’-dır. Mənim adım …’-dır.

Soyadım…
Familyam…

Ben …-yım.
Mən …-yam.

Kaç yaşındasınız?
Neçə yaşınız var?

… yaşındayım.
… yaşım var.

Nerelisiniz?
Haralısınız?

Bakülüyüm.
Bakılıyam.

Mesleğiniz nedir?
Peşəniz nədir?

Öğrenciyim.
Tələbəyəm.

Evli misiniz?
Evlisiniz?

Evet, evliyim.
Bəli, evliyəm.

Bekarım.
Subayam.

Çocuğunuz var mı?
Uşağınız var?

Bir kızım var.
Bir qızım var.

İki oğlum var.
İki oğlum var.

Boyum bir yetmiş.
Boyum bir yetmişdir.

Müslümanım.
Müsəlmanam.

Siz Azerbaycanlı mısınız?
Siz Azərbaycanlısınız?

Evet, ben Azerbaycanlıyım.
Bəli, mən Azərbaycanlıyam.

Ben Türk’üm.
Mən Türkəm.

Memnun oldum.
Məmnun oldum. / Çox şadam.

Bu … Bey / Hanım.
Bu … Beydir / Xanımdır.

Tanıştığımıza memnun oldum.
Tanış olduğumuza şadam.

Kaç yaşındasınız?
Neçə yaşınız var?

… yaşındayım.
… yaşım var.

Ben sizi önceden tanıyorum.
Mən sizi əvvəlcədən tanıyıram.

KaRa 65
Cevap bırakın