Kaçınılması Gereken İnsanlar

Kaçınılması Gereken İnsanlar

Kaçınılması Gereken İnsanlar ve Nedenleri

Şüphesiz, her birimizin yaşamında yaptığı saçmalıklarla, aymazlıklarla rahatsızlık veren, kaçınılması gereken insanlar mutlaka olmuştur. Bu iş yerinde bir arkadaş, eşiniz, dostunuz, akrabanız yahut sürekli karşılaştığınız tanıdık birisi olabilir. Yani herhangi sıradan bir insan da olabilir. Bu tür insanlar sanki özellikle hayatınızı mahvetmek, sizi demoralize etmek için özel kabiliyete sahiptirler. Bazıları bunu bilinçli olarak yapar, bazıları ise gayri ihtiyari olarak yapar.

Kaçınılması Gereken İnsanların Verdiği Sinir Bozucu Tepkiler ve Cevaplar

Sadist bir yapıya sahip bu insanlar, karşıdaki insanı üzmekten büyük keyif almaktadırlar. Buyurun hep hep beraber yaşamımızdaki bu tuhaf insanların sinirlerimizi zıplatan eylemlerine şöyle bir göz gezdirelim. Örneğin; yaz tatilin nasıl geçti diye soruyorum, arkadaşım bana kıçında çıkan kıl dönmesini anlatıyor! Yahu kardeşim bana ne senin kıl dönmesinden ?

Aile fertleri arasında toplu bir yemek yiyelim diyorsunuz burnunuzdan geliyor, sağlıkla alakalı problemleri en ince ayrıntısına kadar tartışıyorlar, artık yemek mi yiyorsun dert mi yiyorsun belli olmuyor.

Bazıları işi daha da ileri boyuta götürüp, eşleri ile alakalı yatak fantezilerini anlatmaya ya da ima etmeye çalışıyor. Yahu kardeşim biz sana sorduk mu? Dört duvar arasında ne halt yiyorsan ye, bize ne bundan?

Sosyal Medya Soytarıları

Bazıları ise sosyal medya hesaplarında sürekli yediği içtiği şeyleri paylaşıyor. Yahu kardeşim görgüsüz olduğunu biliyoruz da bunu herkese anlatmana, ifşa etmene ne gerek var. Bırak yediğin şeyi sadece kendin bil, belki yediğin yemekleri hayatında hiç yememiş, yoksulluk çeken insanlar olabilir, canları çekebilir.

Bazıları ise yine sosyal medya hesabından kızının veya eşinin fotoğrafını paylaşıyor, efendim eşim “Şeyma”, kızım “Fatma”! Yahu güzel kardeşim etme eyleme, karını kızını millete göstermeye, bilgisayar başında şehvetten ağzından salyalar akan tayfaya göz banyosu yaptırmaya gerek var mı? Bir de bunları ikaz etmeye çalıştığında sana çemkiriyor ve şu cevabı veriyor; “Abi Hayırdır Sen Kafeste mi Besliyorsun, Kimse Görmüyor mu?”

Sohbet Odaları İçerisinde Kaçınılması Gereken İnsanlar

Maalesef üzülerek söylüyorum ki; chat hizmeti veren sitelerin çoğunluğu kaynayan cadı kazanı gibi. Buralarda da kaçınılması gereken insanlar hayli fazla. Elbette matraksohbet.net sitemizi bunlardan müstesna bir yere koyuyorum. Bir sohbet sitesine giriyorsun, “Slm” yazıyorsun, birileri hemen atlıyor, selamı düzgün ver “Selamün Aleyküm” diyeceksin diyor. Sanki bu arkadaşımız Türk Dil Kurumunda maaşlı çalışan bir eleman, sitenin kapısında duruyor, yanlış yazılan cümleleri düzeltiyor!

Bazıları ise hemen özeline damlıyor, selam kelam vermeden “Ulan KaRa Senin Rumuzunu Her Yerde Görüyorum, Gözüme Çok Batıyorsun” diyor! Bre gafil, bre ahmak bir kere Ulan diye Anadolu’da ahırdan çıkan eşeğe derler, ben belki de senin babandan bile yaşça büyüğüm, hem ben senin gibi sürekli chat siteleri arasında dolaşan serserilerden değilim.

Bazıları ise kadın kız nicki gördüğü zaman şımardıkça şımarıyor, incelmeye ve nazik olmaya çalışıyor. Çünkü belli adam gerçek hayatta tam bir yokluk içerisinde, dört duvar arasından çıkıp topluma karışamamış, anasının getirdiği pastayı yeyip bilgisayar başında oturmuş.

Kaçınılması gereken insanlar konumuz uzadıkça uzamaya başladı, aslında örnekler çoğaltılabilir ama fazla da kafanızı ütülemeden konuyu bağlayalım. Bir başka çarpıcı makalede görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalınız efendim.

KaRa 674
Cevap bırakın