Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Tum AnneLerimizin AnneLer Gunu KutLu oLsun

Tum AnneLerimizin AnneLer Gunu KutLu oLsun

Anneler Gününüz Kutlu Olsun

Anneler günü münasebetiyle Matraksohbet aiLesi oLarak bu makaleyi yazmayı uygun bulduk. BizLere birgun degiL hergun anneLer gunu.
Kocaman yurekLerine dunyaLari, sabri, sefkati, evLat sevgisini, fedakarLigi, zor sartLarda pes etmemeyi, hayatin zorLukLarina karsi direnmeyi sigdiran
annemize oLan sevgimizi bir gune sigdirmak mumkun degiL.
Annenize onu ne kadar sevdiginizi, onun sizin icin ne kadar degerLi oLdugunu hatirLatacak ozeLLikle icerisinde buLundugumuz
bu zor gunLerde ona cok degerLi hissettirecektir.
Onu sevdiginizi soLemek biLe emin oLun anneniz icin cok degerLidir. En guzeL en kaLici hediye icten duyguLardir.

Anneler Günü Kutlu Olsun

AnneLerimizi yazmaya kaLemLer ve keLimeLer yetmez. Adiniz yeter her seyi anLatmaya, Rabbimizin sonsuz rahmetini costurmaya adiniiz yeter. Siz anneler iyiki varsiniz.
DuaLariniz iyiki var.
Butun bir omrun yasaniLan her gunu, bize anneLik yapan, yoLumuzu aydinLatan, bize hayat veren, can veren, kan veren anneLerimizin, anne adayLarimizi, sunucumuzda buLunan herkesin bu günü tekrar kutLu oLsun.
Maktraksohbet aiLesi oLarak, tum anneLerimizin eLLerinden saygi iLe opuoruz, vefat eden anneLeri rahmet iLe anioruz, hasta oLan anneLere sifa diLioruz,
genc anneLere vede anne adaylarin oLan tum kadinLara hayirLi ve basariLi nice yiLLar diLioruz.
AnneLerinin kadir kiymetini biLen evLatLara seLam oLsun.

Anneler Günü neden kutlanır?

Annelerimizin hayattaki değerini bilmeye adanmış bir gündür. Onları mutlu etmek ve emekleri için minnettarlığımızı ifade etmek için kutlanır. Bu günde anneye bir kart ve bir buket çiçek vermek çok önemlidir. Bayram olduğu için bazı insanlar bu bayramı kutlamak için pikniğe gitmeyi tercih ederler. Okullarda, çocuklar annelerine şiirler adamakta ve bu günde çeşitli roller üstlenmektedir.

Anneler Günü ilk ne zaman kutlandı?

Efsaneye göre 16. ve 17. yüzyıllar arasında ilk Anneler Günü’nde “Anneler Pazarı ” kutlamaları başlamıştır. Bugünkü Annelerin Günü kutlamalarından farklı olarak ilk kutlamalar dini inançlara dayanıyordu. Paskalya’dan üç hafta önce, Katolikler ve Protestan Hıristiyanlar anneleri ve diğer aile üyeleriyle birlikte kilisede vakit geçirirlerdi. Annelerin Günü günümüz dünyasında farklı bir şekilde kutlansa da bu geleneğin köklerinin bu dönemlerde yattığı ifade edilebilir.

Mitolojik bir hikayeye göre Annelerin Günü, Antik Yunanlıların birçok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea’nın onuruna her yıl düzenlediği bahar şenliğidir.

Kutladığımız Anneler Günü, 1908 yılında belirlenmiştir;

anneler günü tarihiAnna Jarvis, ABD’de Annelerin Günü’nün Kurucusu olarak tanınmaktadır. Anna Jarvis hiç evlenmemiş ve çocuğu olmamış olsa da, Annelerin Günü’nün Annesi olarak da bilinir, tüm annelere onur vermek için çok çalışan hanımefendiye uygun bir unvan. Anna Jarvis, Anneler Günü’nü kutlamanın ilhamını çocukluğunda kendi annesi Bayan Anna Marie Reeves Jarvis’ten almıştır. Bir aktivist ve sosyal hizmet uzmanı olan Bayan Jarvis, bir gün birisinin yaşayan ve ölü tüm anneleri onurlandırması ve onların yaptıkları katkıları takdir etmesi gerektiğini dile getirirdi. Sevgi dolu bir kız olan Anna, annesinin sözünü asla unutmadı ve annesi 1905’te öldüğünde, annesinin bir anneler günü geçirme arzusunu yerine getirmeye karar verdi.

Yetişkin Amerikalıların annelerine karşı artan ihmalkar tutumu ve annesinin onuruna saygı duyma arzusu, hırslarını artırdı. Anna, annesini onurlandırmak için Batı Virginia, Grafton’daki kilise hizmetine Karanfil gönderdi. Karanfiller annesinin en sevdiği çiçekti ve Anna onların bir annenin saf sevgisini simgelediğini hissetti. Daha sonra Anna, destekçileriyle birlikte Anneler Günü tatilinin resmi ilanı için güç lobisi yapan kişilere mektuplar yazdı. Sıkı çalışma meyvesini verdi. 1911’de Anneler Günü, Birlik’teki hemen hemen her eyalette kutlandı ve 8 Mayıs 1914’te Başkan Woodrow Wilson, Mayıs ayının ikinci Pazar gününü Annelerin Günü olarak belirleyen Ortak bir Kararı imzaladı. Daha sonra Anna, destekçileriyle birlikte Annelerin Günü tatilinin resmi ilanı için güç lobisi yapan kişilere mektuplar yazdı.

Sıkı çalışma meyvesini verdi. 1911’de Birlik’teki hemen hemen her eyalette kutlandı ve 8 Mayıs 1914’te Başkan Woodrow Wilson, Mayıs ayının ikinci Pazar gününü Annelerin Günü olarak belirleyen Ortak bir Kararı imzaladı. Daha sonra Anna, destekçileriyle birlikte Anneler Günü tatilinin resmi ilanı için güç lobisi yapan kişilere mektuplar yazdı. Sıkı çalışma meyvesini verdi. 1911’de Annelerin Günü, Birlik’teki hemen hemen her eyalette kutlandı ve 8 Mayıs 1914’te Başkan Woodrow Wilson, Mayıs ayının ikinci Pazar gününü Annelerin Günü olarak belirleyen Ortak bir Kararı imzaladı.

KaRa 998
11 Yorumlar
aLeyna

AnneLer basa tac imis, her derde iLac imis 1 evLat pir oLsada anneye muhtac imis… ANNELIGI, ANNE oLmayi anLatmaya yetmez.

INFLaMeS

Allah`im cenneti ayaklarina serdigin annelerimize hayirli bi evlat olmamizi nasip eyle..
Siz degerli anneler!! sizlere hayirli bi evlat olma tutkusuyla yasadigimiz bu gunlerde Anneler gununuzu kutlarim

AmorKing

Basta Kendi annem olmak üzre tüm annelerin Anneler günü Kutlu oLsun

Oya

Ağlarsa Anam ağlar gerisi yalan ağlar: Tüm ELi öpülesi Annelerin Anneler Günü kutlu olsun ????

ParS

Ömrümüze ömür katan cennetligimiz anne ve anne adayları gününüz kutlu olsun..

Nisa

Bir gün değil hergun anneler günü annelerimizin hakkı ödenmez başta kendi annem olmak üzere tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun

ReiS

Anne gezindiğin bağ, baba yaslandığın dağdır. Ömrünün en güzel çağı annen ve babanla olandır.Ayaklarının altı cennet olan güzel annelerimizin Anneler günü kutlu olsun…

Alyazmalım

Annelerimiz bizi en mükemmel şekilde yetiştirmiş Çabaları olmasaydı.Bu dünya asla harika olmazdı.basta benin anneciğim olmak üzere tüm Annelerin Anneler günü kutlu Olsun.!!!

ŞhekEr_kIsH

Anneler herşey , onlar aldığımız nefes... Onları anlatmaya kelimeler yetmez.... O eşsiz varlıklar, Anneler iyiki var.❤

Damla

Cennet annelerin ayaklarin altindadir anneler kutsaldir anneler gununuz kutlu olsun

NaS

Kalp Kalp Kalp :P

Cevap bırakın